Forum Klubu ROVERki.pl :: [Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MaReK
Czw Maj 12, 2011 01:26
[Offtopic] Czarna lista sprzedawców !! - opinie

Czy przyda się coś takiego?
Autor Wiadomość
przemek_w 



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 56
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Cze 26, 2008 12:31   

piter34 napisał/a:
przemek_w napisał/a:
Właśnie tu opisałem całą swoją sprawę.

A ja właśnie proszę, abyś tam też opisał. :ok:


A ja właśnie kolejny raz piszę, że już tam opisałem :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 26, 2008 12:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Cze 26, 2008 13:06   

przemek_w napisał/a:
A ja właśnie kolejny raz piszę, że już tam opisałem :)

Hehe. Napisałeś "tu" pisząc na forum i zrozumiałem, że "tu" to forum ;-)
Jakiś mało kumaty się staję :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
firefighter 




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 168
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Sie 26, 2008 15:05   

Sprzedawca:
autoczesci4 miejscowość Żmigród :nook:
Kupiłem u niego lampe lewą do R25 cena 400 PLN w rozmowie telefonicznej nie poinformował mnie, że to anglik powiedział tylko, że nie wie (co za sprzedawca części do Rovera jak nie wie co sprzedaje) Kolejny telefon po odebraniu paczki i zamontowaniu w aucie, stwierdzeniu ze to Anglik (sprzedający proszę przysłać towar paczką za pobraniem)
Wysłałem koszt-30,70 PLN. Po trzech tygodniach ani widu kasy za paczkę.Za kilka dni dostaję zwrot z adnotacją ''Adresat nie odebrał paczki" i musze zapłacić za zwrot 13 PLN
Dzwonie kolejny raz,tłumaczy sie że bbył za granicą a pracownicy nie mogli paczki odebrać ponownie kaze wysłać towar za pobraniem. Ja mówię że doliczam koszt zwrotu i ponownej wysyłki, zgadza się.Wysłałem ją 12-go sierpnia do dziś nie mam kasy i podejżewam, że paczka znowu do mnie wróci.
To tyle :nook:

Szok dostałem zwrot kasy
 
 
 
yoh55 



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 18:36   zakupy czesci

Witam!!!!
Czytałem te wszystkie posty i serce sie kraje jak to czytam. Wiem ze sa tacy ludzie co tak handluja ...ale? no własnie. Dlaczego my (kupujacy dalej dajemy sie nabijac w butelke)
Prosta sprawa, ja działam tak: na Allegro wyszukuje cześci tylko z Warszawy (tu mieszkam) dzwonie i sie dogaduje. Mam juz takiego sprzedawce co nawet mi do pracy dowiózł czesci. Mam do niego tel. w razie potrzeby służę. Ceny są dużo tansze niz w sklepach.
P.S. Ludzie nie dajmy sie zwariowac tym pseudo sprzedawcom.
Pozdrawiam
 
 
 
firefighter 




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 168
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Wrz 09, 2008 12:21   

yoh55
masz rację ale niestety nie wszyscy są w tak luksusowej sytuacji, że w ich miastach dostepne są części do Roverków.U mnie na przykład nie ma żadnego szrotu z takimi autkami i dlatego musze kupować przez Allegro.Podejżewam, że większość nabywców cześci ma podobny problem z brakiem możliwości zakupu w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.
 
 
 
yoh55 



Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd: Polska



Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 15:25   

Witaj!!!!
Twierdzisz ,ze szukałes sklepów z częściami, mysle ze one sa. Masz dostep do kompa tp szukaj w Panoramie firm, a takze poszukaj w sklepach Hondy, duzo jest podobnych.
Pozdrawiam
 
 
 
krystianshoota 



Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 49



Wysłany: Sro Wrz 10, 2008 16:53   

yoh55 masz i nie masz racji. W każdym mieście znajdziesz sklep motoryzacyjny w którym dostaniesz potrzebne części, ale są takie części których nie można dostać nowych, lub ich cena jest za wysoka dla kupującego, więc szuka części używanej na allegro. Nie ma szans, żeby w każdym mieście był jakiś sprzedający z allegro, więc jesteśmy zmuszeni kupić część wysyłkowo. To że Ty masz "szczęście" mieszkać w Warszawie nie oznacza, że każdy tu mieszka i kupuje z tego samego źródła.
Ten temat jest po to by pomóc ludziom, którzy muszą kupić coś wysyłkowo, bo pewnie inaczej nie mogą. :idea:
 
 
cin1 



Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: wroclaw



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 15:09   1.6 98 400 PAPROK z pily

Witam. Prosze zwrucic szczegolna uwage na chandlaza regenerowanych glowic firme MOTOR-PIL. Stalo sie pekla mi glowica. Znalazlem na alegro aukcje GLOWICA DO 1.6 400.
Zadzwonilem do goscia, on powiedzial mi ze ma taka glowice za 770, i wysle mi ja pod warunkiem ze odesle mu najpierw swoja stara. Wyslalem swoja A on odeslal mi "nowa" wszystko ok po szlifie, uszczelniacze wszystko ok. Tylko po montazu okazalo sie ze jest to glowica id silnika 1.8 45 (prawie taka sama jak moja) z tym ze ruznica polega na tym ze ma inaczej montowany napinacz rozrzadu(doszla mi wymiana napinacza, paska i przy okazji pompy wody) fakt ten Pan byl w pozadku i dogadalem sie z nim ze zalatwi mi te czesci za pol ceny tak tez sie stalo. Podsumowujac niepotrzebnie wydalem 250, i stracilem auto na dodatkowy tydzien. RADZE UWAZAC
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 14:43   

Ja też zostałem oszukany, ale nie przez Allegrowicza, lecz przez "naszego" "sympatyka" o nicku
LEWY_BD,
który ogłasza się tu:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=30633
i tu:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=31338
Kupiłem 3 części do R600, z czego tylko jedna była w 80% zgodna z opisem. Pozostałe wogóle nie były od R600 :!: Co prawda kwota nikła, bo 69zł, ale kogoś może stuknąć na 1200zł... 5 x dokładnie opisywałem o jakie konkretnie mi części chodzi i w jakim stanie; dlatego takie potraktowanie uznaję za działanie z premedytacją i nie ma "przeproś".

:!: :!: UWAGA NA GOŚCIA O NICKU LEWY_BD :!: :!:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Paź 14, 2008 16:57   

Mayson napisał/a:
lecz przez "naszego" "sympatyka"
Nie nazwałbym go tak, po prostu gość znalazł nasze forum i wykorzystał do znalezienia kupca na części. Poza swoimi ogłoszeniami nie udziela się na forum.
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 17:09   

thef napisał/a:
Mayson napisał/a:
lecz przez "naszego" "sympatyka"
Nie nazwałbym go tak,

Tak naprawdę, to nazwałbym go tak: %@!#@$%#!!!... ale publicznie nie wolno. Zmarnował tylko mój czas :evil:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Paź 14, 2008 17:52   

Napisz do któregoś z moderatorów tego działu, opisz dokładnie sytuację, jeżeli Cię oszukał, to należy się ban na jego IP.
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Paź 14, 2008 18:24   

thef napisał/a:
Napisz do któregoś z moderatorów tego działu, opisz dokładnie sytuację, jeżeli Cię oszukał, to należy się ban na jego IP.

Dzięki, ale szczerze... nie chce marnować więcej mojego czasu na tego osobnika. Ostrzegłem przed nim tutaj (kto tu nie zagląda ten traci ;) ) i nie będę robił afery. Skorzystałem z tego, że jest tu taki wątek. Dziękuję za zainteresowanie. :smile:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
mruwek000 



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 10
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lis 08, 2008 02:25   

Siemano ,też to przerabiałem i znam już prosty sposób jeżeli jest numer kontaktowy to zadzwonić spytać o miasto o daną część powiedzieć że jest się niedaleko i się po nią podjedzie jeżeli sprzedawca odpowie że akurat tej nie ma albo znaleźć nie może to wszysto jasne ,załatwiłem już tak paru ,co wystawia daną część jest niby z wrocławia konto ma w gdańku a części nie może znaleźć o co chodzi kumpel tak kupił chyba gruszkę do citroena xm a sprzedający tak sobie wykalkulował cene żeby nie podchodziła pod kodeks karny czyli 250 zł za część + przesyłke wyszło mu 230 zł ok. a później dzwoniąc do niego śmiał mu się w tważ miał wiele częśći na niby do każdego auta ale niemożna było ustalić gdzie zamieszkuje bo ciągle zmieniał numer i ksywki ,więc morał taki dzwonić pytać na ten patent co napisałem a później wysyłać pieniądze może będzie mniej oszustw
POZDRAWIAM
 
 
matejto 




Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 24
Skąd: podkarpackie



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 10:01   

Uważajcie na sprzedawcę używanych części samochodowych na allegro:

http://www.allegro.pl/sklep/1552776_auto_czesci

Sklep AuTo-CzĘśCi specjalizujący się w sprzedaży części używanych do samochodów zagranicznych, a w szczególności specjalizującym się marką Rover (jak sami o sobie piszą) sprzedaje części nie sprawdzone więc mogą być uszkodzone :nook:
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 06, 2009 15:16   

Ja się dołączam do ostrzeżeń!

Ostrzegam przed sympatykiem z naszego forum roverczesci

Co prawda nie umoczyłem kasy, ale prawdopodobnie tylko dlatego że nalegałem aby ten Pan wysłał za pobraniem, oraz możliwością sprawdzenia przy odbiorze. Przed świętami zamawiałem części i do tej pory nie dotarły. Pan najpierw tłumaczył że był chory, a później - co mnie rozbawiło do łez - że od niego z poczty,większe paczki przekazywane są autobusem do większego miasta na pocztę, (w domyśle, listy same chodzą do większego miasta, bo nie stać je na bilet autobusowy :P )

[ Dodano: Sro Sty 07, 2009 09:30 ]
Chwilowo zawieszam ostrzeżenie, Pan skontaktował się ze mną i stwierdził że paczka do niego wróciła, bo adresat odmówił przyjęcia, przynajmniej teoretycznie, podobno kolega który miał wysłać paczkę - pomylił adresy. Pan ma wysłać mi paczkę raz jeszcze - zobaczymy jak dojdzie, jeśli wszystko będzie ok to cofnę swoje ostrzeżenie.

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 10:21 ]
Z dniem dzisiejszym wycofuję ostrzeżenie... wszystko dotarło i zgodne z opisem.
 
 
magneto 




Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 11:13   

uwaga na sprzedawcę Cubus89. co prawda nic u niego nie kupiłem ale na moim poprzednim forum mitsumaniaki naciągnąl kilka osób na drogie części.sprzedaje tylko po wpłacie na konto.ludzie wpłacają mu kasę ale części nie dostają. na mazdaspeed też zrobił przynajmniej jeden taki wałek. nie wiem czy częsciami do rovera też handluje ale lepiej dmuchać na zimne i postanowiłem to napisać. jeśli uważacie że temat nie dotyczy roverowiczów to usuncie tego posta.
 
 
 
azor77 




Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 15:20   

Witam
Również zamieszczę nieuczciwego sprzedawcę z allegro auto2001
:klik
Szwagier kupował u niego mechanizm opuszczania szyby przedniej do R600.
Gość wysłał nie taki, próby wymiany nic nie dały. Gość podaje wymyślone adresy zwrotne, przesyłki wracają do kupującego.
Paranoja. :twisted:
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
turus 



Dołączył: 04 Lis 2008
Posty: 10
Skąd: zamość



Wysłany: Czw Lut 05, 2009 19:28   Kolejny nieuczciwy

Witam!

To jest sklep, w którym kupiłem pompę paliwa( akurat nie do Roverka tylko do Volvo).
Przysłali, ale nie taką jaką zamawiałem. Najpierw koleś w ogóle nie chciał rozmawiać o zwrocie,o wymianie nie mogło być mowy, bo tej właściwej nie mieli, a jak już wysłałem to zadzwonił że źle ją zapakowałem i nie odda pieniędzy. Zaznaczę tylko, że odesłałem ją w oryginalnym opakowaniu. Koleś twierdził, że powinna być jeszcze koperta...
Dodatkowo wysłałem pismo, które się wysyła razem ze zwrotem towaru zakupionego przez internet. Termin takiego zwrotu wydłuża się z 10 dni do 3 miesięcy jeśli sprzedawca nie poinformował nas o tym. Pod spodem zamieszczam link z takim oświadczeniem.

http://www.sklepy24.pl/zakupy/zwrot_reklamacja_towaru_oswiadczenie/sklep/internetowy


Pieniędzy nie otrzymałem do dzisiaj, choć minęło już kilka miesięcy.
Pewnie zgłoszę się do Rzecznika Praw Konsumenta.

A oto nazwa sklepu

Moto - Partner
Bezpośredni importer elektroniki pojazdowej

Rzemieślnicza 1
87-800 Włocławek
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 23:31   

eed3k, z sochaczewa...uzywajcie na gościa!

Osobiscie kupilem telefon od innego uzytkownika ale po przyslaniu telefonu patrze a w srodku pk zatytulowane sklep z akcesoriami motoryzacyjnymi...gosc nie dolaczyl faktury potwierdzajacej zakup, ktora jest potrzebna do gwarancji.

Zadzwonilem oczywiscie wysyla za chwilke fakture, przeprasza ale zapytalem co to za sklep z czesciami i podal mi nazwe uzytkownika allegro!

Do dzisiaj (2miesiac) faktury nie mam, dzwonilem 100razy gosc mowil, ze zaraz wysyla mailem kopie, ze w kopercie bla bla bla i nic. Ostatnio zagrozilem, ze zglosze do allego (bo w aukcji ewidentnie napisal, ze przekazuje fakture) to rozmowa byla inna ale efektu po dzis dzien nie ma...gosciu w ogole nie zorganizowany i do tego bezczelny bo klamie w twarz!

Nie polecam sklepu rowniez z tego tytulu, ze maja juz kilka komentarzy negatywnych! Na ktore to ten profesjonalny sprzedawca w odpowiedzi na komentarze wyzywa klientow od frajerow!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika Offtopic
emes Offtopic 0 Pon Kwi 23, 2007 09:56
emes
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista sprzedawców
kasjopea Offtopic 0 Sob Kwi 28, 2012 17:28
kasjopea
Brak nowych postów Przyklejony: [Offtopic] Lista polecanych sprzedawców na Allegro
rovero Offtopic 186 Czw Maj 19, 2022 15:57
0L0
Brak nowych postów Komentarze do tematu "Czarna lista sprzedawców"
haszczyc Offtopic 61 Sro Cze 11, 2014 08:48
redbaron
Brak nowych postów Wydzielone z tematu "Czarna lista sprzedawców"
dotyczy sporu Gonia konta HarryVip
haszczyc Offtopic 173 Pon Sie 19, 2019 11:32
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink