Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Robi kangurka na 1 i 2 biegu.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Robi kangurka na 1 i 2 biegu.
Autor Wiadomość
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 18:47   

mozna zawsze wymienic polowe sam. i wreszcie trafic na usterke ale chyba nie w tym rzecz
giewu napisał/a:
świece zapłonowe, przewody wysokiego napięcia, kopułka aparatu zapłonowego, palec rozdzielacza zapłonu, aparat zapłonowy, cewka zapłonowa .

oprucz aparatu i cewki reszte mam wymieniona i dalej wielkie G, wpakowac znow kase na reszte elementow (moze zbednych) gdy usterka pozostanie pozostanie i kwas :???:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 18:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 18:50   

ile kosztują przewody wysokiego napięcia, kopułka aparatu zapłonowego, palec rozdzielacza zapłonu i cewka zapłonowa? bo chyba mnie nie stać na takie szukanie (bo nie kupuje na sztuke żeby było tylko droższe rzeczy)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 18:54   

Lechos napisał/a:
...oprucz aparatu i cewki reszte mam wymieniona i dalej wielkie G, wpakowac znow kase na reszte elementow (moze zbednych) gdy usterka pozostanie pozostanie i kwas :???:
jeżeli rzeczywiście elementy zapłonu masz pozakładane nowe to należałoby teraz sprawdzić układ paliwowy ... ale qrde strach coś dalej napisać, bo to jednak też koszty są :/
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 19:00   

giewu napisał/a:
należałoby teraz sprawdzić układ paliwowy ... ale qrde strach coś dalej napisać, bo to jednak też koszty są

giewu---wal smialo
Kozik napisał/a:
ile kosztują przewody wysokiego napięcia, kopułka aparatu zapłonowego, palec rozdzielacza zapłonu
za przewody Boscha dalem 70 zeta a kopulka z paluchem cos kolo 50zl
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 19:00   

Kozik napisał/a:
ile kosztują przewody wysokiego napięcia, kopułka aparatu zapłonowego, palec rozdzielacza zapłonu i cewka zapłonowa? bo chyba mnie nie stać na takie szukanie (bo nie kupuje na sztuke żeby było tylko droższe rzeczy)
ja za kompletny zapłon (oczywiście bez aparatu) zapłaciłem około 300-350 zł. ... nie pamiętam dokładnie, ale co miesiąc sukcesywnie wymieniałem wszystkie te elementy (wszystko zaczęło się u mnie od pękniętej cewki zapłonowej)

[ Dodano: 12 Wrzesień 2007, 19:07 ]
Lechos jeśli chodzi o układ paliwowy to przede wszystkim zacząłbym do filtra paliwa, w ten sposób dowiesz się na jakim paliwie jeździsz (czyli wyeliminujesz lub nie złą jakość paliwa, które tankujesz, a jednocześnie "udrożnisz układ paliwowy" ), kolejny krok to przedmuchałbym przewody paliwowe sprężonym powietrzem (by wyeliminować "syf" w układzie paliwa), następnie sprawdziłbym działanie wtryskiwaczy, a jako ostatnie wydajność pompy paliwowej
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 19:11   

giewu napisał/a:
Lechos jeśli chodzi o układ paliwowy to przede wszystkim zacząłbym do filtra paliwa, w ten sposób dowiesz się na jakim paliwie jeździsz


U mnie układ paliwowy odpada bo mam gaz sekwencyjny - filtry, wtryski, pompa odpada - a kangurek jest praktycznie taki sam
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 19:18   

tak tylko sobie gdybam, ale jakby cos bylo przytkane w ukladzie lub pompa by niewydalala to raczej by sie dusil i szarpal przy wyzszym pulapie obrotow gdy potrzebuje dostac wieksza dawke paliwa? jak narazie dalem mu profilaktycznie elixir na przeczyszczenie wtryskow, a noz cos da.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 19:18   

Kozik napisał/a:
...U mnie układ paliwowy odpada bo mam gaz sekwencyjny - filtry, wtryski, pompa odpada - a kangurek jest praktycznie taki sam
dlatego od początku pisałem o układzie zapłonowym

[ Dodano: 12 Wrzesień 2007, 19:28 ]
Lechos napisał/a:
tak tylko sobie gdybam, ale jakby cos bylo przytkane w ukladzie lub pompa by niewydalala to raczej by sie dusil i szarpal przy wyzszym pulapie obrotow gdy potrzebuje dostac wieksza dawke paliwa? jak narazie dalem mu profilaktycznie elixir na przeczyszczenie wtryskow, a noz cos da.
moim zdaniem wręcz przeciwnie gdyż podwyższone obroty silnika wymuszają obieg paliwa (choć z drugiej strony pompa racze paliwo podaje pod jednakowym ciśnieniem) ... poczekajmy na mądrzejszych :wink:

ale jeszcze jedno pytanie, bo napisałeś (teraz dopiero doczytałem :oops: )
Lechos napisał/a:
... i gdy juz chcesz dodac ciut gazu to musisz wdusic sprzeglo i go ze sprzegla przydusic...

a przepustnice w ogóle wyczyściłeś ?
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 19:38   

giewu napisał/a:
a przepustnice w ogóle wyczyściłeś ?

pewno, razem z krokowcem choc nie ma tam w niej zawiele do czyszczenia---klapka ladnie chodzi i sie nie zaciera, sprezynka tez ciagnie odrazu.
 
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Wrz 12, 2007 21:42   

Sam nie wiem ale może to coś wniesie. Kiedyś mój tata w Lanosie miał podobne objawy. Auto zaczynało nagle robic kangurka. Pojechał do jednego mechanika i nic. W drugim warsztacie gośc odrazu złapał się za alarm który był z odcięciem paliwa. Coś sie spalilo w nim i on powodowal taki objaw. Nie wiem czy alarm Roverkowy ma taka funkcje ale moze tez warto to sprawdzic?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Maselo 




Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 3
Skąd: Łomianki



Wysłany: Nie Paź 28, 2007 12:00   

Miałem identyczny problem. Auto przy zmanie na bieg pierwszy i z pierwszego na drugi strasznie szarpało. Podobna sytuacja miała miejsce na reszcie biegów, ale szarpanie było prawie nie wyczuwalne. Jak radziliście wymieniłem cały układ zapłonowy, nic to jednak nie ało. Przeczyściłem silnik krokowy, również zero efektów. Ostatecznie zdecydowałem się na oddanie mojego roverka do serwisu (Rovera). W serwisie powiedziano mi, że to źle ustawiony rozrząd. Usterkę naprawiono, objawy zniknęły i mogę cieszyć sie nareszcie normalną jazdą :) A i jeszcze może o kosztach razem z wymiana palca skasowali mnie na 370 zł. Mam nadzieję, że komuś to pomorze. POZdro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416 Si] drgania na biegu jałowym
Robertt Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pią Maj 13, 2011 20:00
Robertt
Brak nowych postów [R416 1.6Si 96r]gdzie czujnik biegu wstecznego?
Szymek123456 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Wrz 24, 2009 20:16
Lechos
Brak nowych postów [R416] Buczy przy 2 tys obrotów na każdym biegu
paput Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Czw Mar 12, 2009 18:13
paput
Brak nowych postów [R416 si] POMOCY !!!! Nie schodzi z obrotów na biegu jałowym
rybka-edi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Gru 31, 2014 12:16
rybka-edi
Brak nowych postów [R416] Brak mocy, ledwo rusza na 1-szym biegu
r_afal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lip 03, 2009 09:04
r_afal



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink