Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Rzęzi z pod maski. Co to jest?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Rzęzi z pod maski. Co to jest?
Autor Wiadomość
Tomek_620di 



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 5
Skąd: Brzeg



Wysłany: Pią Lip 20, 2007 19:11   [R620] Rzęzi z pod maski. Co to jest?
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich.
Potrzebuje pomocy.Autko mam miesiąc i wczesniej nic takiego sie nie wydarzyło a parę dni temu z silnika słychać dziwny dzwięk - rzęzenie.Tak jakby jakaś rolka tarła badz miała problem z kręceniem sie.Zaczyna sie to po jakiś 10 minutach jazdy i trwa cały czas aż do zgaszenia silnika.Mimo iż nic sie poza tym nie dzieje jest to dość dokuczliwe ponieważ diselek wczesniej pracował wzorowo.Byłem u mechanika w dość dużym serwisie.Stwierdził po osłuchaniu silnika iż jest to rolka napinająca pasek (jeśli dobrze usłyszałem bodajże wielorowkowy). Więc zamówiłem odrazu u nich rolke. Koszt 80zł.Na następny dzień podjechałem do nich i ściągneli pasek i starą rolkę.Okazało sie ze stara jest w idealnej formie i nic jej nie dolega.Pasek natomiast był zjechany już.Pasek wymieniłem(40zł) i zalorzyli starą dobrą rolke a nową niepotrzebnie zamówioną oddałem spowrotem na sklep. Po dalszych oględzinach stwierdzili ze jest to napewno pompa wspomagania i pewnie jest tam juz zjechane łożysko rolki.Nic nie rozbierali i nie sciagali.Stwierdzili to na odsłuch. Nie wiem co mam zrobić. Oni muwią że pompy nie naprawią choć ja sam nie wiem czy to pompa wspomagania czy coś innego. Polecili mi abym oddał pompe do regeneracji.U mnie w miescie nikt czegośtakiego nie robi. A najbliżej mam do Wrocławia. Co mam zrobić?Kupić nową pompę?Oddać do regeneracji?ile to wogóle kosztuje w przybliżeniu?Czy może wystarczy wymienić same łożysko w pompie? Kompletnie nie wiem a mechanicy zakładają ręce. Czy wogóle brać się za to?Poza rzęzeniem nic sie nie dzieje. Płyn w normie, układ wspomagania chodzi wzorowo, kręcąc kierownicą nic nie słychać kompletnie, nawet skręcając na maksa.Rzęzenie jest równomierne niezależnie od skrętów,obrotów,prędkości itd. Poprostu pojawia się po okolo 10 minutach i nie ustępuje. Czy ktoś miał u siebie podobne zjawisko? Proszę pomóżcie !! !! Bo nie wypada jezdzić pięknym zadbanym autkiem w turbo diselku z silnikiem traktora.Dziękuję z góry
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 09, 2011 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 20, 2007 19:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Pią Lip 20, 2007 20:15   

Tomek_620di napisał/a:
Okazało sie ze stara jest w idealnej formie i nic jej nie dolega.Pasek natomiast był zjechany już.Pasek wymieniłem(40zł) i zalorzyli starą dobrą rolke a nową niepotrzebnie zamówioną oddałem spowrotem na sklep.


Jak mozna stwierdzic zuzycie rolki trzymajac ja w rekach?
Zle zrobiles, powinienes rolke tez zmienic, bo jak ci sie ta za jakies pol roku zatrze to, pasek tez bedziesz zmienial na nowy....

Tomek_620di napisał/a:
Po dalszych oględzinach stwierdzili ze jest to napewno pompa wspomagania i pewnie jest tam juz zjechane łożysko rolki.Nic nie rozbierali i nie sciagali.Stwierdzili to na odsłuch. Nie wiem co mam zrobić. Oni muwią że pompy nie naprawią choć ja sam nie wiem czy to pompa wspomagania czy coś innego.


Zmien warsztat , bo po tym co piszesz to tam pracuja niekompetentne osoby....

Tomek_620di napisał/a:
Rzęzenie jest równomierne niezależnie od skrętów,obrotów,prędkości itd. Poprostu pojawia się po okolo 10 minutach i nie ustępuje.


Ten halas moze faktycznie powodowac pompa wspomagania, tylko, ze ja stawialbym na zawor upustowy cisnienia, nie zadne lozyska
Na poczatek zmien olej w ukladzie wspomagania.

Tomek_620di napisał/a:
Co mam zrobić?Kupić nową pompę?Oddać do regeneracji?


W razie czego, zawsze mozna kupic uzywana pompe, z samochodow rozbieranych, duzo ich jest teraz

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Rzęzi coś w okolicy rozrządu od strony pompy
misiek_KR Rover serii 600, Honda Accord 6 Wto Lip 01, 2008 22:10
misiek_KR
Brak nowych postów [R620]dym spod maski
lukas330 Rover serii 600, Honda Accord 9 Sro Lut 15, 2012 16:33
Balas87
Brak nowych postów [R620] Podczas jazdy dym spod maski poszedł
???
Marcin620si Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Kwi 30, 2010 10:27
Mayson
Brak nowych postów [R620] Cóż to jest?
i dodatkowe pytanko w sprawie filtra paliwa
Deamian Rover serii 600, Honda Accord 10 Wto Sty 13, 2009 00:30
boss.007
Brak nowych postów [R620] Srs ile jest rodzajów
kamil_620_si Rover serii 600, Honda Accord 2 Czw Lis 19, 2009 20:21
Marrkus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink