Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160 2003] płyny eksploatacyjne i rozrząd
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160 2003] płyny eksploatacyjne i rozrząd
Autor Wiadomość
GREG 



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 1
Skąd: Gdańsk



  Wysłany: Wto Lut 03, 2009 18:10   [MG ZR 160 2003] płyny eksploatacyjne i rozrząd

Witam serdecznie,

To moja inauguracja na ROVERKOWYM forum. Od roku jeżdże MG ZR 160(przebieg 50tys) 2003rok w idealnym stanie, jak dotąd bezawaryjne autko! Mam kilka pytań odnośnie eksploatacji:

-jaki płyn hamulcowy powinno się stosować w tym modelu?
-jaki płyn do wspomagania?
-przy jakim przebiegu wymienia się tu rozrząd?
-jak często zmieniać olej silnikowy?
-na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę aby służyło jak najlepiej?

Z góry dziękuje za wszelkie porady!

 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 03, 2009 18:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 18:31   

Ja mam Poloneza rocznik 1996 z przebiegiem 157200 km. Rozrząd nie był w nim prawdopododnie zmieniany NIGDY - bo po prostu nie da się odkręcić śruby koła pasowego alternatora, żeby dobrać się do paska. W weekend, jak pasek nie trzaśnie, będę próbował zmienić pasek BEZ odkręcania tej po..anej śrubki. Teoretycznie - zdaje się, powinno się zmieniać co jakieś 60 - 80 kkm.

Olej w Roverkach powinno się zmieniać - z tego co pamiętam, co rok albo co 20 kkm. Ja np. na obecnym mam przejechane już lekko ponad 30 kkm. Ale nie zmieniam na nowy, dopóki nie zmienię paska rozrządu. Wiadomo, jak pasek trzaśnie, to silnik na złom, czyli cały samochód. A szkoda, bo jest w b. dobrym stanie, nie zjada olejku, moc jest, itd..
Olej powinno się lać - wg instrukcji - półsyntetyk o lepkości 10W40. Ja leję do mojego Poldeusza pełen syntetyk o lepkości 5W40. Lotosa konkretnie.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 19:32   

Wiekszosc prodecentow zaleca wymiane paska po jakims tam przebiegu lub 5 latach.
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 21:12   

jeśli chodzi o płyny to do MG ZR nie znalazłem odnośnika ale może Ci pomoże do Rovera 25

http://www.roverki.pl/article.php?sid=440

olej zaleca sie wymieniać co 10 tys km, ale to w benzynie bez VVC, myślę że u Ciebie podobnie.
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 21:18   

Cytat:
-jak często zmieniać olej silnikowy?


tylko olej jakości 10w40 do silnika z VVC

Cytat:
-jaki płyn do wspomagania?


Dextron II
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Lut 03, 2009 21:38   

GREG napisał/a:
Witam serdecznie,

Witaj
GREG napisał/a:
To moja inauguracja na ROVERKOWYM forum. Od roku jeżdże MG ZR 160(przebieg 50tys) 2003rok w idealnym stanie, jak dotąd bezawaryjne autko! Mam kilka pytań odnośnie eksploatacji:
-jaki płyn hamulcowy powinno się stosować w tym modelu?
-jaki płyn do wspomagania?
-przy jakim przebiegu wymienia się tu rozrząd?
-jak często zmieniać olej silnikowy?
-na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę aby służyło jak najlepiej?

Producent zaleca wymianę paska co 100tys, na angielskich forach po niecałych 80tys km ale 6 lat kwalifikuje go do b. szybkiej wymiany. W praktyce warto zmienić wcześniej - ewentualne zerwanie to praktycznie koniec tego silnika (skomplikowana głowica) Ja zmieniłem paski przy 48tys bo kapał mi olej na pasek, a to skraca jego żywotność (kapiąca uszczelke też oczywiście zmieniłem) Płyn hamulcowy mogę polecić Motul 5.1 - dużo wyższy punkt wrzenia, akceptowalna cena. Olej zmieniam co 8tys, oczywiście wraz z filtrem, pamiętaj że zalecany jest 10W-40 półsyntetyk (dobrej klasy - w tych autach od złego oleju lub zbyt mocnego napięcia paska rozrządu padają układy VVC - ja używam Motul 6100 i sobie chwalę, ale niektórzy twierdzą, że żadna rewelacja....)
Warto zwrócić uwagę na elektrykę - przeczyszczenie klem zlikwidowało mi poszarpywanie przy niskich obrotach. Warto pilnować stanu płynu chłodniczego, nagrzewać delikatnie i schładzać po ostrzejszej jeździe - mniejsza szansa na padnięcie uszczelki. Częste są wycieki - z układu zmiany faz rozrządu (np. u mnie), z pokrywy rozrządu, z pół - głowicy - tam wszystkie leją prawie. Warto więc patrzeć co jakiś czas na pasek, czy w oleju nie chodzi i oczywiście stan samego oleju - jazda na zbyt niskim poziomie pogarsza błyskawicznie stan VVC - pogłebia się dźwięk diesla (normalne dla tego auta) aż do poziomu krytycznego - rozsypanie układu

[ Dodano: Wto Lut 03, 2009 21:43 ]
Typową przypadłością wszystkich silników K-Series Rovera jest tzw. HGF - czyli padnięcie uszczelki pod głowicą. Objawy takie jak ubywanie płynu chłodniczego, olej lub tzw. masło pod korkiem zbiorniczka, przegrzewanie auta - kwalifikują go błyskawicznie do mechanika. A tak w ogóle to ciężko znaleźć mechanika który będzie miał pojęcie o tym aucie - ja swojego serwisuje w Krakowe u Pawła Midowicza, ale to od Ciebie jeszcze dalej niż ode mnie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200 97'] płyny eksploatacyjne, filtry itp
jakich używacie?
Tommy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Mar 31, 2009 20:53
Tommy
Brak nowych postów [Rover 25 1.4 16V 2003] Czy ten rozrząd będzie dobry ?
rado73 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Lut 06, 2017 16:31
jano129
Brak nowych postów [rover 25 2.0 tdi 2003] co ile trzeba wymienić rozrząd
co ile tysięcy km trzeba wymienić rozrząd w 25 2.0 tdi z roku 2003, ma przejechane 72000 km
mmaty. Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Lis 25, 2007 20:14
mmaty.
Brak nowych postów [200 vi '98 seria] - porady eksploatacyjne
proszę o kilka porad dot. ww. modelu
Roj Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 34 Sro Kwi 15, 2009 10:54
Roj
Brak nowych postów [R214Si] Płyny
Porada techniczna
keraj83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Sty 21, 2008 19:48
Chester



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink