Forum Klubu ROVERki.pl :: [R820] Za wysokie obroty
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R820] Za wysokie obroty
Autor Wiadomość
pajak2103 



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: lutkowo



  Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 19:02   [R820] Za wysokie obroty
Typ: Ti Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Witam wszystkich.czy moze ktos mi powiedziec co sie dzieje ze w moim roverku sa za wysokie obroty.tzn jak go odpale to chodzi jakis czas na ssaniu i potem spada na wolne obroty ok 1100 obr/min.potem jak dodam gazu zaczyna sie problem bo obroty spadaja ale na ok 2500 obr/min.prosze o jakies porady co moze byc walniete.jaka jest tego przyczyna.z gory dzieki za wszystkie info.i pozdrawiam
_________________
pająk
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 04, 2011 00:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 19:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10893
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 21:29   

1100 to i tak za wysokie wolne obroty... tyle to powinien mieć na ssaniu :/ sprawdź, czy przepustnica wraca na swoje miejsce i czy sprężynka przy niej nie jest luźna...
nie pamiętam jak wygląda krokowiec w silnikach T, ale może też należałoby mu się przyjrzeć i wyczyścić :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
pajak2103 



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: lutkowo



Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 22:05   dzieki

dzieki za info.sprawdze to co piszesz.czytalem na necie ze aby sprawdzic krokowiec to wystarczy ponoc poruszac 5 razy przepustnica i silniczek powinien wydobyc jakies ruchy.u mnie to dziala.teraz pytanie czy przepustnica i silniczek krokowy to to samo czy nie?bo jak wyczytalem to oby dwa znajduja sie w tym samym miejscu.i teraz nie wiem.
_________________
pająk
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10893
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 14:34   

to nie jest to samo, przepustnica, to przepustnica, a krokowiec to silniczek krokowy regulujący wolne obroty, może to się odbywać przez wychylanie przepustnicy (i chyba tak jest w T, ale głowy nie dam) albo mieć osobny dolot omijający przepustnicę :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
marcus 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 97
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 14:39   

pajak2103 napisał/a:
oby dwa znajduja sie w tym samym miejscu.i teraz nie wiem.

tak jak na zdjęciu . Należy odkręcić 4 śrubki torksy ( na gwiazdkę) i wyjąć razem z obudową odłączając wtyczkę z kabelkami. I wyczyścić ale nie smaruj niczym i nie lej oleju. Za wysokie obroty, mogą być spowodowane zacinaniem się krokowca, ale także . Spróbuj także zresetować krokowca. Najpierw odłącz aku na chwilę Następnie podłącz i przy przekręconym kluczyku do zapłonu ale nie zapalaj silnika wciśnij gaz do dechy 1 raz, po chwili (tak 3-4 sek wciśnij 4 razy i odczekaj aż silnik ustawi się w położenie wyjściowe ( przestanie brzęczeć). Wtedy spróbuj zapalić silnik. Silnik krokowy powinien obrać sie raz w jedną raz w drugą stronę i po chwili powinien się ustawić. Sprawdz także kabelki we wtyczce. Może być też tak że krokowiec masz walnięty i wtedy będzie jedynie drżał.

[ Dodano: Nie Wrz 21, 2008 15:09 ]
A tak powinno wyglądać po zdemontowaniu
_________________
2.0 16V 200 KM Turbo
Pozdrawiam Marek
 
 
 
pajak2103 



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: lutkowo



Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 21:03   

dzieki chlopaki za info ...jutro sprobuje i napisze czy cos sie zmienilo.....a powiedzcie mi jak mozna w prosty sposob sprawdzic sonde lambda...slyszalem ze wystarczy odpiac wtyczke i zobaczyc na reakcje auta.jesli jest dobra to powinien zwiekszyc lub zmniejszyc obroty,a jak nic sie nie dzieje[nie slychac zmian] to jest ona walnieta...czy to prawda?
_________________
pająk
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10893
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 11:49   

teoretycznie moze tak być, ale nie musi, najpewniej przy podpiętej sądzie wpiąć sie w przewód sygnalowy i sprawdzić, czy napiecie między tym przewodem a masą ma jakieś regularne oscylacje (w wielkości zależnej od rodzaju sondy), czy jest stałe, jeśli stałe to sonda kaput :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
pajak2103 



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: lutkowo



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 19:01   

aha,oki zrobie jak mowisz tylko powiedz mi czy te napiecie mozna sprawdzic omomierzem czy voltomierzem i ktory kabel jest kablem sygnalowym,bo gdzies tu na forum chyba czytalem ze w moim roverku jest sonda z czterema kablami i sygnalowy to czarny.wiesz moze czy to prawda?a krokowiec mam dobry,po zgaszeniu auta ustawia sie dobrze.a mozesz mi jeszcze powiedziec jak mozna sprawdzic wtrysk?,albo go dobrze przeczyscic?,bo jak wczesniej zdjalem listwe wtryskowa to zauwazylem ze jeden wtrysk jest inny,czy tak jest oryginalnie czy ktos juz tam maczal palce.......trzy wtryski maja czarne wtyczki na przewod a jeden ma czerwona wtyczke i jest troszke dluzszy...jak bedzie trzeba to przesle foto...z gory dzieki za wszelkie porady i info...
_________________
pająk
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 02:17   

Napięcie się mierzy woltomierzem, opór elektryczny omomierzem, przepływ prądu amperomierzem. Sondę lamda najlepiej pomierzyć oscyloskopem.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10893
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 11:01   

pajak2103 napisał/a:
ktory kabel jest kablem sygnalowym,bo gdzies tu na forum chyba czytalem ze w moim roverku jest sonda z czterema kablami i sygnalowy to czarny.wiesz moze czy to prawda?

całkiem prawdopodobne, jeśli faktycznie masz sondę 4 kabelkową to na 99% czarny jest sygnałowy.
jeśli chodzi o wtrysk, to na początek przydałoby się zmierzyc ciśnienie na listwie podczas pracy silnika, ale do tego potrzebny jest specjalny manometr, a same wtryskiwacze też najlepiej sprawdzać na testerze, pobieżnie tylko możesz sprawdzić po odkręceniu, czy każdy daje mgiełkę, a nie strumień, czy ledwo sika ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
pajak2103 



Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 37
Skąd: lutkowo



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 18:18   

dzieki sTERYD za informacje.zrobie jak mowisz a co do tych wtryskiwaczy to ci powiem ze jak niedawno je wyjalem z listwa i kumpel zakrecil silnikiem to one dawaly strumien[najprawdopodobniej],czy tak ma byc czy maja dawac mgielke i od czego to zalezy.czy sa popsute wtryski czy cos innego?pozdro..
_________________
pająk
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R820] Za wysokie obroty
nawet na 2500 pomocy!!! a jednak myslenie nie boli
marcus Rover serii 800 2 Pią Wrz 07, 2007 22:27
Maciek321
Brak nowych postów [R820 Si] Wolne obroty
UniculTLX Rover serii 800 0 Nie Lut 10, 2013 17:07
UniculTLX
Brak nowych postów [R820] Obroty spadają
marcus Rover serii 800 5 Pią Sie 01, 2008 11:31
marcus
Brak nowych postów [R820] Obroty wariują
Yog-Sothoth Rover serii 800 2 Nie Sty 31, 2010 18:37
Yog-Sothoth
Brak nowych postów [R825] Wysokie obroty! - Co jest nie tak?
Horte Rover serii 800 2 Pią Paź 12, 2007 06:32
Horte



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink