Forum Klubu ROVERki.pl :: jedziesz a tu ZONK :///
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
jedziesz a tu ZONK :///
Autor Wiadomość
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 21:56   

Paul napisał/a:

1. Tak jest szybciej i taniej,
2. Skoro szybciej, to w przypadku, gdy ktoś jest na 2 gazach, to mają winnego i już po dochodzeniu :P



Z pkt 1 zgoda, ale z pkt 2 sie nie zgodze, bo czy wazniejsze jest szybkosc oszacowania winnego przez policje na miejscu i ulatwienie jej pracy ? Czy nie sprawianie dodatkowego bolu fiozycznego osbie poszkodowanej, ktora lezy juz na noszach i jest w szoku po dzwonie :/ Wydaje mi sie to dwuznaczne moralnie,a i tak krew mogli pobrac, bo od razu miala wenflon zakladany.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 18, 2007 21:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 22:07   

Maniaq, nie widziałeś " :P " ??
Ja wiem, że to jest bestialstwo, ale niektórym wszystko jedno i wolą do protokołu podpiąć od razu wydruk z alkomatu niż czekać na wyniki z laboratorium :(
BTW to krew na zawartość alko, ZTCW, NIE MOŻE być pobrana "w terenie" np. przez załogę karetki, tylko w szpitalu albo innym laboratorium.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Lis 18, 2007 22:19   

podpytam mame jak to jest z tymi pobraniami, w koncu jest pielegniarka ;) ale i tak jechala zaraz do szpitala i tak potem policja ja odwiedzala. W sumie nikt nie wie po co :| Kazali chlopakowi przyjechac to przyjechal, spisac dane czy cos, tak jakby tego na miejscu wypadku nie zrobili :) wogole dziwne dzialanie momentami tych sluzb.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
eszet 




Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 23:51   

Paul napisał/a:
BTW to krew na zawartość alko, ZTCW, NIE MOŻE być pobrana "w terenie" np. przez załogę karetki, tylko w szpitalu albo innym laboratorium

To ja opowiem o przypadku,którego byłem świadkiem.Gość kompletnie pijany spowodował wypadek,wjeżdżając w płot.Policja po przyjeżdzie zastała go śpiącego za kierownicą.Był tak nawalony,że nie mógł nawet nadmuchać,więc zabrali go na krew.Ponieważ popełnił przestępstwo,krew pojechała na badanie do lab.krym w Krakowie.Faceta po 48-miu godz. wypuścili..............a po upływie miesiąca oddali mu prawo jazdy,mimo iż toczy się przeciwko niemu postępowanie karne.
Powód ? Laboratorium nie przesłało na czas wyników badań(tj.do 30 dni).
Sprawa ciągnie się już pół roku,on się odwołuje i dalej jeżdzi w najlepsze.
Mało tego.Nawet w przypadku zapadnięcia wyroku skazującego,będzie jeszcze mógł jeżdzić do czasu uprawomocnienia się wyroku.Paranoja.
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 08:52   

eszet napisał/a:
Mało tego.Nawet w przypadku zapadnięcia wyroku skazującego,będzie jeszcze mógł jeżdzić do czasu uprawomocnienia się wyroku.Paranoja.

Niestety to odwieczny dylemat - "państwa prawa" - z jednej strony możesz zabronić prowadzenia niewinnemu (bo policjantowi się wydawało, że bełkoczesz, a Ty byłeś w szoku), a z drugiej możesz pozwolić prowadzić debilowi.
Jedyne wyjście to przyspieszanie pracy sądów, żeby takie sytuacje trwały jak najkrócej.
Co do zachowania labu - no questions - moj lab potrafi przysłać mi wyniki badań krwi po 24 h, więc ktoś coś spiep...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 23:53   

Za kazdym przepisem stoi jeszcze czlowiek , ktory go ma wykonac, jezeli by nasz "mondry sejm " uchwalil, ze kazdy po przekroczeniu predkosci o 10 km/h ma byc odstrzelony to znaczy, ze tak trzeba robic ? Popadamy w absurd a przyklady to abstrakcje. Napisalem konkretnie w jakiej sytuacji i w jakim kontekscie to sie wszystko dzialo , wiec pisanie ze ktos tam keidys ... tez moge przytoczyc kilak historii o pijanych itp. tylko po co ?

po prostu podchodzi mi to pod znecanie sie nad poszkodowanym :/ wystarczy zobaczyc raz w zyciu jak wyglada osoba po wypadku - tzn dzialanie pasow i poduszek- aby wiedziec o czym mowie. Wiadomo, ze one powoduja mniejsze obrazenia niz ich brak, ale nei mozna udawac ze one czynia cuda i sie wychodzi z auta po wypadku ot tak. Moze przewrazliwiony i zmeczony jestem . To wy mi powiedzcie co o tym myslicie ? Czy to normalne, ze sie ludzi po wypadku gania z alkomatem w takim stanie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dowód na to że jedziesz za szybko.
staf Offtopic 3 Pią Maj 28, 2010 12:17
Kaczorinho
Brak nowych postów Format laptopa...zonk...potrzebna pomoc...
Markzo Offtopic 15 Pią Cze 05, 2009 20:48
michone



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink