Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kontrolka ciśnienia oleju
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kontrolka ciśnienia oleju

czasami się zapala, dlaczego ?
Autor Wiadomość
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 14:27   

OK. wszystko jasne, wielkie dzieki za podpowiedź, dzisiaj będę grzebał, mam nadzieję, ze z sukcesem :)

Kliknąłem dla Ciebie POMÓGŁ.


pozdrawiam

[ Dodano: Wto Wrz 09, 2008 14:29 ]
PHJOWI napisał/a:
obok filtra jest zaworek jeśli się będzie przytykał może być problem ze smarowaniem , ja z niemiec przywiozłem taki model z zatartym przez ten zawór silnikiem, zawór z filtrem idzie kupić w BMW za chyba 90zł cały komplet.


jeszcze odnośnie tego zaworku, dojrzę go bez problemu po zdjęciu plastikowej pokrywy silnika i obudowy filterka ? będzie po prawo, po lewo ? dochądzą do niego jakieś kabelki ?
_________________
PZDR.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 14:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 18:07   

zaworek jest w jednej obudowie z filtrem skrzyni korbowej, nie dochodzą żadne kable jest mechaniczny.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 09:15   

to nie będzie chyba, ani filtr skrzyni korbowej, ani kabel związany z czujnikiem.

filterek i sam zaworek wczoraj zdemontowałem, porządnie wyczyściłem i zamontowałem ponownie do auta (był mokry od oleju, ale nie był jakiś zaklejony etc)
zlokalizowałem także czujnik ciśnienia (jest poniędzy rozrusznikiemi i filtrem oleju), kabel z wtyczką jednopinową do niego dochodzący jest OK
po wszystkim zrobiłem próbę, było OK.

Dzisiaj jak się okazało niestety te zabiegi nie pomogły, kontrolka podczas jazdy zapaliła się ponownie, co zauważyłem już wczoraj czasami się ona tli, czasami zapala i nie chce zgasnąć. Jak się przygazuje na większe obroty to gaśnie, jak jest silnik zimny to to zjawisko nie występuje. Może rzeczywiście ma to związek ze złym olejem ?? czy też coś innego ? Mam nadzieję, że nie pompa olejowa.



Co o tym sądzicie ?
_________________
PZDR.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 08:58   

Jedz do mechaniora i niech zmierzy cisnienie oleju bo moze pompa siada i silnik zatrzesz.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 09:51   

problem już rozwiązałem, okazał się padnięty czujnik ciśnienia oleju, koszt naprawy 20 zł, robota na godzinę, a wrażenia bezcenne :)

czujnik testuję od 2 dni i jest OK, tak więc sądzę, że on był przyczyną mojego problemu.


pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich za cenne wskazówki
Konrad
_________________
PZDR.
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 11:24   

Jeśli można spytać, gdzie kupiłeś czujnik, i jak mógłbyś zrobić zdjęcie pod maską mniej więcej gdzie się znajduje i wkleić ( na przyszłość jak by były jakieś awarie ). Pozdrowienia i wytrwałości :)
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 12:26   

Czujnik kupiłem intercars'ie.
Rano zadzwoniłem i zamówiłem, po południu już czekał na mnie. Kosztował = 20 zł, stary poszedł do kosza, ale postaram sie go odnaleźć i zrobić foto.
co do umiejscownienia i demontarzu - także postaram sie zrobić foto, choć przy "uzbrojonym" silniku trudno go dostrzec.
potrzebny jest klucz oczkowy 24.
ja u siebie zdjąłem górna pokrywę silnika, kolektor dolotowy, rozrusznik - tylko ze srub i opuściłem na dół, metalowe rurki paliwa nad rozrusznikiem - tylko odkręciłem od mocowania, dwie śrubki na kluczyk 10. Po tym wszystki było dojście względnie dobre. Do czujnika dochodzi przewód elektryczny z wtyczką jednopinową.

umiejscowienie: po zdjęciu kolektora widać go jak na talerzu, jest z prawej strony podstawy filtra oleju k. rozrusznika.


robota prosta tyle, ze sporo rozkręcania.


pozdrowienia
_________________
PZDR.
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:18   

W razie czego zgłosimy się do Ciebie jak trafi się ten problem :) Pozdrowienia
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 13:52   

:mrgreen:

jeśli będę mógł pomóc to z chęcią, ale wszystkim życzę jak namniej usterek ze swoimi "pociechami" :rotfl:
_________________
PZDR.
 
 
 
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



Wysłany: Pon Gru 23, 2019 22:42   

Witam.
Koledze może ta informacja już nie jest potrzebna (ale przyznam, że co do mojego Rovera 75 mam podobne odczucia odnośnie tych nieustających usterek meldowanych również przez jeżdżącą nim żonę ;-) ) ale gdyby ktoś potrzebował jeszcze rozwiązania tego problemu to podaję, że jeśli macie silnik z turbo (jak u mnie 1,8 turbo benzyna) to jest duże prawdopodobieństwo, że to wina wydartej turbiny, przez którą silnik "gubi" ciśnienie oleju. U mnie działo się podobnie, mechanik polecił wymienić czujniki oleju - wymieniłem na nowe ale nic to nie dało. Dopiero jak wysiadło mi turbo zupełnie - rover kopcił jak wariat zrobiłem regenerację. Po montażu sprawnej turbiny problem ciśnienia oleju zupełnie znikł, a do tego przestało praktycznie w ogóle ubywać stanu oleju, a co przed regeneracją turbiny miało miejsce i to w niemałym,stopniu - z pełnego stanu na minimum po przebiegu jakiś 1500 km.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kontrolka ciśnienia oleju
wojtek_br Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Lut 01, 2012 05:40
wojtek_br
Brak nowych postów [R75] Czujnik ciśnienia oleju. Holowanie
MarcinRad Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Mar 07, 2008 10:50
piter34
Brak nowych postów [R75]Zawór ciśnienia oleju rover 2.0 V6
corrweta Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Kwi 10, 2014 08:34
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Mruganie kontrolki ciśnienia oleju
czarny666xl Rover serii 75, MG ZT 13 Sro Kwi 24, 2013 18:47
sobierw
Brak nowych postów [R75] Zawór ciśnienia oleju, problemy z odpalaniem
tomi24lbn Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Sie 09, 2014 08:45
tomi24lbn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink