Forum Klubu ROVERki.pl :: Ubezpieczenie OC
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Wto Kwi 12, 2011 16:34
Ubezpieczenie OC

Czyli rutynowa kontrola i masa problemów.
Autor Wiadomość
sir.Dariusz 




Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 16
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lip 22, 2008 19:20   Ubezpieczenie OC

Dzień dobry.

Otóż jadąc sobie w kwietniu do Czech, przy samej granicy capnęła mnie Straż Graniczna.
Na początek pierdu pierdu, gadka szmatka o aucie, pogodzie i Czechach.
W między czasie kiedy jeden namiętnie ze mną konwersował, drugi strażnik (jak sie dowiedziałem "nowicjusz") zaczął sprawdzać w komputerku moje papierki.

I teraz słowem wstępu wyjaśnię o co chodzi. Otóż umowę zawarłem poprzez Allianz Direct a więc on-line. Zainteresowani wiedzą że, potwierdzenie zawarcia umowy wydrukować można tylko wtedy kiedy ubezpieczyciel zaksięguje wpłatę. Tak też się stało tak więc strażnik weryfikował potwierdzenie.
Trzeba przyznać że, albo był mocno nieogarnięty albo był wyjątkowo dociekliwy gdyż podważył wiarygodność owego zaświadczenia, i przesłał wniosek do dalszej bardziej wnikliwej weryfikacji. Oczywiście nie informując mnie o tym a tym bardziej nie dając żadnych oznak że, potwierdzenie wzbudziło jego podejrzenie.

Nieświadomy pojechałem spokojnie dalej.

Minął miesiąc. Do domu wpadła koperta z pismem od jakiejś organizacji ubezpieczeniowej z groźbą że, jeżeli nie przedstawię dowodu iż, w dniu kontroli miałem ważną polisę OC, wówczas muszę zapłacić 1800zł.
Wnerwiony zrobiłem ksero polisy, dowodu, prawa jazdy i wysłałem.

Minął miesiąc. Do domu wpadła kolejna koperta znakowana logiem tej szlachetnej organizacji. Tym razem miałem przedstawić dowód zakupu pojazdu, poprzedniej ubezpieczenia, ksero przeglądu, ksero dowodu wpłaty na rzecz polisy, oraz określić jak auto znalazło się w naszym kraju. (przyjechało na lawecie, kupiłem w Polsce na niemieckich blachach) Pomyślałem że, po tak wyczerpującej lekturze w końcu się odchrzanią.

Niestety. Minął kolejny miesiąc a do domu wpadła kolejna koperta od tej firmy. Tym razem oznajmili mi iż w związku z tym iż umowę OC zawarłem na drugi dzień od rejestracji, muszę wpłacić im należność z tytułu "spóźnienia" w wysokości 386zł...


Panowie ! Jak to jest? Czy te gn.je na siłę szukają pieniędzy czy faktycznie nie mogę mieć ani jednego dnia poślizgu?

Da się z tego jakoś wybrnąć?


ps. kto by pomyślał że, z wygląda głupia i rutynowa kontrola potrafi przysporzyć tylu problemów :(
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 22, 2008 19:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 22, 2008 19:36   

sir.Dariusz napisał/a:
Panowie ! Jak to jest? Czy te gn.je na siłę szukają pieniędzy czy faktycznie nie mogę mieć ani jednego dnia poślizgu?


no wlasnie nie.
tak samo jest w przypadku, gdy wypowiesz umowe u poprzedniego ubezpieczyciela- od dnia kolejnego po dniu zakonczenia musisz miec nowa.

jesli natomiast chodzi o prawna strone to nie wiem dokladnie jak to wyglada, ale kiedy rejestrowalam samochod uslyszalam, ze OC musze miec koniecznie od tego dnia, kiedy zostal zarejestrowany samochod (w odpowiedzi na moje pytanie, czy dowod moge odebrac dzien pozniej).
a wiadomo, ze nikt polisy z data wsteczna nie wystawi, a juz tym bardziej bez dowodu rejestracyjnego.

http://www.money.pl/ubezp...munikacyjne/oc/
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400


Wysłany: Sro Lip 23, 2008 12:56   

sir.Dariusz napisał/a:
Panowie ! Jak to jest? Czy te gn.je na siłę szukają pieniędzy czy faktycznie nie mogę mieć ani jednego dnia poślizgu?
Da się z tego jakoś wybrnąć?

Poślizgu mieć nie można i raczej masz małe szanse z wykpieniem się od tej kary - takie są przepisy i ciesz się, że to tylko 1 dzień, bo załapałeś się na 390 zł - karę "do 3 dni" - do 2 tygodni braku OC kosztuje 970 zł, a powyżej to za każdy rok 1930 zł:
http://www.motofakty.pl/artykul/brak_oc_kara.html
Joa napisał/a:
a wiadomo, ze nikt polisy z data wsteczna nie wystawi, a juz tym bardziej bez dowodu rejestracyjnego.

Bez dowodu wystawi, jeśli masz dobrego agenta - jeśli ogarnia, to wystawi na podstawie faktury/umowy i nr VIN.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
Ostry Prawo i ubezpieczenia 1 Sob Wrz 26, 2009 00:27
Joa
Brak nowych postów Ubezpieczenie
adinek221 Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Maj 25, 2013 01:14
han2
Brak nowych postów Ubezpieczenie OC
magnat43 Prawo i ubezpieczenia 11 Sro Paź 17, 2007 13:35
Eddek
Brak nowych postów Ubezpieczenie w mBanku
staf Prawo i ubezpieczenia 8 Pią Lis 20, 2009 22:54
faecd
Brak nowych postów [OC] pytanie o ubezpieczenie
dragon Prawo i ubezpieczenia 2 Nie Lis 15, 2009 22:22
dyla_m



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink