Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200 SDI '98] Potrzebuję fachowca z Trójmiasta - dymi!!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 200 SDI '98] Potrzebuję fachowca z Trójmiasta - dymi!!!
Autor Wiadomość
Mayo-chan 



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 11:28   [R 200 SDI '98] Potrzebuję fachowca z Trójmiasta - dymi!!!

Drodzy Roverkowicze,

Pomóżcie mi znaleźć fachowca od silnika Diesla 2.0 z intercoolerem (105KM).
Kupiłem auto w Grudziądzu w kwietniu 2007. Standardowo wymieniłem wszystkie płyny, paski (łącznie z rozrządem) i było cacy - chociaż mechanik coś doregulowywał po zmianie paska bo kopcił. Wydawało się że wszystko jest ok. Autko zwinne - 195 fabryczne poszło. Autko się i mi i żonie bardzo podoba - mi do tego stopnia że się nawet sie w poczet klubowiczów zapisałem. Pomijając świrujący fabryczny alarm i centralzamek - z czym nauczyliśmy się żyć - reszta była ok. Na jesieni zauważyłem powtarzające się ubytki płynu chłodzącego ze zbiorniczka. Dymu specjalnie nie widziałem - no może czasami ale bardzo delikatnie i nieregularnie. Jadąc zdiagnozować ogólnie znany problem ze słabym grzaniem zimą, kiedy po przegonieniu autka z Trójmiasta do Bydgoszczy ubyło mi 3 litry płynu i widziałem już wyraźnie biały dym w czasie jazdy. Po sprawdzeniu całego silnika i nie znalezieniu śladów wycieku - profilaktycznie nawet uszczelniłem proszkiem chłodnicę. Przez tydzień sprawdzania auta w Bydgoszczy czasem pojawiał się dym a płynu nie ubywało, czasem wcinał płyn a nie dymił. Generalnie częstotliwość obu zjawisk się zwiększała. Żeby poprawić grzanie poprawiono mi montaż termostatu bo coś tam było nie tak i lekko osłoniłem chłodnicę od tyłu bo od przodu nie było jak dojść i chociaż góra silnika bardzo wolno się nagrzewa to było już znośnie. Nie znajdując źródeł wycieków oraz śladów płynu w oleju oraz zmian poziomu oleju - bo oczywiście głównym podejrzanym była głowica i uszczelka pod głowicą - wróciłem do Trójmiasta z kwitkiem. Płyn czasami dolewałem, czasami sobie dymił i jakoś się męczyłem. Ale od dwóch dni wali dymem jak lokomotywa chociaż silnik wydaje się pracować prawidłowo - nie odczuwam żadnych spadków mocy czy zwiększonego hałasu. Sprawdziłem kody błędów komputera procedurą opisaną na forum i wymrugał mi wyłącznie kod 12 - brak błędów. Ponieważ zarówno ja - człowiek bez wykształcenia mechanicznego - jak i wszyscy znajomi mechanicy nie mamy pojęcia jak sobie z tym problemem poradzić proszę wszystkich roverkowiczów z Trójmiasta a pomoc w znalezieniu kontaktu z mechanikiem znającym się na rzeczy, który będzie wiedział co robi a nie tylko wymieniał pokolei wszystkie części silnika. Pomóżcie bo wstyd jak zatrzymując się na światłach tak ślicznym autkiem wyprzedza mnie własna chmura dymu.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 08, 2008 11:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 11:44   

Ja mam dokładnie ten sam silniczek i tez mi ucieka płyn chłodzący. Ale ja zdiagnozowałem wyciek płynu (przy okazji wymiany termostatu). U mnie wycieka na tym krótkim kolanku pomiędzy blokiem silnika a termostatem. Niestety dostęp jest tak trudny że nie mogłem tego poprawić - więc dolewam płynu. Podobnie jak u Ciebie u mnie - po dłuższej trasie czasami robi sie sucho w zbiorniczku wyrównawczym.
Stawiam na to że - jesli coś Ci poprawiano w mocowaniu termostatu - to jest coś ze szczelnościa układu. A płyn szybko odparowuje podczas jazdy pozostawiając biały nalot.
Nie wiem czy akurat najszczęśliwszą rzecz zrobiłeś uszczelniając układ proszkiem.

Co do dymu - jesli dym jest siwy, to stawiam po prostu na zły kąt wtrysku. Musisz podjechać do kogos z TestBookiem, podpiąć się do kompa i ustawić właściwy (aktualnie przerabiam temat, bo sam zostawiam siwy warkocz).
Jesli dym jest czarny, to chyba żre olej - ale to niech sie wypowiedzą wszechwiedzący, bo ja nie znam się :mrgreen: :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mayo-chan 



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 15:15   

String napisał/a:
Ja mam dokładnie ten sam silniczek ...:mrgreen: :mrgreen:

Dzięki za informacje. Też mi znajomy podpowiadał że kąt wtrysku może być. Muszę jeszcze raz sprawdzić to miejsce przy termostacie jako źródło wycieku płynu ale niestety nie wiem gdzie w Trójmieście może mi ktoś auto podłączyć do TestBooka. Dym jest ewidentnie biały a oleju nie pali.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 15:21   

Mimo białego dymu raczej czarno widzę Twoją usterkę i niestety stawiam na pęknięcie głowicy :( :|| Thef miał podobny przypadek w swoim R600SDi :// Jest nadzieja jeszcze, że to uszkodzona uszczelka pod głowicą, ale w klekotach raczej niestety pada głowica a nie uszczelka, czego Tobie nie życzę.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 18:15   

nie musi to być testbook w przypadku sdi , sprawdzi to także ktoś kto ma boscha kts
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 08:58   

PHJOWI - to jak to jest, że "fachowcy" z serwisu Boscha rozłożyli bezradnie ręce i powiedzieli, że nie nie mogą się wbić softem do komputera mojego Rovera? Powiedzieli żebym szukał komputera Roverowskiego.
Servis do bani, czy mam coś spartolonego w kompie, ze nie wpuszcza ??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:10   

raczej serwis do bani, normalnie się do niego wchodzi po przez tryb obd
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Mayo-chan 



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz



Wysłany: Pon Lut 11, 2008 09:26   

W piątek zabieram Roviego do warsztatu - podobno najlepsi fachowcy od diesli w 3city i podlaczali sie juz do tych modeli. Jak ustawia kat wtrysku i jeszcze zerkna w okilice termostatu w poszukiwaniu wycieku i to nie pomoze to pozostanie glowica lub uszczelka. Oby nie.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 19:00   

Zbadajcie płyn chłodniczy na obecność CO2 i będziecie wiedzieć co w trawie piszczy ;) .
 
 
Mayo-chan 



Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 19:11   

Jak to się bada i jak zinterpretować wyniki?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 20:42   

yyychyba jest jakiś tester w akwarystcznym, albo w warsztatach mają niezbędne przyrządy. Interpretacja jest CO2 jest naprawa głowicy :(
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r220sdi] namiary na fachowca Warszawa
DrMambo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Mar 07, 2009 12:57
Gość
Brak nowych postów [rover 220] i Problem z szyberdachem szukam fachowca
miszkiel12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Nie Wrz 18, 2016 18:12
nocny_marek
Brak nowych postów [Rover 200 1.6 1998r ] poszukuje elektryka fachowca łódzkie
DragonCRX Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Sie 07, 2009 17:23
DragonCRX
Brak nowych postów [MG ZR IDT] Dymi na czarno
yamakazi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Wto Sie 13, 2013 15:17
Gość
Brak nowych postów [R 220 SDi '96] Dymi na biało
Chester Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Lis 20, 2011 16:28
Chester



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink