Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 i 16 V Silversotne] Opinia osobista
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Brt
Pią Sie 24, 2007 22:59
[R214 i 16 V Silversotne] Opinia osobista

ploteczki na nasze pocieszki R
Autor Wiadomość
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



  Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:05   [R214 i 16 V Silversotne] Opinia osobista

kupiłem swojego Roverka .. od brata który miał go od nowosci ... jest to wersja Silverstone 1999r 1,4 i 16 V 103 koni...(chociaz ciekawe czy kilka nie uciekło) ,skórka 110.000 przebiegu dwie poduszki itepe .... chciałem poruszyć ten temat ,żeby kazdy troszke opisał o osiągach swoich gablot ...jesli chodzi o moją maszynę jestem w sumie zadowolony z przyśpieszenia .... ogólnie wymieniłem w nim wydech ... całkiem niexle sie zbiera musze powiedziec jak na 1,4 fak że od (dołu) muli ale jak przekroczy te 3 - 3,5 tyś to w moim akutrat roverku dzieje sie całkiem nieźle i JA śmiało musze powiedziec moge stawać obok golfów 1,8 .... znajomi są czasami w szoku co ten samochód potrafi .. w sumie sam byłem zakoczony... ogólnie jestem zadowolony z tego samochodu gdyby nie sam w sobie hałas przy wysokich obrotach silnika oraz te (*^&@$$@$&* samoregulatory ! -w sumie cichną po jakiś kilku minutach kompletnie) -do których mam zastrzezenie bo wymienić wszystkie 16 sztuk(40 zł) i jak by to miało nie pomuc (co słyszałem) to porażka.... Pozatym mojego roverka jeszcze nic nie zjada (rdza) .Nie wiem czy montowac do takiego silnika filtr stożkowy (chociaz chciałbym -bo fajnie ryczy spod maski) ponieważ słyszałem ze szybciej sie silnik eksploatuje przez niego.kolejna kwestią musze przyznać jest trudne ułożenie sportowego tłumika z tego co wiem na warsztacioe mieli problem czego wynikiem jest w moim przypadku troszke stukanie o wachacz kiedy mam komplet w aucie .. Kolejną sprawą jest to ,ze mam odczucie niekomfortowych siedzeń w tym aucie .. nisko położoną deską... czyli siedzi sie wyżej od deski ... w moim odczucie jest to taki sobie rozwiązanie być może dlatego ,że nie mam regulacji wysokości w siedzeniach .. .Następnie szyberdach :konkretnie uszczelką mam spaździeżałą i nie mogę jej wymienić bo nigdzie jej nie mogę dostać ;( pozatym wszystko OK puki co .. mam w stanie niezłym swoją gablotę ale chyba bede planował jąsprzedać: ) pozdro
Ostatnio zmieniony przez DeeBo Sob Sie 25, 2007 10:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:11   

DeeBo napisał/a:
samoregulatory ! -w sumie cichną po jakiś kilku minutach kompletnie) -do których mam zastrzezenie bo wymienić wszystkie 16 sztuk(40 zł) i jak by to miało nie pomuc (co słyszałem) to porażka....

Głośne popychacze na zimnym silniku to norma w tym silniku.
Poczytaj sobie techniczny FAQ.

DeeBo napisał/a:
Nie wiem czy montowac do takiego silnika filtr stożkowy (chociaz chciałbym -bo fajnie ryczy spod maski) ponieważ słyszałem ze szybciej sie silnik eksploatuje przez niego.

Gdzie tak słyszałeś?

DeeBo napisał/a:
Następnie szyberdach :konkretnie uszczelką mam spaździeżałą i nie mogę jej wymienić bo nigdzie jej nie mogę dostać ;(

A gdzie pytałeś konkretnie o tę uszczelkę?
Pytałeś tam, gdzie wskazywałem w innym wątku? ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:24   

widzę ze nie głaszczesz samochodu tylko pałujesz :mrgreen: co do silnika jak na 1.4 i 103KM idzie dobrze bo mam takie samego tylko mam troche więcej bajerów:) co do osiągów tego modelu i silnika są jak dla mnie wystarczające idzie na trasie poganiać i nie jednego typa pogonić...moj rekord prędkośći to 190km/h i brakło prostej i moge powiedzieć ze nie miał wcale trudności z bujaniem do tej prędkości:] ogolnie nie mam tendenci do pałowania swojego rovera bo nie po to pracuje zeby go zajechać hehe...co do filtra stożkowego to wlasnie też chce zamontowac ale mam na myśli dedykowany dolot K&N cenna od 230-260zł bądz też budowa wlasnego z kwasówki...co do głośnosci popychaczy to rzecz normalna zimny silnik i lekko klekota pozniej cichnie...co do hałasów mój aż tak szczegolnie nie jest głośny przy wysokich obrotach,znam glosniejsze i droższe...co do rdzy to chyba normalna rzecz bo rover jest samochodem dobrze zakonserwowanym 80% ocynk :mrgreen:

Mam nadzieje ze samochód będzie ci długo służył i dobrze bujał P.S też mam silverstone tylko czarnego jak stoi w słońcu wpada w grafit mieniący się :wink:

P.S większość 16 zaworowych jednostek z dołu nie jest szybka,za to pozniej się rozkreca
8 zaworówka idzie od dołu ale przy górze jak dla mnie zaczyna jej brakowac mocy...idzie bo musi isc...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:26   

słyszałem tak od mechanika mojego dla mnie zaufanego człowieka ... (chociaz sam chyba sie skuszę na ten stożek)

co do zasilania alarmu zdążyłem się domyśleć :))

[ Dodano: Pią Sie 24, 2007 12:30 pm ]
kolin, słuchaj ja swojego sprzętu nie płuje dbam o niego i staram sie go mieć w niepowtarzalnym stanie ... dałem tylklko porównanie a co dop głośności nie wyolbrzymiaj mojej wypowiedzi bo pewnie moje jest tak samo głosne jak i twoje i wielu innych roverków 1,4 w każdym badź razie chciałem tylko podkreślić ,że do cichych na wysokich obrotach silników nie należy ... Pochwal się jakich wiecej masz ciekawych u siebie bajerków może cooś sciągnę :)
 
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:46   

jakie masz wysposażenie w swoim silverstone bo widziałem różne :mrgreen: :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 12:52   

2x air bag klima skóra bez amb co prawda :( pełna elektryka wspomagiera i to chyba tyle :) -A właśnie pytanie : czy bywają w tych roverach elektrycznie uchylane tylne szyby >? ?
 
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 13:30   

-2 x Air bag
-Skóra
-elektrykczne szyby lusterka
-ABS
-Wspoma
-C.zamek+pilot i alarm
-Fabrycznie obniżone zawieszeni -40mm i opony 205/50/15 tak pisze w brifie


twoja wersja ma klime moja nie ma...

a co jeszcze mam alu ramki na pokrętłach nie we wszystkich silverach to widziałem takie niby detale,dziś chyba zamówie stożek K&N i zbuduje swój dolot niech zbiednieje o te pare stów i pojade na Hamownie zobaczyc jaki efekt
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 13:43   

JAK WYGLĄDAJĄ CO TO JEST TE alu ramki ?? ? ? ZE STOŻKIKEM TO I JA SIE CZAJE ALE PUKI CO CHYBA POMYŚLE NAD NOWYMI ŚWIatłami .. .. typu clear .SZKODA ZE U MNIE W POBLIŻU NIE MA HAMOWNI

Jeeszcze co do usztywnienia zawieszenia ja nie jestem ZA ponieważ miałem poprzedniu juz z takim zawieszeniem auta i podziekował
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 13:54   

DeeBo napisał/a:
2x air bag klima skóra bez amb

Co to jest amb?

kolin, nie masz klimatyzacji w wersji Silverstone? Byłem przekonany, że to jedna z cech szczególnych tej wersji...

DeeBo napisał/a:
AK WYGLĄDAJĄ CO TO JEST TE alu ramki ?? ? ?

...podobnie jak aluramki na pokrętłach nawiewu oraz skórzano-drewniana kierownica i alu-drewniana lub skórzana gałka zmiany biegów.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 14:00   

Sorki AMB miałem na mysli ABS -nie mam (szkoda).Klimatyzacje mam ! aczkolwiek tych ramek czy drewnianą kiere lub jakies tam dodatki tez nie mam ciekawe i ciekawe gdzie to dorwać natomiast mam listyw na progach metalowe Rover




tak całkie pozatym gdzie można dorwac nakleje waszego servisu na samochód bo gdzies u kogos tutaj widziałem chyba na białej 620-stce
Ostatnio zmieniony przez DeeBo Pią Sie 24, 2007 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sie 24, 2007 14:08   

DeeBo napisał/a:
natomiast mam listywy na progach metalowe Rover

To było w każdym R200 ;-)

DeeBo napisał/a:
tak całkie pozatym gdzie można dorwac nakleje waszego servisu na samochód bo gdzies u kogos tutaj widziałem chyba na białej 620-stce

Naklejki klubowe mają tylko klubowicze, a naklejki na ramki tablic rejestracyjnych możesz zamówić u skarbnika (skarbnik(at)roverki.pl)

P.S. Swoje posty możesz edytować używając przycisku "edytuj". Wtedy możesz poprawić literówki w stylu:
DeeBo napisał/a:
m,ysli
DeeBo napisał/a:
listywy
No i możesz dodać kropki i przecinki...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 18:38   

piter34 napisał/a:
...podobnie jak aluramki na pokrętłach nawiewu oraz skórzano-drewniana kierownica i alu-drewniana lub skórzana gałka zmiany biegów.


te gadzety mam

P.S gałke mam alu-drewnianą

piter34 napisał/a:
kolin, nie masz klimatyzacji w wersji Silverstone? Byłem przekonany, że to jedna z cech szczególnych tej wersji...


wlasnie to mnie dziwi jedni maja klime drudzy nie teraz kolega wyżej nie ma ABS i gadzetów typu kiera,gałka ciekawe jakie to ma znaczenie

A kolega ma może obniżany i podwyrzany fotel góra dół ? i kierwnice regulowaną góra dół ? acha i jeszcze masz też pokrętło do regulacji pleców taka plytka w oparciu co albo wybrzusza albo wciąga heh... nie wiem jak to ująć :mrgreen: Listwy to też mam z napisem rover

P.S dzis sam złorzyłem dolot K&N+kwasówka wydałem na to 400zł z przesyłką,zobaczymy jak będzie sie spisywał w praktyce
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Pią Sie 24, 2007 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rozan99 



Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 22:35   

Ja zauważyłem że w wersji silverstone kierownicę i gałkę zmiany biegów z dodatkiem drewna ma zawsze diesel, w benzyniakach nie zawsze tak jest.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Sie 24, 2007 23:03   

Temat ciekawy, ale raczej Offtopowy i w zwiazku z tym wylądaował w tym kąciku ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 09:16   

U mnie nie ma regulowanego siedzenia w skórze do pleców ani ogólnie góra/dół kierownice mam regulowaną.. . . ale z tą kierownicą i gałką sam bym coś przyczarował szczerze mówiąc teraz tylko gdzie dorwać myslałem .... ,zeby wstawic jakąs sportówke ale szkdoa bo ta jest ze SRS... natomiast napisałem 2xair bag a nie jestem tego pewien bo na półce od pasażera nie ma w sumie napisu SRS jak to poznać czy ta poduszka tam jest czy nie ? ??
 
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 10:03   

u mnie na pasażerce pisze SRS Air Bag czy cos takiego :)

Ten fotel obniżany to fajna sprawa bo sobie wygodnie siedziesz i niżiutko :mrgreen: ta płytka w oparciu praktycznie nie używam tylko patrzałem co to takiego :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 10:47   

kolin, NO WŁASNIE U MNIE TEGO BRAKUJE ... TYLKO CIEKAWE JAK JEST U MNIE DO KOŃCA Z TYM AIRBAGIEM .. . .. . .
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Sie 25, 2007 15:59   

na 95% jeśli nie ma napisu, to i nie ma airbaga.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Nie Sie 26, 2007 12:38   

u mnie jest napisane samo SRS jesli nie masz napisu nie masz poduszki :wink:
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Sie 27, 2007 16:52   

DeeBo napisał/a:
natomiast napisałem 2xair bag a nie jestem tego pewien bo na półce od pasażera nie ma w sumie napisu SRS jak to poznać czy ta poduszka tam jest czy nie ? ??

Jak nie ma napisu na zaślepce, to poduszki brak.

DeeBo napisał/a:
mnie nie ma regulowanego siedzenia w skórze do pleców ani ogólnie góra/dół kierownice mam regulowaną..

Kierownica jest regulowana góra/dół w każdym R200.

kolin napisał/a:
istwy to też mam z napisem rover

Każdy ma. :mrgreen:

kolin napisał/a:
acha i jeszcze masz też pokrętło do regulacji pleców taka plytka w oparciu co albo wybrzusza albo wciąga heh... nie wiem jak to ująć :mrgreen:

Regulacja odcinka lędźwiowego. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Opinia o Roverze 75
PTE Offtopic 39 Sro Kwi 07, 2010 00:53
jarekb
Brak nowych postów [R75] no i kupilem znow to autko moja opinia i pytania
Janosik72 Offtopic 11 Sro Lis 17, 2010 09:47
Szymon
Brak nowych postów Toshiba G500 - czy ktoś ma i może podzielić się opinią ??
j.w.
fearless Offtopic 5 Pią Mar 06, 2009 17:53
Gość
Brak nowych postów Nowy R214
azor77 Offtopic 13 Wto Lis 16, 2010 13:23
Roj
Brak nowych postów [r214] Ostatnie pożegnianie
hudy23_1985 Offtopic 19 Pon Kwi 20, 2015 17:08
hudy23_1985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink