Forum Klubu ROVERki.pl :: Laptop
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Laptop
Autor Wiadomość
marcin8c 




Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 07:10   

chodzilo mi o to ze bez potrzeby restartu :wink:
_________________
O_o
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 13, 2008 07:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Lis 13, 2008 08:12   

marcin8c napisał/a:
A ja mam laptopa Apple Macbook ktorego bym nie zamienil na zeden pecetowski laptop z windowsem. Bateria trzyma okolo 5 godzin (i to nie w stanie spoczywania), jest maly (13.3") oraz zgrabny i lekki. system trzyma po 60 dni bez wysypywania sie, aplikacje nie maja zadnych problemow, nie wyskakuja zadne bledy, a i wirusow nie ma tak powszechnie dostepnych na ten system operacyjny. Do biura czy na studia idealny laptop. A i windowsa odpale jezeli jest mi on juz naprawde niezbezdy jako virtualna maszyna lub oddzielny system operacyjny. Oczywiscie nie polecam kupowac w polsce (no chyba ze ktos ma za duzo kasy) tylko sprowadzic sobie ze stanow najlepiej bo zaoszczedzi ladnych pare tysiecy w iektorych przypadkach.
Na jakim procku?? bo wraz z przyjeciem przez aplle instalacji c2d skonczyla sie pewna era... Teraz nie ma problemu zrobienia sobie macbooka wystarczy kazdy lapek core 2 duo :) . Z tego co pamietam wczesniej bylo to nie realne z powodu brak obslugi sse3 w innych prockach niz g3/g4.

Osobiscie uważam macki do tekstu/photoshopa/www/filmow sa poprsotu stworzone. Bily bija i beda bic windowsa.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
marcin8c 




Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lis 15, 2008 03:02   

c2d oczywiscie :) teraz mozna sobie zrobic macbooka z peceta, ale trudno jest i trzeba sie w to niezle bawic i nie kazdy laptop mozna przerobic. sprzet sam w sobie nie jest jakis super genialny, ale jest idealnie do siebie dopasowany co tworzy (jak dla mnie) idealne polaczenie i kompatybilnosc dzieki czemu ma sie tak niezawodny system i sprzet.
_________________
O_o
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 15, 2008 10:42   

mnie osobiście irytuje w MAC'ach fakt iż user końcowy postawiony jest na pozycji bezmyślnej małpy - nie myśl, nie kombinuj, nie zastanawiaj się - masz kliknąc i działa - w Win jest podobnie, ale można trochę więcej zmodyfikować.
A jako iż od urodzenia jestem typem lubiącym wiedzieć co mi "tam" mryga - mam zainstalowane na laptopie FreeBSD 7 ;)))
Rzecz jasna nie piszę tego jako polecanie takiego postępowania - Mac'i naprawdę ładnie wyglądają i jeśli ktoś nie ma ochoty wiedzieć dlaczego coś tam działa/nie działa to naprawdę dobre rozwiązanie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Lis 15, 2008 11:22   

ja do linuxa zabieralem sie kilka razy i nigdy nie wyszlo :P i niestety potrafilem zawiesic ten niezawieszalny system w ciagu pierwszej godziny uzytkowania :P

W przyszlosci bede mial jednego lapka od apple typowo wlasnie do multimediow.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
DrMambo 




Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Otwock

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 15, 2008 16:55   

Dolar3 napisał/a:
Mam pytanko:Gdzie najkorzystniej kupić laptopa? Na giełdzie,na allegro czy też może w którymś ze sklepów(np.Media Markt)?
Z góry dziękuję za pomoc.


jeżeli głównym czynnikiem zakupu jest cena i w miarę długowieczność lapka (zakładam, że jak chcesz kupić to konkretnie wiesz jaki model marka etc.) to najtaniej jest na allegro .. z tym, że jak mieszkam w Otwocku to kupuje z okolic Warszawy .. co by potem nie szukać albo nie wysyłać sprzętu na gwarancje nie wiadomo gdzie .. na giełdzie ceny zawsze są trochę wyższe niż na allegro .. w media lub innych tego typu owszem pokazują się jakieś pojedyńcze okazje ale raczej w słabych opcjach .. za jakieś tam 1400 zł nie kupisz nigdzie sprzętu do orania w gry lub jakiś ostro obciążających grafę czy procka programów .. w media można kupić po okazyjnie tzw maszynkę do przeglądanie neta lub napisania jakiegoś pisemka itp. Tak od 2000 szukałbym raczej na allegro ...
__
Tomaszi: poprawiłem cytowany txt
Ostatnio zmieniony przez Tomaszi Wto Lis 18, 2008 08:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dolar3 




Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 43
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lis 17, 2008 10:52   

Dziękuję Panowie za wszystkie porady.
Padło na dwa modele.(Wszystko zależy od stanu posiadania gotówki przed świętami)
1.Asus N50VN T300
2.Samsung R610
Co do miejsca zakupu to jeszcze się nie zdecydowałem(mam jeszce miesiąc) ale wiem że na pewno giełda odpada.
Prawdopodobnie będę kupował w jednym ze sklepów typu Vobis,Sferis,czy też Notebooki.pl lub komputronik.
Zobaczę gdzie będzie najtaniej i nie będzie problemów z ew.serwisem.
Zostaje do kupna jeszcze Router i drukarka...:-(
_________________
Nie kradnij.Rząd nie znosi konkurencji.
 
 
DrMambo 




Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Otwock

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 15:00   

ostatnimi czasy platforma vbi bardzo rozbudowuje się w Polsce .. może powinieneś przekalkulować kaskę, porównać podzespoły i się jeszcze zastanowić .. bo 1 jak dla mnie odpada przez karte ati :) a 2 za taką cenę procek t3200 ... trochę marnie ..
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Lis 17, 2008 21:23   

Moim marzenkiem jest Mac book pro... ale fumdusze... :sad:
Mialem kilka lapków, trafilem na allegro lapek LENOVO 3000 N200 K2G za 1300zł. Nówka, gość sprzedawał jako duużo slabszy niż jest. Tak wiec jest rakieta za prawie 1/3ceny (taki fart głupiego) :mrgreen:

argail napisał/a:
Win jest podobnie, ale można trochę więcej zmodyfikować.
A jako iż od urodzenia jestem typem lubiącym wiedzieć co mi "tam" mryga - mam zainstalowane na laptopie FreeBSD 7


Mam na nim XP Speed2 (do pracy) i Ubuntu 8.04, (też czasem lubię zobaczyć czemu coś tam mryga) :razz:

[ Dodano: Pon Lis 17, 2008 21:44 ]
Tak na marginesie zajmuję się komputerami i właściwie to nie mam wytypowanego komputara którego bym wybitnie nie polecił..
W zasadzie to jakie dwie firmy by się obok siebie nir polożyło, to i tak okolo połowa podzespolów jest tego samego producanta.. :roll:

Biorąc pod uwagę wykonanie, to najlepiej oceniam Sony Vaio, obudowa z magnezu, zwarta konstrukcja... Później Toshiba, właśnie to Lenovo, HP i Acera. Sporo takich lapków oglądalem i najlepszy Sony, ale te zawiasy trochę slabe :???: Toshiba też nie ma za rewelacyjnych...
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 17, 2008 22:36   

truten23 napisał/a:
Biorąc pod uwagę wykonanie, to najlepiej oceniam Sony Vaio, obudowa z magnezu, zwarta konstrukcja...


To chyba nie miałeś doczynienia z IBM/Lenovo ThinkPad T61/T61p :cool:
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Lis 17, 2008 23:34   

ywis napisał/a:
To chyba nie miałeś doczynienia z IBM/Lenovo ThinkPad T61/T61p


no Niestety nie, ale przyznam że chętnie bym sie nim pobawił :wink:

Do IBM mam zaufanie.
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 18, 2008 08:08   

truten23 napisał/a:
no Niestety nie, ale przyznam że chętnie bym sie nim pobawił


Ano, no i właśnie dlatego Sony Vaio stawiasz na pierwszym miejscu, miałem przez pół roku IBM ThinkPad właśnie, po prostu jak dla mnie cud techniki. Obudowa z magnezu, rollerCage w obudowie, po prostu idealne spasowanie elementów, itp. Dużo by wymieniać, cena adekwatna do sprzętu jak dla mnie :)
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Wto Lis 18, 2008 11:46   

Jednym z moich lapków był IBM ThinkPad T20, miło go wspominam, dlatego mam dobre mniemanie o IBMach, No i ta dioda oświetlająca klawiaturę.. :wink:
póżniej byla toshiba, teraz to moje okazyjna Lenovo, narazie nie planuje zmiany :grin:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Laptop+ TV LCD
berserker8888 Offtopic 22 Wto Kwi 19, 2011 18:46
yushi
Brak nowych postów Mój laptop sam się włącza
des Offtopic 5 Pon Lip 18, 2011 10:20
MaReK
Brak nowych postów Laptop ok. 1800 zł.
k3master Offtopic 14 Wto Sty 14, 2014 22:28
k3master
Brak nowych postów Laptop do 2500 zl
Pawkaz Offtopic 94 Pią Lis 09, 2012 18:41
NiceMan
Brak nowych postów Laptop - na prezent. do 2 tys zł.
Gość Offtopic 48 Wto Mar 08, 2011 10:45
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink