Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 98r] Zepsuty pilot
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 14:08
[R200 98r] Zepsuty pilot
Autor Wiadomość
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 01:05   [R200 98r] Zepsuty pilot

Witam

Zachcialo mi sie wymieniac baterie w pilocie, bo słabo działał (trzeba bylo naciskac przycisk po 10 razy) Kiedyś już to robiłem i wszystko bylo ok, wiec wiem na czym polega synchronizacja. Problem w tym, ze podczas wymiany bateri uszkodzilem jeden przycisk, ten od otwierania (odpadł od płytki). Mam drugiego pilota w oplakanym stanie, ktorego nigdy wczesniej nie sprawdzalem, ale okazuje sie że on tez nie dziala. Jak wiadomo bez pilota nie wyloncze imobilajzera. Na dodatek włancza sie alarm i wyje jak szalony, a ja nie mam jak go wylonczyc (jedyny sposob odpiecie akumulatora).
Blagam tylko nie piszcie, ze jedyny ratunek to laweta i serwis, bo ja nawet nie wiem gdzie taki w Kraku jest.
Czy istnieje mozliwosc przylutowania tego przycisku do płytki tak aby pilot znowu dzialal?
Albo w drugim pilocie usuniecie "zimnych lutów", lecz nie mam pewnosci ze to jest to, bo mogl byc rownie dobrze zalany wczesniej przez poprzedniego wlasciciela.

Bardzo bym prosil o podanie namiarów na jakiegoś sprytnego elektronika w KRAKOWIE co by sie tym zajął. Moze z dwoch zrobi jeden.
W ostatecznosci zostaje mi kupienie uzywanego pilota i zaprogramowanie go. Tylko gdzie i za ile?
Bardzo prosze o pomoc, bo auto stoi pod TESCO i sie troszke o niego martwie.

Pozdrawiam i licze na pomoc szczegolnie ludzi z kraka, ale wszystkie sugestie mile widziane:)


R 200,1.4i,98r
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Pią Sie 31, 2007 08:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 31, 2007 01:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 01:15   

Sebas84 napisał/a:
Czy istnieje mozliwosc przylutowania tego przycisku do płytki tak aby pilot znowu dzialal?


Jasne...

Sebas84 napisał/a:
Bardzo bym prosil o podanie namiarów na jakiegoś sprytnego elektronika w KRAKOWIE co by sie tym zajął.


Jestem w sumie nie daleko.

PS

Co prawda zaden ze mnie MOD, ale popraw temat, bo to na prawdę drażni.
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 07:29   

Witam.
Maciek321 napisał/a:

Sebas84 napisał/a:
Bardzo bym prosil o podanie namiarów na jakiegoś sprytnego elektronika w KRAKOWIE co by sie tym zajął.

Maciek321 napisał/a:
Jestem w sumie nie daleko.

No i masz rozwiązanie problemu :mrgreen:

Niepotrzebnie panikujesz, z tego co piszesz to bardzo łatwo będzie to naprawić. Ja na twoim miejscu naprawiłbym obydwa piloty. Do tego nie trzeba jakiegoś supreszpeca. Każdy elektronik który ma odpowiedni sprzęt (miernik, lutownica) powinien sobie z tym poradzić. Ale uważam, że najlepiej udać sie do kogoś, kto się zajmuje alarmami samochodowymi, a tych zapewne w Krakowie nie brakuje. Koszt naprawdę niewielki, roboty na kilkanaście minut.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sie 31, 2007 13:02   

Sebas84, posłuchaj kolegów i daj znam znać, czy się udało.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 21:06   

Witam ponownie
No wiec dałem zepsutego pilota do znajomego elektryka. Wiekszosc serwisów z auto-alarmami nie podejmie sie tego. W jednym z serwisów dostalem numer do speca ktory byc moze to naprawi, ale dopiero w poniedzialek bo pracuje do 13.00, a ja bylem pozniej.
Z przylutowanym przyciskiem i wielkimi nadziejami pojechalem pod TESCO. Bawilem sie w synchronizacje z 15 minut i nic:( Dopiero gdy wyciągnolem pilota z obudowy i zaczolem naciskac, to udalo mi sie wylonczyc imobilazjer. Wiedzialem ze moze byc lipa z ponownym wylonczeniem immo bo za dlugo trwala cala ta zabawa. Pojechalem wiec profilaktycznie w miejsce gdzie przez telefon gosc powiedzial, ze sprobuje immo wylonczyc raz na zawsze. Tylko tez w poniedzialek (auto zawiozlem w sobote). Na miejscu zaczolem sie bawic pilotem i nic. Przez 30 minut, probowalem synchronizowac, zamykac, otwierac i nic. Nie wiem jakim cudem pilot zadzialal wczesniej.

Chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwe wyrzucenie imobilajzera raz na zawsze czy raczej to nie mozliwe. Czy po takiej operacji niema jakis skutków ubocznych?
Chyba ze dalej mam probowac z pilotami?
Poprostu rece opadaja, ze przez glupiego pilota auto jest unieruchomione:(

Pozdrawiam
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 21:19   

Bo należy sie zabezpieczyć w drugiego pilota i kod immo i wtedy nie ma problemów, że jak jeden "głupi" pilot padnie to auto stoi i trzeba to wredne immo wywalić ;) Tym bardziej ,że pilot jednak pracuje w "trudnych" warunkach (zmiany temp, czasem może jakaś wilgoś, brud itp) a to tylko urządzenie, więc i paść moze :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 21:51   

Piloty mam dwa, ale zaden nie dziala:(
Kodu do imo nie mam. Zanim kupilem auto to wiedzialem i czytalem forum (jak byly jeszcze grupy dyskusujne) ,ze jest cos takiego jak kod do imobilzajzera. I bylem przekonany ze go mam. Jak sie pozniej okazalo był to numer kluczykow, a nie kod do immo (tez cztero cyfrowy). Mozliwosci szczytania kodu nie mam, bo niemam pojecia gdzie cos takiego robia w Krakowie. Wiem ze jest klubowicz ktory robi to tanio, ale jest to gdzieś w wojewodzstwie wielkopolskim. Nie bede jechal przeciez, przez pół polski po kod do immo.

Ale jak sie mowi Polak mądry po szkodzie:(
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 22:11   

Sebas84 napisał/a:
gdy wyciągnolem pilota z obudowy i zaczolem naciskac, to udalo mi sie wylonczyc imobilazjer

Też przez to przechodziłem, z płytką wyjętą z obudowy jeździłem ponad 2 miesiące, bo inaczej pilot nie działał (wyrobiona obudowa). Skutkiem tego było właśnie odpadnięcie przycisku od płytki. Jeszcze chyba z dwa tygodnie ratowałem się w ten sposób, że przykładałem przycisk do płytki w odpowiednie miejsce i za którymś tam razem zawsze zadziałał :grin: . Aż pewnego razu (co za zbieg okoliczności - również pod sklepem, tyle że nie TESCO :mrgreen: ) już nie zadziałał, mimo licznych prób. Pojechałem z pilotem do gościa od alarmów (wziąłem też drugi pilot, który był w jeszcze gorszym stanie i oczywiście nie działał) i ten w 10 minut naprawił mi obydwa piloty (zlikwidował "zimne luty", przylutował przycisk). Po powrocie obydwa udało mi się zsynchronizować. Zaraz też zakupiłem obudowy (Tomateam) i od tego czasu spokój.
Podejrzewam, że wszystkiemu winne były właśnie zużyte obudowy. Przyciski były wciskane na siłę, pod nieodpowiednimi kątami, co powodowało uszkodzenia na delikatnych przecież płytkach. Niektórzy radzą sobie z tym w ten sposób, że podkładają coś pod przyciski w miarę ich zużywania. Moim zdaniem, lepiej profilaktycznie wymieniać co kilka lat obudowy (koszt ok. 30 zł).

Sebas84 napisał/a:
Chyba ze dalej mam probowac z pilotami?

Jak najbardziej. Po uruchomieniu wymień koniecznie obudowę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
morris 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 22:47   

[URL=http://roverki.pl/garage.php?op=viewgardetails&gid=11&ttitle=BWR_Podolscy_Kraków]Tu[/URL] to jest adres, gdzie zczytasz kod immo w Krakowie, zakodujesz piloty (proponuję zaopatrzyć się w cześniej w jakieś używki, bo nowe są dość drogie). Myślę, że warto się zastanowić zanim będziesz wywalać immo
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 12:50   

Zdecydowanie bym immo nie wywalał.
Lepiej kasę przeznaczyć na zakup używanego pilota, a potem odczytanie kodu immo + programowanie pilota(-ów).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 22:41   

Dzisiaj udałem sie do warsztatu (nazwy nie pamietam) przy ul: Generała Józefa Sowińskiego 10 w Krakowie. Dowiedzialem sie kilku bardzo dla mnie cennych uwag. Panowie specjalizuje sie tylko w naprawie pilotów do samochodu jak i również auto-alarmami. (mają sporo roboty). O odcięciu imobilajzera w Krakowie moge zapomnąć. Tylko serwis u Misiaka. Obdzwonili Pana Pawla z Klin, jak i rowniez elektryka na ul. Paproci co mnie bardzo zdziwilo. Był podobno jeden gośc ktory to robil, ale wyjechal do Angli. Mówili również ,że z disla jest latwiej ściagnać imo niż z bęzyny. Narazie potrafią sciagnac imo prawie z kazdego auta tylko nie od rowera. Poprostu nikt nie zainwestuje tyle pieniedzy w program, a mechanicznie usuwanie to loteria. Uspokojali mnie ze to najslabsza strona rovera, a takich ludzi jak ja przyjezdza do nich bardzo duzo (co najgorsze nieraz nie udaje sie naprawic).
Wzieli sie za naprawe pilota. Pobawili sie nim pol godziny, poczym stwierdzili, ze pilot jakiś sygnał tam wydaje, ale nie da 100% ze bedzie działał. Usługa kosztowała 20zł
Jade po rovera pełen nadziei. DZIAŁA:)!!!!!! Na dodatek tak dobrze nie dzialal nigdy. Poprostu jak nowy. Zamyka i otwiera po jednym delikatnym dotknieciu.
Jeszcze tylko kupie obudowe na TomaTeam.

Dziekuje wszyskim za pomoc
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Wrz 04, 2007 14:25   

Sebas84 napisał/a:
Jeszcze tylko kupie obudowe na TomaTeam.

Ty sobie lepiej dokup drugiego pilota i od razu doprogramuj lub ewentualnie przynajmniej odczytaj kod immobilisera.

Ten warsztat od alarmów może dodasz na stronę klubową?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
mbombka 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 58
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 19:59   

jak już temat o pilotach i krk to się podłączę :
jaki może być koszt w krakowie zczytania kodu Immobilisera i czy bwr podolscy wciąż to robią? bo mam tylko jeden pilot i brak kodu w dodatku :/
co mi ktoś z krk poradzi? :)
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 15:37   

mbombka napisał/a:
jaki może być koszt w krakowie zczytania kodu Immobilisera i czy bwr podolscy wciąż to robią? bo mam tylko jeden pilot i brak kodu w dodatku :/

Podolscy powinni to robić. Kiedyś (2 lata temu?) pytałem o koszt podpięcia do kompa, to krzyczeli 300PLN. Jak się ich dobrze pomęczy to w tej cenie będzie odczytanie kodu immo i programowanie pilota.
A zatem najlepiej zadzwoń i powiedz, że chcesz zaprogramować pilota i odczytać kod immo (płaska stawka za "n" czynności).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] ZEPSUTY PILOT problem z immo
lena221 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Sie 27, 2013 10:58
Magut15
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Zepsuty prędkościomierz.
Proszę o pomoc krok po kroku.
extream Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Sob Lis 21, 2009 10:36
NEOSSS
Brak nowych postów [R200] Zepsuty napinacz paska rozrządu
cray Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Sro Sie 24, 2011 16:19
cray
Brak nowych postów [R200 ,99r] Pilot
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Wto Cze 02, 2009 22:51
tjomek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink