Forum Klubu ROVERki.pl :: Kupno cyfrówki - proszę o poradę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno cyfrówki - proszę o poradę
Autor Wiadomość
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 14:39   

Markzo napisał/a:
ja mam Nikona D70 z sryjnym obiektywem 18-70, 1:3,5-4,5 ..... D70 jest juz stary i napewno nie jest rewelacją ale dam taki przyklad, znajomy jest profii fotografem, sprzęt za X tysięcy złotych, maszyny do obróki ( robi takie albumy z uroczystosci w formie książki, nie wklejany foty do niego tylko drukowane na tych stronach) i ceni sobie taki album 1200zł. ja za foty na weselu, z albumem na 60 wybranych fot formatu 15x22 + powiedzmy 600zdjęc na płycie biorę 250zł. i nigdy mimo tego że mam gorszy sprzęt i duuzo mniej lat (18 lat mam ale foty robie chyba juz z 6-7) nie musiałem sie wstydzić. ba nawet nie raz moje foty były lepsze:) grunt to ogarniać aparat:P


Chyba niepowiesz mi, że zrobisz lepszą fotę w kościele (na weselu) swoim ciemnym obiektywem (masz chociaż zewnętrzną lampę ?), niż fotograf z odpowiednio przygotowanym sprzętem. Chyba, ze ten Twój znajomy, rzeczywiścnie nie ma pojęcia co robi.

pietro napisał/a:

to, że obiektyw w komplecie z aparatem nie znaczy, że jest niczego wart.


Zgadza się, np. Pentax ma BARDZO dobrego kita 18-55 :D
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 26, 2008 14:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Sie 26, 2008 14:50   

Eddek napisał/a:
Kitowy Canon ma f3.5, wiec tragedii wielkiej nie ma
przy szerokim kącie może i niema (choć 3,5 i tak szału nie robi) ale weź pod uwagę, że juz przy 55mm masz f5,6, a to juz ciemno. Dobrze, że chociaż kit do 450 ma stabilizację, dzięki czemu można wydłużyc migawkę nie a nie podnosic ISO. M.in. dlatego bardzo mocno zastanawiam się nad uniwersalną Sigmą 28-135, ale ze światłem 2,8-4... takim szkłem nawet można sie pokusić o portret, bo przy 50mm mamy światło 3 "z groszami"... W prawdziwym portrecie i tak jednak nic nie zastąpi stałki z f1,8, 1,4... fajnie można się już bawić małą GO... tym bardziej, że taka 50/1,8 jest śmiesznie tania.. raptem 300zł :D

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 14:56 ]
Skiba napisał/a:
Zgadza się, np. Pentax ma BARDZO dobrego kita 18-55
A Olki w dualkitach w ogóle prezentują zupełnie przyzwoity "niekitowy" poziom... tylko jak nie urok to... przemarsz wojska... do systemu 4/3 nie kupimy taniego jasnego szkła... najtańszy 50mm/f2.0 to koszt chyba koło 1700zł, to tyle co E510 z dualkitem :shock: Oczywiście jeśli ktoś nie ma zmiaru skupić sie na konkretnej dzedzinie a tym samym nie zamirza rozbudowaywać "szklarni" to świetna propozycja... :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 15:07   

oj Skiba:) jasne ze mam lampe zewnetrzna i jej czesto uzywam ale chyba wiesz ze lampa zabija cały urok zdjecia prawda? wystarczy zastsowac kilka malych trockow i nawet to ciemne 3,5 czy tam 4,5 ma max zoomie daje rade:)starm sie jej jak najmniej uzywac no i mi sie udaje:) D70 ma duzo roznych wspomagaczy, daje sobie swietnie rade:) w jasnym kosciele zadko uzywam lampy, w ciemnych jak najbardziej:) zreszta najlepsyzm przykładem jak kto umie robic foty jest spacer w sobote po lancuckim parku:) jakie niesamowite pomysły maja niektorzy....piekny jasny dzien, slonko za chmurakmi, wymarzona pogoda do zdjec. lampa off, dobrany balans, czas przyslona i piekne naturalne foty:) a kolo mnie gosc błyska lampą ile tylko wlezie i kasuje młodych na 800zł za foty :rotfl:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Skiba 




Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 16:06   

Markzo napisał/a:
piekny jasny dzien, slonko za chmurakmi, wymarzona pogoda do zdjec. lampa off, dobrany balans, czas przyslona i piekne naturalne foty:)


i nawet w ładny, jasny dzień przydaje się lampa ;) W bardzo słoneczny dzień (ostre słońce), robiąc zdjęcie osoby stojącej w cieniu czy mającej czapkę czy kapelusz - użyj lampy błyskowej. Dlaczego? Pomiędzy twarzą, która jest schowana w cieniu np. kapelusza a silnie nasłonecznionym otoczeniem powstaje duży kontrast, czego większość aparatów nie jest w stanie prawidłowo zarejstrować. Wtedy albo twarz wyjdzie ciemna, albo otoczenie białe tzw. "przepalone". Używając lampy rozświetlasz twarzlub cała osobę, zmniejszając różnice pomiędzy nią a jasną częścią otoczenia. Wtedy mamy większe szanse na poprawne naświetlenie całego zdjęcia oraz co ważniejsze rozpoznanie osoby, która będzie uwieczniona na zdjęciu. ;)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 16:20   

mowisz o sprawach oczywistych:) ale w takich warunkach o jakich pisałem, czyli jasny piekny dzien, z chmurkami na niebie a para młodych stoi twarzawi do swiatla nie ma potrzeby uzywac lampy:) zabija ona plastycznosc zdjecia, robiac je calkiem plastikowym:/
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 26, 2008 23:16   

Chyba, ze dobrze użyjesz dyfuzora...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 00:07   

No to pochwalę się :) Udało mi się dostać coś, co jest praktycznie już nie do dostania: nówka Canon 350d, z gwarancją roczną za 900zł :) Również zamówiłem już obiektyw, którym będę starał się dalej szkolić stałkę 50/f1.8. Teraz tylko musze wybrać jakiegoś uniwersalnego spacerzooma :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 09:02   

350d? nie wiem jak z 350 ale 300D ( kolega po fachu ma) był tragiczny jesli chodzi o robienie zdjec. czemu? był za mały korpus, i zle sie go trzymało a do tego przyciski do okola wyswietlacza byla tak cudownie rozmieszczone ze nosem sie wciskalo rozne kombinacje rzyciskow i sie rozne ciekawe rzeczy działy:D dopiero jak dokupił do niego kolbe i duzy obiektyw dlao sie to jakos normalnie trzymac w rekach:)
gratulacje z zakupu:P
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 09:17   

Jeśli chodzi o wielkość, to 350d jest jeszcze mniejszy niż 300d, ale to akurat mi pasuje. W pracy mam służbowego 30d, bawiłem się 5D i niestety wszystkie one były dla mnie sporo za duże (jakoś natura nie obdażyła mnie łapami drwala :P ) i za ciężkie. Natomiast 350d podobnie jak 400d, który ma identyczne wymiary "leży" w moich rękach idealnie, wręcz jak dobry garnitur szyty na miarę :) Jeśli chodzi o jakośc zdjęć, to od 300d jednak dzieli je cała epoka, a to było dla mnie priorytetem :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 09:31   

chodziło mi tylko o to jak się go trzyma w łapkach i obsługuje:P ja niestety mam ręce po mamie, dlugie i chude palce ale D70 jest dla mnie poporstu idealny:) masywny i duży i w moim odczuciu stabilny :mrgreen:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 10:57   

W 350D podobno autofocus jest sporo gorszy od 400D, a 400D też nie zachwyca... :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 15:32   

maciej, masz na myśli problemy z backfocus/frontfocus ?? Ponoć najbardziej doskwiera przy słabszych szkłach Canona. Z Tamronami i Sigmą pod tym względem spisują sie ponoc lepiej. No zobaczymy, mam nadzieję, że się nie zawiodę. A tak nawiasem mówić zamówiłem już zamówiłem już 50/1.8 Canona a za spacerzooma będzie robił Tamron 28-200. Może się wydawać, że kąt trochę za waski, ale przeanalizowałem wiekszość swoich dotychczasowych pstryków Fuji s6500 i nie znalałem chyba ani jednego zdjęcia zrobionego na ogniskowej 28mm !! :shock:
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 15:44   

Viniu napisał/a:
masz na myśli problemy z backfocus/frontfocus

Nieee... Ogólnie - czas reakcji i czułość - słabo reaguje w gorszych warunkach. :(
Viniu napisał/a:
za spacerzooma będzie robił Tamron 28-200

I tu możesz mieć problem - ja próbowałem przełożyć dokładnie takiego Tamrona 28-200 z EOS 300 do 400D i nie dało rady, a nie chciałem inwestować w czyszczenie i strojenie.
Viniu napisał/a:
przeanalizowałem wiekszość swoich dotychczasowych pstryków Fuji s6500 i nie znalałem chyba ani jednego zdjęcia zrobionego na ogniskowej 28mm

Z tego co piszesz, to teraz nie Ty będziesz robił tym spacer-zoomem, tylko żona. ;)

S6500 miało pełną klatkę, czy podawało przeliczenie, że to w ten sposób porównujesz?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 15:56   

maciej napisał/a:
słabo reaguje w gorszych warunkach
Myślę, że i tak będzie to kolosalna różnica w porównaniu do każdego kompaktu. Ostatnio bawiłem sie kolegi Olympusem e410 i ten również nie zachwycał szybkością. Ale jeśli 350d będzie porównywalny, to powinienem przeżyć :)
maciej napisał/a:
ja próbowałem przełożyć dokładnie takiego Tamrona 28-200 z EOS 300 do 400D i nie dało rady
Hmm... trochę mnie zbiłes z tropu, choć opisie aukcji sprzedający zapewniał, że obiektyw został sprawdzony m.in., z 30D, 300D, 350D i 400D. Przeglądam również pewną stronkę ze zbiorem zdjęć z różnych aparatów i różnych szkieł http://www.pbase.com/came...f_28200_3856_xr i po wyszukaniu własnie tego obiektywu znajduję sporo zdjęć wykonanych Eosem 350d właśnie z tym szkłem. Przed licytacją oczywiście sprawdziłem to stąd decyzja, że to będzie właśnie ten Tamron. No zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce :)
maciej napisał/a:
nie Ty będziesz robił tym spacer-zoomem, tylko żona
Trudno... będzie musiała się przyzwyczaić :D
maciej napisał/a:
S6500 miało pełną klatkę, czy podawało przeliczenie, że to w ten sposób porównujesz
Oczywiście w przeliczeniu. Dlatego myślę, że 45mm (ekw. x1,6 przelicznik) z Tamrona powinien dać radę :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 16:15   

Viniu napisał/a:
Hmm... trochę mnie zbiłes z tropu, choć opisie aukcji sprzedający zapewniał, że obiektyw został sprawdzony m.in., z 30D, 300D, 350D i 400D. Przeglądam również pewną stronkę ze zbiorem zdjęć z różnych aparatów i różnych szkieł http://www.pbase.com/came...f_28200_3856_xr i po wyszukaniu własnie tego obiektywu znajduję sporo zdjęć wykonanych Eosem 350d właśnie z tym szkłem. Przed licytacją oczywiście sprawdziłem to stąd decyzja, że to będzie właśnie ten Tamron. No zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce

On powienien współpracować, ale w moim konkretnym przypadku kompletnie nie ostrzy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Sie 29, 2008 19:29   

Viniu napisał/a:
to Canon (400 lub 450) i na pewno ze stałką 50/f1.8. Stalka ma być tylko dla mnie bo chciałbym sie skupić na portrecie. I teraz mam dylemat z drugim szkłem, uniwersalnym na codzienne potrzeby domowe. I tu myslę nad Sigma 28-105. Niby ani tu szerokiego kąta i marne z niego tele, ale jest dość jasny: 2.8-4.0. Jesli nie ten, to chyba wezmę Canona 28-235, ten . który byl dokładany jako kit do np. 30D.


A może pomyśl o 40-ce, które w kicie ma coś podobnego do proponowanej przez Ciebie Sigmy i jest USM, IS.

[ Dodano: Pią Sie 29, 2008 19:33 ]
maciej napisał/a:
Eddek napisał/a:
Canona 450D z kitowym 18-55 i sobie chwale oba

Eee... To chyba nie używałeś innych...
Jak kupiłem Tamrona 18-250 (choć nie jest to rewelacja) to się załamałem ile zdjęć "zepsułem" używając kita. ;)

Noooo... po pewnym czasie to widać. Ponadto potestowałem kitowy obiektyw z 40-ki (dzięki Wiktor)... trochę inny świat :)
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 20:31   

Tomi napisał/a:
A może pomyśl o 40-ce, które w kicie ma coś podobnego do proponowanej przez Ciebie Sigmy i jest USM, IS.
Ehh... gdyby tylko było na takie zestaw mnie stać... ;) A tak zakup już zrobiony i jest 350d :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów kupno cyfrówki z dużym zoomem - dylemat
_papa_ Offtopic 2 Sro Cze 29, 2011 14:47
_papa_
Brak nowych postów Proszę motocyklistów o poradę
Zukowaty Offtopic 16 Nie Paź 11, 2009 11:40
Zukowaty
Brak nowych postów naprawa cyfrowki Ricoh Caplio R6
moze ktos sie na tym zna??
Fargo80 Offtopic 6 Sro Sty 21, 2009 17:49
Fargo80
Brak nowych postów Prośba o porade jaki samochód kupić
KoObi89 Offtopic 13 Wto Paź 05, 2010 11:18
PTE
Brak nowych postów Prośba o poradę (sprzedać na części czy w całości?)
ZuBiK Offtopic 1 Sro Sie 05, 2009 10:57
NEOSSS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink