Forum Klubu ROVERki.pl :: Polerowanie felg
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Polerowanie felg
Autor Wiadomość
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Lut 08, 2009 13:10   Polerowanie felg

Hmm no bo tak. Stwierdziłam, że jak już mi felgi stoją bez opon i dostaną nowe to może by tak oddać felgi do renowacji. I teraz mam dylemata, do chromów w r25 nawet podobałyby mi się polerowane, ale problem polega na tym, że dekielki są plastikowe i srebrne czyli nie pasuje kolor. Jakieś pomysły?? :bezradny:
Ewentualnie czy ktoś mógłby mi zrobić vt maleństwa z felgami na połysk? Mam do programów graficznych 2 lewe ręce :oops:
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 08, 2009 13:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Nie Lut 08, 2009 21:20   

ja bede malowal plastiki lakierem o nazwe "efekt chromu" moze dalo by rade dekielek w taki sposob zrobic :???:
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 00:21   

wywal dekielki ;P heh to rozwiazenie w jakims stopniu ;d
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 09, 2009 01:07   Re: Polerowanie felg

zouza napisał/a:
Hmm no bo tak. Stwierdziłam, że jak już mi felgi stoją bez opon i dostaną nowe to może by tak oddać felgi do renowacji. I teraz mam dylemata, do chromów w r25 nawet podobałyby mi się polerowane, ale problem polega na tym, że dekielki są plastikowe i srebrne czyli nie pasuje kolor. Jakieś pomysły?? :bezradny:
Ewentualnie czy ktoś mógłby mi zrobić vt maleństwa z felgami na połysk? Mam do programów graficznych 2 lewe ręce :oops:


Daj spokój z polerowaniem. O polerowane felgi trzeba bardzo dbać. trzeba je czyścić samą wodą (bez mocnej chemii) i miękką szmatką. Ponadto, trzeba to robić co 3 dni (mniej-więcej). Jeśli użyjesz ostrej chemii (takiej n.p. do czyszczenia felg, felgi zaraz Ci zmatowieją). Jeśli natomiast zapomnisz ich regularnie myć i pielęgnować, w ciągu jednego sezonu starta okładzina hamulcowa wgryzie się tak głeboko w aluminum, że felgi będą się nadawały do wyrzucenia lub kolejnej renowacji.

Polerowanie miało by sens, gdyby po polerowaniu można je było polakierować lakierem bezbarwnym. Niestety każdą powierzchnię przed lakierowaniem trzeba zmatowić... innaczej lakier się nie trzyma.

Przerabiałem polerowanie 2-krotnie (za pierwszym razem felgi pomalowałem bezbarwnym). Obie próby zakończyły się fiaskiem. Jedyny rozsądny sposób, to wypiaskować i dobrze pomalować.

Włożona praca da widoczny efekt przez kilka miesięcy. Pod koniec sezonu będziesz przeklinała, że na to się zdecydowałaś :(

Tak wyglądały pierwsze:
http://www.tomateam.pl/Sa...14i/07_214i.jpg
http://www.tomateam.pl/Sa...14i/11_214i.jpg

...A tak wygladały drugie:

http://www.tomateam.com/zlot/Felgi.jpg
http://www.tomateam.com/zlot/Felgi1.jpg

Fotki drugich polerowanych falg zrobione zaraz po polerowaniu (troche niedoczyszczone jeszcze) i założeniu nowych opon. Po jednym sezonie z tego efektu nie zostało praktycznie nic :(

Na początku efekt oszałamiający... jednak z czasem ich widok się bardzo szybko pogarsza, a po sezonie pozostaje tylko niesmak :(
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 03:10   

faecd napisał/a:
ja bede malowal plastiki lakierem o nazwe "efekt chromu"


Odpuść bo ten "efekt chromu" jest marny-raczej to wygląda jak srebrzanka z wysokim połyskiem,coś podobnego do koloru nowych,srebrnych kołpaków...
Malowałem obwódki odbłyśników w lampach i słabo to wyszło...
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 22:19   

hmm podobnie pomyślałem kilka dni temu...
Jestem z Piły z wielkopolski.. i szukam jakiejś firmy co nie spartoli roboty i fele do renowacji..
Dlaczego... pewnie pomyślicie.. z przednich felg zaczął odchodzić a lakier w pewnych miejscach..znaczy, ze było coś grzebane..
Felgi są oryginalne od Rovera ale po mimo,ze sa w dobrym stanie to chciał bym je odswierzyć i pozbyć się efektu schodzenia najprawdopodobniej lakieru.. odchodzą takie skrawki jak podarta kartka papieru..
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Lut 17, 2009 01:44   

Tomi napisał/a:
Polerowanie miało by sens, gdyby po polerowaniu można je było polakierować lakierem bezbarwnym. Niestety każdą powierzchnię przed lakierowaniem trzeba zmatowić... innaczej lakier się nie trzyma.

Sa specjalne podklady bezbarwne do metali kolorowych i nie matuje sie przed prysnieciem.

[ Dodano: Wto Lut 17, 2009 01:47 ]
filo napisał/a:
Odpuść bo ten "efekt chromu" jest marny-raczej to wygląda jak srebrzanka z wysokim połyskiem,coś podobnego do koloru nowych,srebrnych kołpaków...
Malowałem obwódki odbłyśników w lampach i słabo to wyszło...

:ok:
Jest lakier Standox'a w poliuretanie, ktory spisuje sie calkiem niezle ale jest to droga zabawa. Specjalny podklad i rozpuszczalnik plus ten lakier.

[ Dodano: Wto Lut 17, 2009 01:49 ]
muzyczny_rover napisał/a:
Felgi są oryginalne od Rovera ale po mimo,ze sa w dobrym stanie to chciał bym je odswierzyć i pozbyć się efektu schodzenia najprawdopodobniej lakieru.. odchodzą takie skrawki jak podarta kartka papieru..

Nie bylo podkladu na alu lub w ogole nie bylo podkladu. Oddaj to do szkielkowania i do lakiernika a nie do firmy od felg. Niech Ci prysnie w srebnej perle i bedziesz zadowolony.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Lut 17, 2009 09:41   

Dobry lakier proszkowy, co najmniej 5warstw i felgi będą ładne przez dobrych pare lat.
Są tez przecież oczoje**bne srebrne kolory które mogą robić za namiastke polerki.

Jest jeszcze jedna możliwość dla osób co mają za dużo pieniedzy, tzn oddać felgi do chromowania.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 17, 2009 13:11   

Zukowaty napisał/a:
Tomi napisał/a:
Polerowanie miało by sens, gdyby po polerowaniu można je było polakierować lakierem bezbarwnym. Niestety każdą powierzchnię przed lakierowaniem trzeba zmatowić... innaczej lakier się nie trzyma.

Sa specjalne podklady bezbarwne do metali kolorowych i nie matuje sie przed prysnieciem.


Szkoda, że lakiernik (specjalista od piaskowania i lakierownia, a nie od felg) o tym nie wiedział... albo ten podkład nie taki. Efektem, lakier bazbarwny odchodził miejscami od metali. Nie było to widoczne do momentu umycia felg. Po zastosowania preperatu do czyszczenia felg, w miejscach, w których był odkryty metal, od razu utlenił się. Aluminium zrobiło się matowe i znacznie pojaśniało. Polerowane elementy zrobiły się łatki.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Lut 17, 2009 17:56   

Cytat:
Szkoda, że lakiernik (specjalista od piaskowania i lakierownia, a nie od felg) o tym nie wiedział... albo ten podkład nie taki. Efektem, lakier bazbarwny odchodził miejscami od metali. Nie było to widoczne do momentu umycia felg. Po zastosowania preperatu do czyszczenia felg, w miejscach, w których był odkryty metal, od razu utlenił się. Aluminium zrobiło się matowe i znacznie pojaśniało. Polerowane elementy zrobiły się łatki.

No szkoda. Alu sie bardzo szybko utlenia i wszystko bedzie od niego odchodzilo. Z tego co wiem to te podklady dzialaja na podstawie jakis tam reakcji chemicznych. W koncu w motocyklach nawet masz duzo polerowane (nie wszystko jest chrom).
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lut 17, 2009 19:02   

jak masz dobrego lakiernika to polecam http://www.allegro.pl/ite...m_kameleon.html
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Lut 17, 2009 19:13   

Dzieki za linka :) Juz wiem na jaki kolor maluje motocykl na ten sezon :)
Lazer Diablo
http://www.auto-klinika1.pl/produkty.htm
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 17, 2009 19:29   

Ten Fluoryzacyjny jest ciekawy ;)
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lut 18, 2009 11:29   

Taa i Panowie Wladza mnie zatrzymaja jak sie auto bedzie swiecilo za nieprzepisowe oswietlenie :razz:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [ALL] Wymiary felg, otworów i opon
Wszystkie auta oraz Zalecane Szerokości Opon do Szerokości Felgi
memphisto Tuning wizualny 5 Wto Lut 10, 2015 09:19
Kozik
Brak nowych postów Polerowanie felg
DawidNB Tuning wizualny 65 Wto Maj 31, 2011 10:17
DawidNB
Brak nowych postów [R 200] Polerowanie przednich lamp
themartino Tuning wizualny 32 Czw Wrz 18, 2014 23:35
capsoft
Brak nowych postów [R620 Di '95r] polerowanie szkła
mazda11 Tuning wizualny 5 Pią Gru 05, 2008 01:06
faecd
Brak nowych postów [R-200 All] polerowanie pokrywy zaworów
kolin Tuning wizualny 66 Wto Sie 24, 2010 22:31
zuber84cool



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink