Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 420 sedan po ... wypadku?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 420 sedan po ... wypadku?
Autor Wiadomość
lukasz17 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 277
Skąd: zamość/lubelskie



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 16:16   

a gdziue jest jakis czujnik?? bo w tym przy siedzeniu nic nie ma ??
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 16:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 16:28   

Łukasz17 napisał/a:
to zeby poduszka sie otworzyla musza byc zapiete pasy??


Powinno tak być, ale w R nie ma czujników zapięcia pasów ... więc jak ma wywalić to wywali poduche, bez względu na pasy - poprawcie mnie o ile się mylę ;)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 16:38   

Cytat:
Powinno tak być, ale w R nie ma czujników zapięcia pasów ... więc jak ma wywalić to wywali poduche, bez względu na pasy - poprawcie mnie o ile się mylę ;)


A nie jest że SRS to poducha i napinacze pasów?
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 16:47   

walkie napisał/a:
A nie jest że SRS to poducha i napinacze pasów?


tzn. ? Co masz na myśli ?

Walkie mówimy o czujnikach zapięcia pasów a nie o napinaczach ...
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 16:53   

Fakt. :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
general_p 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 18:45   

Głupie pytanie: a czy przy dachowaniu muszą zadziałać przednie poduchy? Pytam, ponieważ tez dachowałem, a poduch mi nie wywaliło. :?:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 19:01   

walkie napisał/a:
A nie jest że SRS to poducha i napinacze pasów?


Przynajmniej na obecny stan mojej wiedzy oraz fakt że wymieniałem jeden z pasów bezpieczeństwa wraz z napinaczem, moge stwierdzić z całą pewnością, że do napinacza nie dochodzi żadna instalacja, która mogłaby uzalezniać otwarcie się poduchy w zalezności od tego czy pas był zapiety czy nie.
W dodatku napinacz w moim R był wystrzelony mimo całkowitego zwinięcia (pas był nieuzywany a napinacz wytrzelił - czyli musi miec jakiś czujnik wstrząsowy).
Tak więc myslę sobie, ze SRS to po prostu kontrolka systemu, który aktywuje czujniki odpowiadające za wystrzelenie poduch (po włączeniu silnika) w przypadku takiego uderzenia, które trafi w jeden z czujników odpowiedzialnych za zadzialanie poduchy. Przynajmniej jeśli chodzi o 400tkę.
No chyba że się mylę.

[ Dodano: Nie Kwi 27, 2008 19:05 ]
general_p napisał/a:
Głupie pytanie: a czy przy dachowaniu muszą zadziałać przednie poduchy? Pytam, ponieważ tez dachowałem, a poduch mi nie wywaliło


Wydaje mi sie że jesli podczas dachowania - czujnik odowiadający za odpalenie poduszki nie odtrzymał impulsu (uderzenie w niego), to nie miał po co odpalać poduchy.
A czy tak powinno byc to już inna kwestia. Pytanie czy jakby podczas dachowania odpaliło Ci poduchę, to czy jeszcze byś nadal pisał tu posty, czy byłbyś co najwyżej warzywkiem na intensywnej ?? Tak czy siak, skoro piszesz posty, to dobrze że poduch nie odpaliło :twisted:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
lukasz17 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 277
Skąd: zamość/lubelskie



Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 22:08   

to dziwne ze w tym w.w R nie wywalilo poduch :/ wkoncu dostal tez w przod ale moze za slabo :mrgreen:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 10:29   

Albo przód został uszkodzony później - w czasie wyciągania albo "lądowania" i przeciążenie nie było tak duże, żeby wystrzelić poduchy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 14:44   

odnośnie Tomcatów i szybkiej jazdy z doświadczenia wiem ze więcej wypadków i częściej przekraczają osoby w "wolniejszych " samochodach a nie ci co maja dużo koni pod macha:p ot taki paradoks:p
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 15:12   

dobryziom napisał/a:
odnośnie Tomcatów i szybkiej jazdy z doświadczenia wiem ze więcej wypadków i częściej przekraczają osoby w "wolniejszych " samochodach


Myślę że coś w tym jest, szczególnie jak jadąc wolniej na trasie popatrzysz, kto Cię wyprzedza i w jakich miejscach :-) Nie chodzi mi tutaj o to, że po naszych drogach jeździ dużo więcej wolniejszych samochodów. Ale zauważyłem, że największe niebezpieczeństwo powodują kierowcy w wolniejszych samochodach i to nie tylko ze względu na prędkość :-)
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 15:22   

emes napisał/a:
Myślę że coś w tym jest, szczególnie jak jadąc wolniej na trasie popatrzysz, kto Cię wyprzedza i w jakich miejscach :-) Nie chodzi mi tutaj o to, że po naszych drogach jeździ dużo więcej wolniejszych samochodów. Ale zauważyłem, że największe niebezpieczeństwo powodują kierowcy w wolniejszych samochodach i to nie tylko ze względu na prędkość :-)


vide: ostatni wyjazd do Dzierżoniowa i wyprzedziła nas polówka, która łykała nas pasem do skrętu dla kierunku przeciwnego :]
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 15:41   

Moje zdanie jest takie, że posiadacze szybszych samochodów:
a) nie muszą sobie przedłużać ;)
b) jak już decydują się np. na wyprzedzanie, to 5 sekund, 200-300 metrów i po sprawie, a autko z silnikiem 1.0 i nadambitnym kierowcą będzie wyprzedzać TIR'a pół minuty...

Z moich doświadczeń, to jeżdżąc FSO 125p i Felicja combi kilkakrotnie zdażyło mi się, że posiadacz podobnej mocy auta (np. Fiata Palio Weekend), gdy zauważał, że go wyprzedzam to zaczynał przyspieszać i przetrzymywał mnie na przeciwnym pasie, bo mu na ambicję wszedłem.

Odkąd jeżdżę Roverkami (a jeżdżę tymi mocniejszymi), to mi się takie rzeczy nie zdarzają, bo Palio Weekend nie ma szans, a jeśli nadepnę na ambicję posiadaczowi podobnie mocnego auta, to on czeka, aż skończę manewr i dopiero potem próbuje odzyskać "pozycję w peletonie", a nie próbuje mnie wepchnąć pod jadącego z przeciwka TIR'a.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 15:44   

maciej napisał/a:
Albo przód został uszkodzony później - w czasie wyciągania albo "lądowania" i przeciążenie nie było tak duże, żeby wystrzelić poduchy.


Albo aku wypadł zanim zdążyły eksplodować a wiem że podczas tej akrobacji wypadł :rotfl:
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 16:02   

Tomi_114 napisał/a:
Albo aku wypadł zanim zdążyły eksplodować a wiem że podczas tej akrobacji wypadł

Hehe... Bo nawet przez moment myślałem, że prądu zabrakło, ale stwierdziłem, że raczej wyłącznik wstrząsowy nie wyłącza poduszek, ale o "wypadniętym" aku nie pomyślałem. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 16:05   

jest dokładnie tak jak pisze Maciek:p ja mimo ze mam czym depnąć to nie wpadam w szal jak mnie wyprzedzi skoda fabia :rotfl:
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 17:02   

maciej napisał/a:
Tomi_114 napisał/a:
Albo aku wypadł zanim zdążyły eksplodować a wiem że podczas tej akrobacji wypadł

Hehe... Bo nawet przez moment myślałem, że prądu zabrakło, ale stwierdziłem, że raczej wyłącznik wstrząsowy nie wyłącza poduszek, ale o "wypadniętym" aku nie pomyślałem. ;)


Po tym jak oglądałem to auto byłem z autorem tego wypadku na miejscu. Odległość od mostku na który wpadł bokiem do miejsca w którym wylądował to ok 25 metrów. Uderzenie bokiem w mostek było tak silne ze podłoga pod nogami weszła do środka ok 40cm. Z części które odpadły podczas akrobacji to głównie przedni zderzak, lewe koło z półosią i właśnie aku. Najbardziej dziwi mnie fakt że otworzyły sie drzwii kierowcy i maska.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Poszukiwani świadkowie wypadku
ZiGi Offtopic 0 Pią Lis 05, 2010 12:09
ZiGi
Brak nowych postów Jak się zachować podczas wypadku bądź kolizji?
kumilek23 Offtopic 5 Pon Lip 27, 2015 08:32
sknerko
Brak nowych postów [R 400 Di 1998 sedan] Swięta
buziaczek0807 Offtopic 6 Czw Gru 27, 2007 16:57
Paul
Brak nowych postów Polskie Drogi vs. Rover 600 1:0[Rover 600 2,0 r.97]
krychu Offtopic 52 Sro Lut 13, 2008 13:20
Przemek_Docent
Brak nowych postów Mój MG Rover to nie Land Rover :P
na szczęście
jasiu87 Offtopic 4 Pon Maj 18, 2009 22:18
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink