Forum Klubu ROVERki.pl :: [Inne] Problem z reklamacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Inne] Problem z reklamacja
Autor Wiadomość
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

  Wysłany: Sro Lut 18, 2009 12:23   [Inne] Problem z reklamacja

Witam,

ma takie pytanie bo kupiłem 2 miesiące temu świece żarowe w sklepie "SZIK" działały dokładnie dwa miesiące i mi padły obie na raz. Wiec się kurzyłem, wykręciłem (zbadałem jeszcze raz i nie grzeją ani jedna) i pojechałem do nich wymienić bo jakim cudem mogą się obie świece na raz zepsuć w tym samym czasie. kosztowały 72zl :evil:

I słyszę taki coś ze nie da rady wymienić bo musi pan wszystkie 4 świece wymienić i to normalne ze panu pala się świece i reklamacji nie uwzględnia. :???: Kit jak co wciskają, i mowie jeszcze ze mam tylko 3 to już całkiem mi powiedział ze to nie prawda. :!: Debile, i moje pytanie co mam teraz zrobić żeby jakos dostać nowy towar lub kasę :?:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 18, 2009 12:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Lut 18, 2009 12:41   

Remi55 napisał/a:
Debile, i moje pytanie co mam teraz zrobić żeby jakos dostać nowy towar lub kasę
Zawracanie gitary i spychologia :wnerw: Niech pokażą podstawę prawną do wymiany wszystkich świec :hahaha:

Składasz reklamację i sklep MUSI ją przyjąć. Inna historia, czy gwarant (importer/producent) ją uzna. Jak nie chcą przyjąć w sklepie, to żądaj odmowy na piśmie (z komentarzem "dla rzecznika konsumentów" ) na 99% podziała :D :twisted:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 18, 2009 16:44   

Remi55, jeżeli masz dowód zakupu, to reklamuj towar na podstawie zapisów ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianach KC. To jest chyba artykuł 8 o ile dobrze pamiętam. Oczywiście na piśmie.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lut 18, 2009 16:56   

aczkolwiek moze byc tak jak w przypadku reklamacji amortyzatorow, trzeba zawsze wymieniac parami i musi byc podbita przez zaklad ktory je zakladal.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 18, 2009 17:16   

Cytat:
aczkolwiek moze byc tak jak w przypadku reklamacji amortyzatorow, trzeba zawsze wymieniac parami i musi byc podbita przez zaklad ktory je zakladal.

O ile zwykle w instrukcji do amorków/na opakowaniu to jest napisane, to nie sądzę, żeby na pudełku od świecy było napisane, że trzeba wymienić wszystkie cztery. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lut 19, 2009 11:12   

No paragon jest bo specjalnie trzymań takie rzeczy w radzie wypadku. Jeszcze bym rozumiał jak by się tylko jedna spaliła a to dwie naraz to podejrzane. I t w tym samym czasie, a autko moje od tego czasu było mało jeżdżone bo stało prawie cały styczeń pod blokiem. :neutral:

No z tym pismem to trochę gorzej u mnie będzie :sad: Bo polska pisowniana to mi nie leży, po niemiecku bym napisał. :/ :mrgreen:

Pójdę tam jutro jeszcze raz i im powiem ze muszą przyjąć reklamacje na podstawie
piter34 napisał/a:
Remi55, jeżeli masz dowód zakupu, to reklamuj towar na podstawie zapisów ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i zmianach KC. To jest chyba artykuł 8 o ile dobrze pamiętam. Oczywiście na piśmie.


A jak nie to pogrożę ze pójdę do rzecznika konsumentów
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 19, 2009 14:52   

michone napisał/a:
aczkolwiek moze byc tak jak w przypadku reklamacji amortyzatorow, trzeba zawsze wymieniac parami i musi byc podbita przez zaklad ktory je zakladal.

To raczej dotyczy reklamacji z tytułu gwaranacji. W przypadku ustawy, o której pisałem, obowiązują jedynie obostrzenia zapisane w ustawie.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Lut 21, 2009 19:10   

Wiec tak, bylem u rzecznika konsumenta i dal mi takie pismo, wiec przyjęli w mi sklepie po długiej kłótni te świece ale powiedzieli ze i tak to nie przejdzie u nich bo ich przedstawiciel o reklamacji mówił ze musi być wymieniony komplet, czyli jak bym kupił 3szt. w tedy to by mi bez problemu wymienili a to to się nie da. A na opakowaniu świec jeszcze pisze dwa lata gwarancji i ja mowie ze niech mi pokażą to na piśmie ze pisze ze muszę wymienić wszystkie 3 świece żarowe, bo na opakowaniu nie ma.To mówili ze nie maja tego ale tak jest u nich z reklamacja. Wiec nie wiem co teraz dalej zrobić :?:

Aha, mówił ze maja jakieś odstąpienie od reklamacji w razie wymiany tylko dwóch świec.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Lut 21, 2009 19:39   

Remi55 napisał/a:
mówił ze maja jakieś odstąpienie od reklamacji w razie wymiany tylko dwóch świec.
BZDURA i wymysły. Nawet, jeżeli mają coś takiego w szczegółowych warunkach gwarancji (MUSI to być dostępne dla Ciebie), to podpada pod niedozwolone klauzule w umowach konsumenckich -> rzecznik konsumenta.

IMHO nie ma ŻADNEGO znaczenia dla ew. większej awaryjności świec to, co oni wygadują. Tzn. wymiana 1, 2, 3 czy 4 świec nie może mieć wpływu na ich trwałość.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lut 23, 2009 14:58   

Remi55, masz pokwitowanie przyjęcia towaru reklamowanego na mocy ustawy (nie gwarancji!!)? Jeżeli tak, to spokojnie czekasz ustawowy termin, po którym następuje odstąpienie od umowy (zwrot kasy) z Twojej strony lub wymiana towaru na wolny od wad ze strony sprzedawcy.
Nie mogą nie przyjąć "reklamacji", ponieważ towar jest niezgodny z umową, tzn. jest niesprawny i tego raczej nie podważą. Patrz tylko w ustawę, a nie na żadne zapisy gwarancyjne.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Lut 28, 2009 08:52   

Witam,

nie miałem kurcze czasu żeby na forum wejść :cry: Wiec sprawa wyszła taka ze mi oddali kasę bo mi powiedzieli ze z grzeczności mi ja oddają a nie w ramach gwarancji. :shock: Chyba się im nie podobało ze się tyle z nimi kłóciłem i bylem u rzecznika konsumenta :razz:

Wielkie dzięki za wszelkie porady, przynajmniej teraz trochę więcej doświadczenia człowiek ma. :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Sob Lut 28, 2009 09:43   

mylicie niezgodność towaru z umową z gwarnacją,a to dwie różne rzeczy....
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Lut 28, 2009 21:01   

Remi55 napisał/a:
z grzeczności mi ja oddają a nie w ramach gwarancji.
Taaaa, a świstak siedzi i zawija.......... :hahaha: Tobry bajer, to 90% sukcesu :hihi:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Mar 02, 2009 10:51   

tetryk napisał/a:
mylicie niezgodność towaru z umową z gwarnacją,a to dwie różne rzeczy....

Kto myli? Tłumaczyłem różnice przecież w tym wątku.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 17:54   

piter34 napisał/a:
reklamuj towar na podstawie
to napisałeś parę postów wyżej-mówisz o reklamacji...
piter34 napisał/a:
Remi55, masz pokwitowanie przyjęcia towaru reklamowanego na mocy ustawy (nie gwarancji!!)? Jeżeli tak, to spokojnie czekasz ustawowy termin, po którym następuje odstąpienie od umowy (zwrot kasy) z Twojej strony lub wymiana towaru na wolny od wad ze strony sprzedawcy.
Nie mogą nie przyjąć "reklamacji", ponieważ towar jest niezgodny z umową, tzn. jest niesprawny i tego raczej nie podważą. Patrz tylko w ustawę, a nie na żadne zapisy gwarancyjne.
-a tu mówisz o niezgodności towaru z umową-oczywiście masz rację......
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Mar 04, 2009 12:09   

tetryk napisał/a:
to napisałeś parę postów wyżej-mówisz o reklamacji...

Pojęcie "reklamacja" odnosi się ogólnie do żądania klienta wobec sprzedawcy wynikającego z niezadowolenia z towaru/usługi, a w szczególności do przepisów KC. :roll:

SJP podaje:
reklamacja «zwrócenie się do dostawcy, producenta, wykonawcy usługi w sprawie ujawnionych wad towaru, niedokładności w dostawie, w rachunku, w wykonaniu usługi itp. z żądaniem naprawienia szkód»
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Prawo cywilne] Problem z Reklamacją
bula21 Prawo i ubezpieczenia 15 Wto Lis 02, 2010 14:27
piter34
Brak nowych postów [Inne] Sprowadzony samochód - ubezpieczenie i inne procedury
Cherman Prawo i ubezpieczenia 31 Czw Gru 11, 2008 21:39
AndrewS
Brak nowych postów [R75] Reklamacja w warsztacie
pineska Prawo i ubezpieczenia 9 Nie Mar 30, 2014 15:13
pineska
Brak nowych postów [r75] 2001r. Reklamacja
kamil_620_si Prawo i ubezpieczenia 16 Wto Lis 29, 2011 17:28
polofix
Brak nowych postów Reklamacja butów Reebok.
Dominoz Prawo i ubezpieczenia 18 Sob Sie 27, 2016 03:23
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink