Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220 SD 97'] ABS, blokada tylnych drzwi,problem z klapa etc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220 SD 97'] ABS, blokada tylnych drzwi,problem z klapa etc
Autor Wiadomość
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 21:00   [R220 SD 97'] ABS, blokada tylnych drzwi,problem z klapa etc

witam,

Po kilkudiowej eksploatacji zauwazylem jeszcze pare wg mnie niepokojacych oznak i tak:

1. przy przekreceniu kluczyka zauwazam ze obok kontrolek SRS i Sygnalu oleju oraz Grzania Swiec pojawila sie jeszcze jedna dziwna kontrolka tj. zolta sprezynka - z uwagi na fakt ze jestem kompletne dno motoryzacyne: ) pytanie co to i czy tak byc ma?!

2. nie pojawia sie kontrolka ABS a czytalem ze powinna, zatem pytanie - czy jest mozliwe abym nie posiadal ABS'u - jak to sprawdzic naocznie? a jesli jest ABS to co oznaczac moze brak swiecenia kontrolki?

3. nie dziala klamka w tylnych prawych drzwiach, od wewnatrz nie mozna otworzyc drzwi, od zewnatrze otwierakja sie bez problemu, zauwazylem ze sprzedawca wozil z tamtej strony fotelik, czy jest mozliwe ze drzwi w jakis sposob rodzicielsko zostaly zablokowane, czy to raczej arawia zamka/klamki, jak to sprawdzic?

4. przy otwieraniu z pilota centralnego zamka wszystkie drzwi otwieraja sie bez problemu a tylna klapa dziwnie "burczy" przez chwile zanim rozblokuje zamek, nie wiem czy tak ma byc czy raczje cos jest nie w porzadku i jesli jest , to co?

5. nie dziala tylni spryskiwacz, zauwazylem ze w ogole nie dosc iz nie spryskuje to takze w ogole nie sluchac aby pracowal, takze tylna lapmka bagaznika sie nie swieci, choc zarowka jest w porzadku - kwesia przewodow, jak sadzicie?

6. zauwazylem ze jadac po nierownosciach samochod przenosi wszystko do srodka kabiny, wczesniej jezdzilem firmowym BMW i jadac po kostce brukowej nawet tego nie odczuwalem, a we wlasnym Roverku czuje jakbym jechal po kocich wybojach: ) czy faktycznie tak sztywne jest zawieszenie? musze wymienic obie koncowki drazkow kierowniczych, bo obie stukaja dosc mocno - moze to przez to tak przenosi drgania, amortyzatory wszystkie maja po 65%, sprawdzalem na stacji diagnostycznej

7. jeszcze do wczoraj swiecila kontrolka wlaczonych swiatel - dzis juz nie swieci, sprawdzalem na dlugich i ta sie swieci, czyzby zarowka?!

JAK natenczas to wszystko co zauwazylem, prosze o wyrozumialosc jesli niektore pytania okaza sie zabawnie proste - pochodze z innego departamentu niz motoryzacyjny: )

pozdrawiam, KP
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 04, 2008 21:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszek95b 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 870
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 21:14   Re: [R220 SD 97'] ABS, blokada tylnych drzwi,problem z klapa

krzysztof_ns napisał/a:
witam,

Po kilkudiowej eksploatacji zauwazylem jeszcze pare wg mnie niepokojacych oznak i tak:

1. przy przekreceniu kluczyka zauwazam ze obok kontrolek SRS i Sygnalu oleju oraz Grzania Swiec pojawila sie jeszcze jedna dziwna kontrolka tj. zolta sprezynka - z uwagi na fakt ze jestem kompletne dno motoryzacyne: ) pytanie co to i czy tak byc ma?!

sprężykna na żółtym tle to kontrolga grzania świec.

2. nie pojawia sie kontrolka ABS a czytalem ze powinna, zatem pytanie - czy jest mozliwe abym nie posiadal ABS'u - jak to sprawdzic naocznie? a jesli jest ABS to co oznaczac moze brak swiecenia kontrolki?

zobacz czy masz pod maską pompe od ABS (na forum jest temat pare postów niżej i ktoś wstawił zdjęcie gdzie jej szukać)

3. nie dziala klamka w tylnych prawych drzwiach, od wewnatrz nie mozna otworzyc drzwi, od zewnatrze otwierakja sie bez problemu, zauwazylem ze sprzedawca wozil z tamtej strony fotelik, czy jest mozliwe ze drzwi w jakis sposob rodzicielsko zostaly zablokowane, czy to raczej arawia zamka/klamki, jak to sprawdzic?

jak otworzysz drzwi, to przy zamku jest taki przełącznik blokowania otwierania od wewnątrz. zapewne został włączony, żeby dziecko nie otworzyło podczas jazdy drzwi

4. przy otwieraniu z pilota centralnego zamka wszystkie drzwi otwieraja sie bez problemu a tylna klapa dziwnie "burczy" przez chwile zanim rozblokuje zamek, nie wiem czy tak ma byc czy raczje cos jest nie w porzadku i jesli jest , to co?

nie wiem, u mnie jest podobnie, jak bede mial czas to rozbiore i jak cos ciekawego zauważe to sie podziele na forum

5. nie dziala tylni spryskiwacz, zauwazylem ze w ogole nie dosc iz nie spryskuje to takze w ogole nie sluchac aby pracowal, takze tylna lapmka bagaznika sie nie swieci, choc zarowka jest w porzadku - kwesia przewodow, jak sadzicie?

pompka spryskiwacza jest oddzielna na przód i tył. obie pompki są obok zbiornika na płyn pod maską. jak nie słyszysz pompki od sprskiwacz tylnego to sprawdz bezpieczniki, podłączenie, ustal czy uszkodzona jest taa pompka. Jak uruchomisz pompke a dalej nie bedzie spryskiwacza to pewnie sie urwal wąż na zgięciu tylnej klapy - poczytaj na roverki.pl w artykułach, jest dobry opis co i jak należy zrobić.


6. zauwazylem ze jadac po nierownosciach samochod przenosi wszystko do srodka kabiny, wczesniej jezdzilem firmowym BMW i jadac po kostce brukowej nawet tego nie odczuwalem, a we wlasnym Roverku czuje jakbym jechal po kocich wybojach: ) czy faktycznie tak sztywne jest zawieszenie? musze wymienic obie koncowki drazkow kierowniczych, bo obie stukaja dosc mocno - moze to przez to tak przenosi drgania, amortyzatory wszystkie maja po 65%, sprawdzalem na stacji diagnostycznej

generalnie zawieszenie jest dość wygodne, w końcu od HONDY - dość to nie to co BMW ani MERCEDES

7. jeszcze do wczoraj swiecila kontrolka wlaczonych swiatel - dzis juz nie swieci, sprawdzalem na dlugich i ta sie swieci, czyzby zarowka?!

a to jest żarówka od "krótkich" ? nawet nie wiedziałem :)

JAK natenczas to wszystko co zauwazylem, prosze o wyrozumialosc jesli niektore pytania okaza sie zabawnie proste - pochodze z innego departamentu niz motoryzacyjny: )

ja też nie z tej branży, ale sie ucze o roverku ile sie da ;)

pozdrawiam, KP


pozdrawiam!
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 21:17   

1. sprężynka - kontrolka swiec żarowych - tak ma być
2. ABS - podnieś maskę i popatrz czy nad akumulatorem jest taki metalowy "klocek" z przykręconymi 6 rurkami hamulcowymi (cienkie metalowe)
3. opatrz przy otwartych drzwiach w okolice zamka, tam jest taki bolec - właśnie blokada rodzicielska ;)
4. hmmm nie pomogę, ale jeśli otaiwra i zamyka to OK ;)
5. pompka jest z przodu, trzeba zdjąć zderzak i posprawdzać, działanie lampki to na 99% problem w kabelkach w wiazce do tylnej klapy - otwórz klapę i po prawej stronie jest guma harmonijka - tam trzeba sprawdzić.
6. To nie BMW ;)
7. skad masz tą kontrolkę :shock: ja takiej nie mam :hm:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
coldmanns 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 428
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 21:25   

5. Sprawdz sobie wiązkę kabli która jest po prawej stronie (jak otworzysz tylna klape) u gory. Ona lubi sie przecierac.

7. Miales lampke od "Krótkich" ? Hmmm,..... tez chce.
Gdzie ona jest na desce?

Niech sie ktos zwie czy ona jest tak naprawde w r 214si. Chce miec cos takiego, a moze i mam tylko nie dziala :sad:

Szerokośći
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 21:55   

- to dziwne bo wczesniej przez kilka dni eksploatacji nie swiecila sie ta kontrolka swiec zarowych - sprzedawca tlumaczylm mi ze kontrolka sygnalizujaca nagrzanie swiec to kontrolna "sprawdz silnik" i ta musi zgasnac zanim odpale? teraz to juz glupszy jestem niz bylem: )

- rozumiem ze zarowno spryskiwacz tylny jak i lampka dotycza tej wiazki kabli - cos zatem pogrzebie, choc nie wierze we wlasne sily mowiac szczerze i pewnie skonczy sie na panu z warsztatu: )

- no to mi zabiliscie klina z ta kontrolka - bo zaraz wyjdzie ze przez kilka ostatnich dni to na dlugich jezdzilem: ) ale dajbym sobie jedno jajko wyciac ze byla kontrolka od krotkich o ile kojarze to na tym sammy gornym panelu gdzie swieca sie dlugie

- co do ABS, jutro sprawdze - lae mam jeszcze jendo pytanie, widze ze kontrolka jest od ABS, czy to oznacza ze ABS musi byc czy tylko panele sa takie same w obu wersjach samochodow z i bez ABS? no i jesli okaze sie ze jest ABS to z jakiego powodu moze nie sygnalizowac kontrolka?

[ Dodano: Pon Sie 04, 2008 22:50 ]
sprawa drzwi zalatwiona, dzieki za pomoc: )
co do ABS, moim zdaniem BRAK, ale dla pewnosci podsylam zdjecie do oceny,
pozdrawiam, KP
 
 
Ukasz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 23:15   

ABS-u rzeczywiście nie ma.
Kontrolka "sprawdź silnik" to jak sama nazwa wskazuje, sprawdź silnik, a nie "grzanie świec"
To co, że widzisz kontrolkę od ABS-u. Ja mam u siebie jak się dobrze przypatrzę kontrolkę od grzania świec, a mam benzynowca.
Jeśli chodzi o tą kontrolkę od świateł to jest ona na 100 % od długich :cool: innej tam od świateł nie ma. Na dole po prawej (?) jest od przeciwmgielnych.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
krzysztof_ns 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 367
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 23:25   

wiec wyglada na to ze wczesniej w ogole nie grzalo swiec, bo nie zapalala sie w ogole - no to dziwne...
i teraz tak przy przekreceniu kluczyka powinna sie pojawiac w koncu kontrolka sprawdz silnik czy nie - bo u mnie sie pojawia, olej, srs, sprawdz silnik, no i teraz swiece, po chwili wszystkie gasna - no i po odpaleniu pojawia sie jeszcze na 1-2 sekundy sprawdz silnik i gasnie (ale o to juz pytalem w innym watku),
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214i 97]Blokada otwartych drzwi
jaro12 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Paź 22, 2009 21:47
Firq
Brak nowych postów [R25] Tapicerka tylnych drzwi R25/streetwise
RAKU_44 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Gru 28, 2012 16:21
leszczu
Brak nowych postów [R220] Montaz tylnych zacisków
xlukaszx Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Wrz 23, 2010 22:14
Brt
Brak nowych postów [R220] Wymiana łożysk w tylnych kołach
predatoraf Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Lis 17, 2012 13:26
predatoraf
Brak nowych postów [R220SD 97'] Impulsator/Silowniki klapy/zamek tylnych drzwi?
(czy beda pasowac od Anglika)
krzysztof_ns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Sty 13, 2009 08:21
krzysztof_ns



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink