Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si '96r.] Używa ktoś z was Castrol Magnatec 10w40??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214Si '96r.] Używa ktoś z was Castrol Magnatec 10w40??
Autor Wiadomość
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:58   

rodi*, Comma-Petrol Engine Flush.8EUR.w Halfordsie.Jak plukalem Rovera to zalalem plukanke na te 15 min. spuscilem olej(zrobilem na nim tylko 1500mil) czarny jak smola i dla pewnosci zalalem czystym olejem na nastepne 30min(zeby wyplukac plukanke :mrgreen: ) i dopiero wlalem wlasciwy olej i wymienilem filterek.Mozesz sobie darowac te podwojne plukanie ja robilem to pierwszy raz i autko jest nie stare to sie troche cykalem o to ze moze cos tej plukanki zostac w silniku.W drugim moim autku juz robilem to wedlug przepisu producenta.Jak chcesz zrobic te miedzy plukanie to w TESCO jest syntetyk lub polsyntetyk 7.99EUR.za 2 litry!(orginal TESCO :mrgreen: ) i mysle ze na 30 min do silnika mozna go zalac jako taka dodatkowa plukanke. :wink:Dodan ze nic zlego sie nie stalo zadnych wyciekow itd.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 09, 2008 21:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wwekol 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 202
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Paź 09, 2008 22:25   

Ja po HGF, zalalem Magnatekiem 5w40 przejechałemi 10 tys i nic się nie dzieje, pewnie jak bym lotos zalał 5w40 tez by sie nic nie stalo i pewnie nie odczul bym tego. Wydaje mi sie ze to jest tak jak z kazdym produktem patrzy sie na marke :mrgreen: chociaz nie zawsze :razz: :razz: pozdro
_________________
1,1 mały ale wariat;-) (2 mandaty za prędkość ;-Di jedna stłuczka (szajse);-)
 
 
 
rodi_ 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 635
Skąd: Cork, Sokolka

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 11, 2008 18:44   

keczu dzieki za info. Tez chyba se zrobie takie plukanie czystym olejem, bo ten co mam teraz w silniku to wyglada jak smola. Mam dostep do nowego oleju mineralnego, wiec do plukania sie nada. A pozniej se Valvoline zaleje i bedzie git :razz:
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 22:45   

keczu napisał/a:
co do dymienia to w sobote bede wymienial z kolega zapieczone pierscienie zgarniajoce w jego Cordobie(auto jezdzone na magnatecu).Ale to moze tylko zbieg okolicznosci...

Autko zrobione,pierscienie olejowe zapieczone na maxa,a otwory smarujace w tloku trzeba bylo drutem przepychac bo wszystkie byly zapchane i to nie jest wyplukany syf tylko nagar twardy jak kamien :mrgreen: silnik zalany nowym olejem(ja paroma browarkami :wink: )nic nie dymi i jest ok.
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 12, 2008 08:32   

Każdy leje, to co odpowiada za słuszne i to na czym dobrze mu się silnik sprawuje, więc nie wiem po co jakieś dywagacje, że ten jest zły, a ten dobry, a ten jeszcze lepszy od tego pierwszego.

Osobiście zaprowadzałem Rover 75 CDT na przeglądzik i wymianę płynów wraz z filtrami, paskami, itp. Samochód niestety nie jest pierwszej młodości, bo '99 rok, a Oni cwaniaki w Citroenie zalali mi olej do silnika takiego starego auta za 400 zł. Jak to zobaczyłem, to myślałem, że się przewrócę. Teraz wymieniam w nim olej sam, płacę 60 zł za 4L i autko chodzi idealnie na Mobil Super.

Co do oleju, to jest kwestia gustu jak dla mnie, każde auto inaczej się sprawuje.
 
 
marcin1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Paź 12, 2008 11:23   

Witam ponownie.

Wczoraj wymieniłem olej na nowy. Na Castrolu z allegro przejechałem 3000km od ostatniej wymiany. Kupiłem wczoraj w Intercars olej Valvoline półsyntetyk 10W40 Maxlife, mieli promocyjne opakowania 5L, do tego oczywiście filtr. Kupiłem także środek do płukania Liqui Moly bo taki akurat mieli w Intercarsie. Wlałem specyfik do ciepłego silnika, autko pochodziło sobie na biegu jałowym przez 10min. po czym spuściłem olej. Olej miał kolor smoły.

Teraz spostrzeżenia..
Po pierwszym odpaleniu stukanie ustąpiło tak jak na starym oleju po ok 4 min. Następnie po odpaleniu wieczorem po przejechaniu dystansu ok 10km stukanie nadal było słyszalne ale nie tak mocne i ustąpiło dużo wcześniej. Dzisiaj po odpaleniu rano stukało już tylko ok 3sek. Mam nadzieję, że jak pojeżdżę trochę to wszystko wróci do normy bo jest już duża poprawa.
 
 
 
gucwiz 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 114
Skąd: sosnowiec



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 08:17   

moj roverek jezedzil od nowosci na castrolu wczesnie na txt 0w-40 poznej na magetecu 0w-40 a przy 180 tys zmeinilem na 5w-40 magnateca i zajebiscie oleju nie birze. reasumujac NIE LEJE SIE PO MINERALNYM I POLSYNTETYKU OLEJU SYNTETYCZNEGO ALE TO KAZDY WIE ....... NO PRAWI KAZDY
 
 
 
marcin1983 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 19:51   

Tak wygląda olej zlany z silnika po przepłukaniu go specyfikiem Liqui Moly. Oczywiście przed płukaniem nie był taki czarny.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R214Si 1.4 16V 97r]Czu ktoś to robił?
Dziarka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Mar 04, 2010 00:07
kasjopea
Brak nowych postów [R214Si] Uszkodzony MAP sensor - ktoś wymieniał?
ADI-mistrzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 25 Nie Lip 08, 2012 00:23
zdzichu
Brak nowych postów [r214i 1,4 96r] olej silnikowy ( Castrol ) ?
krysrov Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Sro Wrz 01, 2010 07:54
keczu
Brak nowych postów [R 220Sdi] olej 10W40 co ile tyś. km mam go wymienić?
frigo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Mar 25, 2008 19:51
frigo
Brak nowych postów [214 16v]Serwisówka rover ma ktos ???
papaj747 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Sty 02, 2010 17:50
Lechos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink