Forum Klubu ROVERki.pl :: Opinia o Roverze 75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Opinia o Roverze 75
Autor Wiadomość
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 20:11   

masakryczne zawieszenie? Po jednym wahaczu na przodzie...no ale niektórzy wolą 8 w audi :mrgreen: Chociaż mechanikowi się nie nudzi przy wymianie.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 20, 2010 20:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Sob Mar 20, 2010 21:47   

Zukowaty napisał/a:
masakryczne zawieszenie? Po jednym wahaczu na przodzie...no ale niektórzy wolą 8 w audi :mrgreen: Chociaż mechanikowi się nie nudzi przy wymianie.


Albo wielowahaczowe - w przypadku VW Passata :D
 
 
 
czapaja 



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 254
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 11:15   

Dydo napisał/a:
Zukowaty napisał/a:
masakryczne zawieszenie? Po jednym wahaczu na przodzie...no ale niektórzy wolą 8 w audi :mrgreen: Chociaż mechanikowi się nie nudzi przy wymianie.


Albo wielowahaczowe - w przypadku VW Passata :D


Audi i VW to te same zawieszenia ;]
_________________
'Mówią o mnie, że jestem wariat
ale ja to nieźle ogarniam...':P
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 17:03   

Jak jeden wahacz się wymieni, to drugi zaczyna się tłuc :lol:
Jeden mechanik mówił, że w R jest super zawieszenie, bo jest: proste, skuteczne i wytrzymałe.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 19:00   

Ja mam w 600 zawieszenie hondy i non stop cos. Nie wiem jak w 75, ale w 200 roverkowe zawieszenie ponoc maloawaryjne :)

Ja nigdy nie jechalem 75 i tak tez mi sie wydaje, ze tandetne plastiki i wykonczenie, ale to siedzi w mozgu i nie chodze i nie mowie o tym, bo nigdy nie jechalem 75.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 19:11   

Perez napisał/a:
Ja mam w 600 zawieszenie hondy i non stop cos. Nie wiem jak w 75, ale w 200 roverkowe zawieszenie ponoc maloawaryjne :)

Ja nigdy nie jechalem 75 i tak tez mi sie wydaje, ze tandetne plastiki i wykonczenie, ale to siedzi w mozgu i nie chodze i nie mowie o tym, bo nigdy nie jechalem 75.

Tandetne to chyba lekka przesada! Moze i nie sa z najwyzszej polki ale te auto cenowe sie nigdy w takiej nie znajdowalo,wiec nie mozna z takimi przyrownywac
 
 
 
jarekb 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 22:40   

Perez ja mam 620sdi 5 lat i odkad go kupilem to do dzis nic nie robilem przy zawieszeniu bo nic sie nie dzieje, bylem na przegladzie pare dni temu i wszystko elegancko wyszlo az sam jestem w podziwie bo ma juz swoj wiek i km tez... a jesli chodzi o wykonczenia w 75 to moze nie jest najwyzsza klasa ale bardzo ladnie i ciekawie im to wyszlo i nie ma wszedzie tych golych plastikow bo dla przykladu np r600 to ma cala deche plastikowa boczki drzwi tez ma plastikowe, caly tunel i podlokietnik a nawet przednie slupki sa plastikowe i w wielu autach nawet drozszych tak jest a jeszcze jak ktos lubi uzywac plaka to tak sie te plastiki swieca ze az raza w oczy
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 02:22   

Ja nie napisalem tutaj, ze tak sadze, ze 75 jest tandetne, bo sam bardzo bym chcial takowe zakupic, ale napisalem, ze jak autor nigdy takim nie jechalem i poprostu nie wiedziec czemu kojarzy mi sie z tandeta. Byc moze wlasnie tym kierowala sie osoba piszaca ta opinie.

Nie wiem jakie miales R600, ale u mnie decha i boczki nie sa z takiego twardego plastyku jak tunel srodkowy i slupki. Generalnie mam naprawde cicho w aucie i jak na tamte lata materialy sa super.

Jezeli zas chodzi o zawieszenie to zalezy od przebiegu, stylu jazdy i miejsc w ktorych sie jezdzi. Moje 600 maja jeden 230kkm, a drugi juz ponad 290kkm i w obu bylo robione zawieszenie nie raz i nie dwa.

jarekb napisał/a:
bylem na przegladzie pare dni temu i wszystko elegancko wyszlo

A mi sie dwa dni po przegladzie urwalo kolo. (Puscil dolny swozen zwrotnicy) Auto bylo na kilku przegladach, bo szukalem przyczyny drgan przy hamowaniu. Wszyscy mowili, ze zawieszenie idealne.

R200 ma duzo prostsze zawieszenie i juz.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
jarekb 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 10:58   

wiem ze nie napisales ze to tandeta tylko ze ci sie kojarzy tak, dlatego mowie ogolnie zeby wsiasc do r75 i dopiero wyglaszac opinie na temat wnetrza i jego wykonania bo jak widac autor tej opini nawet nie stal obok 75tki
moj r600 ma 220 tys 97r i widze ze zawieszenie mi sie udalo ale zato inne rzeczy nadrabiaja...i tez mialem drgania przy hamowaniu i okazalo sie ze tarcze mialem walniete i wymienilem odrazu wszystkie 4 lacznie z klockami

[ Dodano: Pon Mar 22, 2010 10:58 ]
a wlasnie, przypomnialem sobie jak kiedys rozmawialem ze znajomym mechanikiem odnosnie zawieszenia w r600 i zapytalem go z ciekawosci czy mozliwe jest ze tyle moze wytrzymac zawieszenie i czy moglo byc juz cos robione w nim a on zasmial sie i powiedzial ze w tych autach 200 tys to spokojnie wytrzymuje i napewno nikt nic nie robil przy nim
 
 
iThomas 




Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 19
Skąd: Londyn



Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 21:56   

Mieszkam w UK i faktycznie co widze R75 to jedzie nim dziadek :)
 
 
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 22:29   

We Wloszech jest podobnie,do dzis musze znosic docinki ze kupilem se auto dla dziadka :mrgreen: a nie np. ALFE :lol:
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 22:33   

alfa jest śliczna, ale 75 dziadkowy nie jest :D a z 2.5 pod maską tylko kilka alf z tego okresu produkcji może podkskoczyć :P
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 22:40   

Alfy uchodza u nas i chyba nie tylko za wyjatkowo awaryjne :grin: Ale Wlosi nie podzielaja tego zdania,oni uwazaja ze ich ALFY i LANCIE to najlepsze auta na swiecie :lol: Gdyby angole tak kochali swoja motoryzacje jak Wlosi moze losy MG/ROVER potoczylyby sie inaczej :roll:
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 14:06   

menior, a gdyby Polacy kochali FSO, to chyba też by inaczej było... :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 16:28   

Gdyby nas ci pieprzepni ruscy za pysk nie trzymali...aż się łezka w oku kręci jak oglądam legendy prl'u na tvn :( te wszystkie świetne prototypy... ehh :(
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 19:45   

Rowan napisał/a:
menior, a gdyby Polacy kochali FSO, to chyba też by inaczej było... :wink:

To wlasnie kwestia mentalnosci,dlaczego my nie cenimy co rodzimej produkcji,a podziwiamy obca :?: A makaroniarze odwrotnie kochaja wszystko co ich a nie ufaja obcym :bezradny: Inna sprawa ze za komuny nic nie robiono jak nalezy :rotfl: A pozatym FSO chcac nie chcac bylo u nas bardzo popularna marka swego czasu :mrgreen:
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 20:52   

menior napisał/a:
A pozatym FSO chcac nie chcac bylo u nas bardzo popularna marka swego czasu :mrgreen:

No bo nie było innych, to się takimi jeździło.
Ale popatrz teraz na Ursusa. Nie wiem czy się interesujesz tym, ale ja w temacie jestem. Duża Polska fabryka z możliwościami, a zamiast iść do przodu za resztą marek zachodnich, czy nawet południowych, to oni od 20 lat wkładają do swoich ciągników te same skrzynie i silniki. Tylko cena rośnie caly czas. I jak tu swoje kupować... :/
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
jarekb 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 14:27   

FSO bylo popularna marka poniewarz byly tanie duze i pojemne auta dlatego kazdy sie decydowal na zakup np. poldka a z zagranicy wtedy sie nie sprowadzalo tyle aut. A tak przy okazji wzuce fotke za gazety odnosnie zawieszenia w vw i audi, jest tez ciekawy art. odnosnie turbin VNG
 
 
Perez 




Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 15:26   

jarekb, mi a Alhambrze 1.9 TDI wlasnie to sie dzialo co napisane tutaj. Tyle, ze to automat, wiec nie unikalem niskich obrotow. A Seacik sie ciagle przelaczal w tryb awaryjny. Zaczelo to wystepowac po chipie w VTG (psia mac)! Dlugo, dlugo nie mozna bylo dojsc dlaczego tak sie dzieje.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
jarekb 




Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 00:53   

w hondzie mojej mamy tez jak sie jezdzi ,,normalnie'' to po jakims czasie turbina staje i silnik przelancza sie w tryb awaryjny poniewarz zbiera sie nagar i turbina o zmiennej geometrii lopatek nie daje rady tego przepchac dlatego od czasu do czasu biore hondzie na mala przejazdzke zeby poczula sie lepiej i rzeczywiscie to dziala. Naszczescie roverek nie potrzebuje takich kuracji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów 1,9tdi w Roverze
_papa_ Offtopic 9 Pią Kwi 10, 2009 12:24
Wojtek88
Brak nowych postów [R214 i 16 V Silversotne] Opinia osobista
ploteczki na nasze pocieszki R
DeeBo Offtopic 23 Pon Sie 27, 2007 21:29
jerzu
Brak nowych postów Ilość Rovera w Roverze :)
czyli ile rovera jest w ... roverze :)
xROnx Offtopic 44 Wto Cze 30, 2009 12:04
maciej
Brak nowych postów Mały design w Roverze 200
pioneer_SRT Offtopic 23 Nie Kwi 26, 2009 11:05
memphisto
Brak nowych postów Sprytna przeróbka lusterka w Roverze
Oskar Offtopic 3 Sro Mar 07, 2012 20:02
automechanik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink