Forum Klubu ROVERki.pl :: [r214si 16v 97r] HGF chłopaki HGF.. poradzcie co i jak?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r214si 16v 97r] HGF chłopaki HGF.. poradzcie co i jak?

jechał stracił moc i zgasł...
Autor Wiadomość
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 09:44   [r214si 16v 97r] HGF chłopaki HGF.. poradzcie co i jak?

Witam.. o 1 w nocy jechałem sobie roverkiem do zakopanego z kumplem i kolezanka.. wszystko jest ok... a tu nagle zaczał roverek kopcić na siwo za mną była SIWA chmura dymu istna zadyma i nagle auto zgasnelo i nie odpaliło... podejzewam ze to wlasnie HGF?? ile kosztuje sama robocizna z wymiana uszczelki i co byście jeszcze podejzewali.. auto kręci jak krece to z rury idzie siwy dym.. ale nie odpala.. pocieszcie mnie i powiedzcie ze nie strzeliła głowica tylko uszczelka...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 01, 2008 09:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Nie Cze 01, 2008 09:49   

masz kasze w zbiorniczu uzupełniającym ?

[ Dodano: Nie Cze 01, 2008 10:00 ]
a tak wogole proponuje się porozglądać na stronce
http://roverki.pl/article.php?sid=375 prawie wszystko o hgf

Pozdrover
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 10:50   

nie miałem ostatnio a w nocy nie mialem juz sily sprawdzac pote msprawdze i napisze ... ale dodam ze kiedy to sie stalo zaczelo smierdziec mi w kabinie płyenm chłodniczym i to tak okrtopnie.. i kopcił na siwo bardzo siwo... zgasł i juz nie odpalil wiecej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kasiapila 



Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 54
Skąd: opolskie



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 12:20   [R214Si 1.4, 103KM, rok 96] po HGF

ja jestem po wymianie uszczelki. Wczoraj odebrałam autko od mechanika. Wszystko kosztowało w sumie jakieś 1300zł. Wymieniono uszczelkę pod głowicą (nowy typ), uszcz. pod zawory, uszcz. kolekt. wydechowego, uszcz. uszczelniacze wałka rozrządu, filtr oleju, olej, pasek rozrządu, napinacz i pompę wody. Przy okazji czyszczono układ chłodzenia, bo był w nim po awarii straszny syf... Dlaczego tak dużo wymieniono? Bo autko jest u mnie dopiero od miesiąca i nie wiem kto nim jeździł i kiedy to wszystko wymieniano. Sama uszczelka kosztowała mnie na Allegro 260zł - pewnie przepłaciłam;). Robocizna kosztuje jakieś 150zł plus planowanie głowicy-jakieś 50-60zł. Zanim wymieniono uszczelkę pojawiły się objawy: masło w zbiorniczku na płyn chłodniczy. Na wierzchu pływała ok 0,5cm warstwa mazi wyglądającej jak kawa z mlekiem (zmieszany olej z płynem). Mechanik powiedział, że silnik był niestety przez poprzedniego właściciela przegrzany i teraz może brać olej, ale ostatecznie zobaczy się jak będzie:) Syf w zbiorniczku ciągle się pojawia, ale podobno po takiej awarii olej ma prawo jeszcze wypływać z rur przez jakieś pół roku. Od czasu do czasu trzeba to przeczyścić. Pozdrawiam:)

[ Dodano: Nie Cze 01, 2008 12:22 ]
Acha! I śruby też wymieniono. Zapłaciłam za nie w Tomateam jakieś 200zł. Poprzednie być możę nadawały się do ponownego użycia, ale wolałam wymienić, bo nie wiem, co robił z tym autem poprzedni właściciel:)
_________________
kasia
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 14:26   

eh.. ja codopiero dolozylem 1000zł za immobilisier i sterownik... mam nadzieje ze zmieszcze sie z wymiana uszczelki w 600zł bo tyle mam na auto wiecej do niego nie doloze jak sie bedzie psul sprzedam go i kupie nowszego roverka albo alfe 156 tez na 2 wałkach tspark.. jak sie ma roverka to sie chce szybko jechać wiec u Ciebie pewnie poprzedni wlasciciel cisnal niezle bo w tym malym potworze 103 kuce to duzo i jedzie... tzk przy okacji mam niedawno robiony rozrzad pompe wody pompe wspomagania i inne pierdoly uklad chlodzenia dzialal dobrze wszystko bylo ok wiec mam nadzieje ze wystarczy tylko uszczelke wymienic eh :( :(

[ Dodano: Nie Cze 01, 2008 21:16 ]
no to hgf ewidentny.. majonez na bagnecie majonez w zbiorniczku na plyn majonez pod korkiem eh :( mechanik powiedzial ze za 150zł robote mi powie wymiane tej uszczelki i ze bedzie git :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kasiapila 



Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 54
Skąd: opolskie



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 21:42   [R214Si 1.4, 103KM, rok 96]

a niech mi ktoś powie... czy tymi Roverami nie wolno za szybko jeździć, żeby nie było znowu HGF? Przecież skoro wszystko powymieniane, to dlaczego ludziska piszą, że pojawia się ponownie? Jaka jest tego przyczyna, wie ktoś? Wierzyć mi się nie chce, żeby wypuszczono na rynek taką ilość samochodów przez te dobrych kilka lat produkcji i z taką wadą fabryczną...
_________________
kasia
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 23:18   

ja swoim roverkiem czesto zamykalem licznik :D i jezdz ebardzo agresywnie;/ wiec czesci sie zuzywaja a hgf nie jest spowodowane nadmierna predkoscia tylko problemami z ukladem chlodzenia z przegzaniem itp.. ;) nie wiem ale wg mnie nie powinno sie pojawiac po wymianie uszczelki na nowa..:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kasiapila 



Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 54
Skąd: opolskie



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 10:21   [R214Si 1.4, 103KM, rok 96]

to moje pytanie wobec tego brzmi: dlaczego te samochody mają problemy z układem chłodzenia? Po postach widać, ze do dość częsty problem... Pytam tak z ciekawości, bo mój ojciec jeździ VW i tam nie ma takich problemów, a w przypadku Roverków to chyba jakaś plaga... Skąd to się bierze? Jest jakaś konkretna przyczyna tego? :bezradny:
_________________
kasia
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 01:24   

nie wie mskad ale mam kolege i wielu znajomych ktorzy jezdza wv ktore sie psuja czesciej niz roverki... a roverki w brew pozorom jesli sie dba i patrzy kontroluje plyny czesci ... to chodza jak burza.. :) na uszczelce nowego typu takze.. nie wiem moze jakas wada tych starych uszczelek jest ale ja wszystko wybacze mojemu roverkowi tyle w nim przezylem i znim hehe :d i zawsze mam banana kiedy wciskam gaz w tym malym potworze :) niedlugo zmienie na roverka Vi .. :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 214] POMOCY CHŁOPAKI
RoverowaMloda Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Kwi 09, 2019 15:01
seraph
Brak nowych postów [R200] Poradźcie coś na przeczyszczenie
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Kwi 27, 2007 10:27
piter34
Brak nowych postów [R200 1.4Si 16v 99r] HGF - problem! Wymiana części-poradzcie
Kamilkkk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Nie Cze 01, 2008 00:29
Kamilkkk
Brak nowych postów [R214Si] HGF?
sobon Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Lut 10, 2010 20:07
sobon
Brak nowych postów [R214Si '98r] Przegrzewa się...
... a może i nie...
srbenda Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Lut 06, 2008 11:33
R-200



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink