Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Czujnik drzwi za kierowcą - alarm
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Czujnik drzwi za kierowcą - alarm
Autor Wiadomość
d0mel 



Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Lut 19, 2009 23:22   [R420] Czujnik drzwi za kierowcą - alarm
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Od dzisiaj zaczął mi wyć alarm co jakiś czas. Wyczułem, że to czujnik zamknięcia drzwi tylnych za kierowcą. Włączyłem zasilanie (przekręczenie kluczyka) i zamknęłem wszystkie drzwi. Kontrolka na desce zgasła. Za jakiś czas albo się zapalała, albo zaczynała żarzyć. Podejrzewam jakąś kostkę. Sam czujnik jak się go naciska to ładnie gasi i zapala kontrolkę na desce, ale te zapalanie po różnym czasie przy zamknietych drzwiach.
Co polecacie i gdzie dokładnie lokalizować miejsca wrażliwe?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Mar 12, 2011 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 19, 2009 23:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rtworek 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 423
Skąd: Brzeg Dolny



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 01:10   

Panie kolego, trzeba by sprawdziś czujniki krańcowe drzwi, poprostu je rozebrać i zobaczyś co tam słychać. A co do alarmu trudno powiedzieć.
_________________
ROVER 420 SDi zmienił właściciela 28.07.2012r.
Mazda 6 sport kombi
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 14:41   

Dokładnie, rozebrać ten czujnik i wyczyścić. Jestem tylko ciekaw skąd pewność, że to ten skoro niby działa OK ;) Wykręć go i zobacz czy przewód idący do niego jest porządnie wpięty, wyczyść styk. Jeżeli nie chcesz żeby włączał się alarm, a nie masz czasu obecnie na zabawę z tym czujnikiem, to po prostu zdejmij przewód ze styku.
 
 
d0mel 



Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 15:38   

Czujnik trafiła moja żona, bo ruszając tymi drzwiami (szarpiąc przy zamkniętych drzwiach i włączonym alarmie - wył, na innych drzwiach się to nie działo). Wykręciłem go, odpiąłem i na szybko WD40 na przewód, w złączkę i do środka czujnika. Efekt - alarm nie wyje i wszystko gra przez dwa dni ostatnie (mam nadzieję, że już na długo).
Przy pierwszych oględzinach zwątpiłem, że to czujnik, bo kontrolka od otwarcia drzwi nie zawsze paliła się na stałe, ale czasem żarzyła - spodziewałem się przetartego przewodu lub nie łączenia jakiejś kostki - przebicia. Cóż nie można myśleć "do przodu" ;)
Swoją drogą jak działa ten czujnik skoro cały jest plastikowy na zewnątrz i tylko ma jeden przewód dochodzący? Przez co on zamyka/otwiera obwód? Zamknięty obwód jest przy otwartych, czy przy zamkniętych drzwiach - pytam na przyszłość jakbym musiał go "wyeliminować" i oszukać alarm, że drzwi są zamknięte :)
 
 
 
PawQ 



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 15:43   

Obwód zamyka przez budę auta, która jest masą (-).
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Lut 23, 2009 15:46   

dla swietego spokoju pootwieraj wszystkie czujniki (zapiete sa zaczepami po bokach) tylko uwazaj aby sprezynki nie wystrzelily (w srodku 2 szt.) drobnym papierem sciernym przeczysc blaszki w srodku i przesmaruj delikatnie jakims smarem. Ten czujnik rozlancza mase przy zamykaniu.
 
 
 
d0mel 



Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 21:44   

Lechos napisał/a:
Ten czujnik rozlancza mase przy zamykaniu.


Dzięki za info. Tylko jak on to robi na jednym przewodzie? Utwierdźcie mnie, że jest tak jak myślę: tzn. do masy jest zwarty wkrętem, którym mocujemy go do blachy. Przy zamykaniu drzwi przesuwamy czujnik, który w tym momencie robi przerwę w obwodzie (podłączony przewód-"ślizg" czujnika-wkręt mocujący- "zmasowana" blacha). Komputer tą przerwę wykrywa jako "wiszącą jedynkę" logiczną. Czy to tak działa?
Jeżeli tak jest, to w razie draki, jakby była konieczność na chwilę wyłączenia czujników (np. załącza się alarm i nie mamy czasu/możliwości wyczyścić czujników, a są wadliwe), to wystarczy zdjąć przewód z czujnika i go zaizolować (żeby nie zwarł do blachy). Wtenczas komputer też powinien widzieć wszystkie drzwi jako zamknięte.
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lut 24, 2009 21:49   

dOmel, a co ja Ci napisałem kilka postów wyżej?
 
 
d0mel 



Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 00:02   

thef napisał/a:
dOmel, a co ja Ci napisałem kilka postów wyżej?


Oki napisałeś, że można odłączyć. Ale ja widząc plastikowe coś z jednym przewodem zastanawiam się szczegółowo jak to działa. Taka wścibska dociekliwość :) Mam nadzieję, że komuś się też przyda.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10901
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lut 25, 2009 00:43   

d0mel, kupę lat ;)
dziala to w ten sposób, że jeden przewód w sprzyjających warunkach (czyli przy otwartych drzwiach) jest podłączany do masy, a zatem jeśli żarówka (tudizeż inny odbiornik) jest na stałe podłączony do plusa i do tego przewodu, dostaje przy załączemiu minus i się włącza :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
d0mel 



Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 23:19   

sTERYD napisał/a:
d0mel, kupę lat ;)
dziala to w ten sposób, że jeden przewód w sprzyjających warunkach (czyli przy otwartych drzwiach) jest podłączany do masy, a zatem jeśli żarówka (tudizeż inny odbiornik) jest na stałe podłączony do plusa i do tego przewodu, dostaje przy załączemiu minus i się włącza :)


Ano torchę lat minęło.
Nadal nie kumam tego czujnika - jek można zamykać obwód tylko jednym przewodem? sTEDYD chyba bez pifka nie zrozumiem:)
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10901
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lut 28, 2009 00:53   

chodzi o to, że zawsze karoseria jest podłączona do ujemnego bieguna akumulatora i prądnicy jednocześnie (oczywiście zachodzi ryzyko przerwania przewodów masowych, mimo, że ich przekrój jest na prawdę ogromny) więc wystarczy aby na stałym plusie rozłączać dotknięcie do karoserii i wyłączniki działają :cool:
a piffko jak najbardziej :D
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
d0mel 



Dołączył: 13 Gru 2005
Posty: 6
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 21:02   

sTERYD napisał/a:
chodzi o to, że zawsze karoseria jest podłączona do ujemnego bieguna akumulatora i prądnicy jednocześnie


To jest oczywiste. Tylko jak obudowany plastikiem wyłącznik styka się z karoserią? Jedyna możliwość jaką widzę to przez wkręt, którym jest dokręcany. Tylko nie widziałem tam metalowego gwintu, a raczej plastikową dziurę. Ot i zagwostka.
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 23:20   

d0mel napisał/a:
Tylko nie widziałem tam metalowego gwintu, a raczej plastikową dziurę.
pod lbem srubki powinna byc blaszka tak jak na fotce
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Alarm, Czujnik Ruchu
rybakowy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Sob Sty 19, 2008 12:19
rybakowy
Brak nowych postów [R45] Alarm - bagażnik i tylne drzwi
Pieczarkowy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Sob Kwi 28, 2018 16:00
Rov45
Brak nowych postów [R45 1.8 16v 2001] alarm nie działa ..... po otwarciu drzwi
dawidek126 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Lis 12, 2009 07:21
darek_wp
Brak nowych postów [R45] Czujnik ruchu - alarm
czy instalacja jest zamontowana ?
wojtom Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Sie 18, 2008 22:30
rybakowy
Brak nowych postów [R420] Alarm
kychu5 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Lut 18, 2009 21:29
faecd



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink