Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Dziwne grzechotanie spod maski
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Dziwne grzechotanie spod maski
Autor Wiadomość
rafalskorupski 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 34
Skąd: Harrogate/Anglia



  Wysłany: Czw Paź 16, 2008 15:50   [R400] Dziwne grzechotanie spod maski
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1997

Witam i prosze o pomoc!

Jak wracalem dzis z pracy w pewnej chwili cos zaczelo mi dziwnie grzechotac pod maska, podczas dodawania gazu tylko, chcialem sie od razu zatrzymac ale byl taki korek ze nie bylo jak musialem do domu dojechac z tym grzechotaniem (jakies 15 minut). Jak tylko stanalem otworzylem maske zauwazylem ze ubylo plynu chlodzacego (podczas jazdy temperatura sie nie ruszyla bo bacznie ja obserwowalem). Poza tym grzechotaniem zadnych efektow ubocznych nie bylo, samochod zachwowyal sie normalnie, mial normalna moc itp. Co to moze byc? Prosze o pomoc doswiaczonych roverzystow

dziekuje z gory
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lut 26, 2011 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 16, 2008 15:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
peepsiko 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 30
Skąd: Mielec



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 19:09   Re: [r400 1.4 16v 1997r] dziwne grzechotanie spod maski

rafalskorupski napisał/a:
Witam i prosze o pomoc!

Jak wracalem dzis z pracy w pewnej chwili cos zaczelo mi dziwnie grzechotac pod maska, podczas dodawania gazu tylko, chcialem sie od razu zatrzymac ale byl taki korek ze nie bylo jak musialem do domu dojechac z tym grzechotaniem (jakies 15 minut). Jak tylko stanalem otworzylem maske zauwazylem ze ubylo plynu chlodzacego (podczas jazdy temperatura sie nie ruszyla bo bacznie ja obserwowalem). Poza tym grzechotaniem zadnych efektow ubocznych nie bylo, samochod zachwowyal sie normalnie, mial normalna moc itp. Co to moze byc? Prosze o pomoc doswiaczonych roverzystow

dziekuje z gory


Witam.Ja miałem podobny przypadek z tym grzechotaniem przy dodawaniu gazu cos mi tak robiło z tym ze moje grzechotanie wykryłem w okolicy po przeciwległej stronie od kolektora i po okresie 2,3 miesiecy auto całkowicie padło.(zreszta niedawno był ten temat poruszany na forum i kolega opravca bardzo mi pomogł ) jak sie pozniej okazało był to którys z czujników lecz nie jestem w stanie ci powiedziec czy to przez to roverek przestal dzialac ( i tak grzechotało) chodz podejrzewam ze mogło to być przyczyna pozniejszego problemu z autem Teraz gdy wymieniłem (mechanik) ten czujnik bodajże TPS czujnik połozenia
przepustnicy,swiece,cewke itd autko chodzi bez zarzutów i zadnego grzechotania juz nie ma... pozdrowienia
Ostatnio zmieniony przez peepsiko Pią Paź 17, 2008 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 21:53   

o właśnie, szukałem tego słowa: "grzechotanie", bo nie wiedziałem jak to opisać. mam ten sam efekt. Podczas lekkiego przyspieszania pod maską jest to grzechotanie, jakby jakiś kawałek luźnej zardzewiałej blachy wibrował. To wkońcu czym to jest spowodowane? moje pomysły to że zawór EGR otwiera się i zamyka, albo klapki zmiennego dolotu.

Ponieważ to grzechotanie jest jakby przy specificznej prędkości obrotowej silnika, gdy odpuszcze pedał gazu to grzechotanie ustaje, gdy przycisne też ustaje. Więc to może być to przejście, moment w który EGR się zamyka lub otwiera, lub klapki w dolocie zmieniają jego długość.

Nierozumiem jak czujnik TPS może powodować grzechotanie?
 
 
voth 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 00:39   

Na wstępie witam serdecznie :)

Tak czytając o tym grzechotaniu od razu przypomniała mi sie dolegliwość mojego ówczesnego samochodu , roverkowego polonezika 1.4 16V . Objawy były bardzo podobne. Przede wszystkim "metaliczność" dźwięku oraz zmiana jego częstotliwości wraz ze zmianą obrotów. Pierwsze podejrzenie padło na zawory, lecz po wstępnym osłuchaniu prętem :D oraz oględzinach okazało sie ze padła uszczelka pod kolektorem wydechowym. Okazało się ze w jednym miejscu ją po prostu przedmuchało a odstający element metalowy podczas zwiększania gazu, obijał się wachlując pomiędzy blokiem a kolektorem z określoną prędkością.W momencie kiedy ciśnienie spalin było bardzo duże , uniemożliwiało to obijanie się uszkodzonego elementu. Stąd zanik dźwięku powyżej określonych obrotów. Także polecam dokładnie obejrzeć kolektor, czy czasem gdzieś nie jest okopcony.

Pozdrawiam
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Paź 21, 2008 08:36   

voth, dzięki za głos w dyskusji. Ostatnio jak leżałem pod autkiem to właśnie zauważyłem że poci się na łączeniu kolektor wydechowy - blok silnika, jakby olej albo borygo które wcześniej mi ciekło.
Tak samo wydaje mi się że wydech mi trochę buczy, mimo że jest szczelny, i to może być właśnie na tej uszczelce kolektor -blok. Szkoda tylko że jest do tego fatalny dostęp pozatym przerdzewiałe wypalone śruby, porażka.
 
 
voth 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

Rover 45

Wysłany: Wto Paź 21, 2008 13:23   

Nie ma za co :)

To forum juz niejednokrotnie mi pomogło, zawsze znajdowałem rozwiązanie dotyczących mnie problemów +Haynes w łapce.

A czy nie czuć delikatnie spalin w kabinie? U mnie tak było- ale tylko czasami. Smar czy inne ustrojstwo pod kolektorem może mieć swoje ujście zupełnie gdzie indziej - wiadomo. Żeby sie upewnić warto byłoby zlecić umycie silnika za parę zł, pojeździć troszkę i wówczas obejrzeć jeszcze raz.

Niestety czasami faktycznie jest problem z odkręceniem kolektora, ale nie taki diabeł straszny, robiłem to 2 razy , w tym raz przy HGF w r45 i jakoś nic jeszcze nie ukręciłem :D

Daj znać jak dojdziesz co to za metalowy skowronek :D
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Paź 23, 2008 22:11   

Nie, spalinami nic nie czuć. Ale aktualnie jeżdzę wogóle z dziurawym wydechem bo zachaczyłem o jakiś metalowy odważnik wystający z chodnika, efekt tłumik solidnie poturbowany , rura wydechowa pomiędzy tłumikami pęknięta i skrzywiona że aż obciera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZS 180] dziwne odgłosy spod maski
MGZS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Czw Mar 15, 2012 17:13
MGZS
Brak nowych postów [R45] Dziwny klekot spod maski
snake0908 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Lis 15, 2008 21:57
snake0908
Brak nowych postów [R45 Diesel] stukanie spod maski
geckon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Czw Lis 07, 2019 08:07
geckon
Brak nowych postów [R420] Wyciek spod maski
Maxu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Lis 29, 2010 17:05
Maxu
Brak nowych postów [R45/MG ZS] Kto podeśle fotkę spod maski
Dahrek1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sob Cze 14, 2014 22:56
Dahrek1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink