Forum Klubu ROVERki.pl :: Ocenianie samochodu na podstawie zdjęć
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ocenianie samochodu na podstawie zdjęć

...oraz osobiste wycieczki. Temat wydzielony.
Autor Wiadomość
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 05, 2009 23:30   

Markzo napisał/a:
Mieszkamy w różnych rejonach Polski, u nas niestety, handlarz rządzi :/ co z tego, że Vectra ma wszytsko, począwszy od GPS'a, ksenonów, grzanych foteli, kończąć na nowych zimówkach i praktycznie wymienionej instalce gazowej. Co z tego, że rorząd, zawieszenie, rdza są zrobione? Ale nie ma 160kkm tylko 220kkm i nie świeci się jak psu jajca :/ do tego brakuje cukierkowego opisu typu jeździła nim babcia 60 letnia do kościoła. taka jest niestety smuta rzeczywistość. U siebie tego auta nie sprzedamy, bo przecież napewno sprzedaje bo sie psuje!! no i ma malowany błotnik!! nie ważne, że ałdi u handlarza ma trylion kilometrów i jest złożone z 4 aut. Dlatego właściwie każde auto przez ostatnie 4 czy 5 lat szło w Polskę, Rybnik, Baranów itp, tam widać ludzie wolą kupic od normalnego człeka niz od handlarza...
Kurcze, że też ludzie ciągle się dają nabierać na zagrania handlarzy. U nas robią zdjęcia pod prywatnym garażem, potem udają, że zostawią u znajomego w komisie, bo mają ważny wyjazd i takie tam, żeby tylko wyglądało, że "prywaciarz" sprzedaje. Markzo, chyba pozostaje mieć nadzieję i czekać ze sprzedażą, aż znajdzie się rozsądny kupiec i zrozumie, że lepiej kupić za 3 tys. więcej, a mieć paragony na naprawy, wiarygodny przebieg itp. niż kupić okazyjnie i albo się oczyścić do cna z kasy po pół roku, żeby toto jeździło, albo szukać następnego kupca, bo auto wymaga kupę nakładów.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 05, 2009 23:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 07:01   

Markzo napisał/a:
Mieszkamy w różnych rejonach Polski, u nas niestety, handlarz rządzi co z tego, że Vectra ma wszytsko, począwszy od GPS'a, ksenonów, grzanych foteli, kończąć na nowych zimówkach i praktycznie wymienionej instalce gazowej. Co z tego, że rorząd, zawieszenie, rdza są zrobione? Ale nie ma 160kkm tylko 220kkm i nie świeci się jak psu jajca do tego brakuje cukierkowego opisu typu jeździła nim babcia 60 letnia do kościoła. taka jest niestety smuta rzeczywistość. U siebie tego auta nie sprzedamy, bo przecież napewno sprzedaje bo sie psuje!! no i ma malowany błotnik!! nie ważne, że ałdi u handlarza ma trylion kilometrów i jest złożone z 4 aut. Dlatego właściwie każde auto przez ostatnie 4 czy 5 lat szło w Polskę, Rybnik, Baranów itp, tam widać ludzie wolą kupic od normalnego człeka niz od handlarza...
-masz całkowitą rację i nie tylko u was tak jest.........sprzedawałem tołdiego 94 1.8 ,miał nakulane ponad dwieście tysięcy......i nikt nie chciał go kupić.......co ciekawe auto przy takim przebiegu jeździło na pełnym syntetyku 5w40 i nie brało oleju,zapało na "rysa",świeczki miały ładny kolor ,przy najwiekszych mrozach popychacze nie zastukały przy odpalaniu.............wnętrze wyglądało jak nowe,niestety ranty drzwi były"nieteges" (słaba blacha w tych autach była-zresztą i tak nienajgorzej było bo auto od nowości konserwacji nie widziało...).......no cóż "handlarze" sprzedają takie auta jakie kupcy chcą kupić.......10 -latki z przebiegiem stu tysięcy,bezwypadkowe,od starszego pana lub pani-oczywiście niepalących,idealnie zadbane i srututututut,a ludzie to łykają-wystarczy popatrzeć na przebiegi diesli w ogłoszeniach............
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Wto Mar 10, 2009 13:03   

MaReK napisał/a:
auto kolegi boss.007 z avatara wyglada jakby bylo po niezly dzwonie. Do tego widze na zdjeciu, ze to czteroslad ;)


Marek :nonono: :lol2:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 16:28   

boss.007 napisał/a:

Marek :nonono: :lol2:

Okej, okej przperaszam :D
Nerwowo bylo, chcialem rozluznic troche miesnie, ale... co bylo to bylo, oby nie bylo gorzej.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Wto Mar 10, 2009 16:46   

MaReK napisał/a:
Nerwowo bylo, chcialem rozluznic troche miesnie, ale... co bylo to bylo, oby nie bylo gorzej.

A ja dostałem zawieche na calutki tydzień :olaboga: Żona skapczyła się już na drugi dzień...powiedziała..."a ty co tak się tu kręcisz,na Rover-kach nie jesteś" :?:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 17:29   

heheheh :mrgreen: i tak nie było tak źle :razz:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 08:39   

MaReK napisał/a:
Nerwowo bylo, chcialem rozluznic troche miesnie
To ja też trochę w ten deseń... pamiętacie serial Czterdziestolatek ?? I odcinek, w którym "śfagier" Stefana Karwowskiego (grał go Janusz Gajos) kupował auto na giełdzie ?? Była tam "kobieta pracująca" i w tym odcinku akurat grała rolę antipicownika ... czyli ktoś, kogo się wynajmowało, żeby wykrywać wady i zbijać cenę na autach... Jak tak czytam nasze opinie o prezentowanych autach to się czuję jak taki antypicownik.. :D
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
maciekmpl 




Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 13:23   

Właśnie przekonałem się, jak złudne mogą być zdjęcia. Sprzedajemy samochód żony. Jest absolutnie bezwypadkowy - mamy go od nowości 4 lata, więc wiem. W niedzielę na giełdzie zrobili nam zdjęcia do ogłoszenia w otomoto (zbierałem się, żeby to sam zrobić, ale jestem zajęty, pogoda marna i pewnie też bym lepszych zdjęć nie zrobił).

http://otomoto.pl/skoda-f...y-C8090822.html

Zwróćcie uwagę na zdjęcia prawego boku i zdjęcie kierownicy :shock: . A samochód jest naprawdę bezwypadkowy.

M
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 17, 2009 13:33   

maciekmpl napisał/a:
zdjęcie kierownicy

To fakt, gdybym oceniał Twoje auto, to dopisałbym właśnie, że środek kierownicy jak nówka i mógł być wymieniany wraz z poduchą... (z drugiej strony rozsądek podpowiada, że to inny rodzaj materiału i kierowca obmacuje kierownicę, a nie jej środek, stąd taka różnica...)
maciekmpl napisał/a:
Zwróćcie uwagę na zdjęcia prawego boku

Tu bym się do niczego nie przyczepił. Spasowanie OK, a różnica w odcieniach zawsze jest gdy słabe światło i badziewiasty aparat z lampą.

To jest właśnie przykład, że na podstawie fotki, można wysnuć tylko pewne sugestie dla pytającego; żadnych pewników (oczywiście pomijam wyposażenie i ewidentnie widoczne wady) :wink:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
boss.007 




Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Wto Mar 17, 2009 22:10   

maciekmpl napisał/a:
Właśnie przekonałem się, jak złudne mogą być zdjęcia. Sprzedajemy samochód żony. Jest absolutnie bezwypadkowy - mamy go od nowości 4 lata, więc wiem. W niedzielę na giełdzie zrobili nam zdjęcia do ogłoszenia w otomoto (zbierałem się, żeby to sam zrobić, ale jestem zajęty, pogoda marna i pewnie też bym lepszych zdjęć nie zrobił).

http://otomoto.pl/skoda-f...y-C8090822.html

Zwróćcie uwagę na zdjęcia prawego boku i zdjęcie kierownicy :shock: . A samochód jest naprawdę bezwypadkowy.

M

Dlatego zawsze wypowiadam się ostro jak widzę to co widzę :mrgreen:
Tak na serio...żebym mi przyszło oceniać tą "szkodę" :razz: To nie podjął bym rękawic :razz: Bez urazy ale to kiszka po całości :wink: I zainteresownia nie wzbudza najmniejszego :/
Ps.Widzę że giełda w Chwaszczynie :mrgreen:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kupowanie auta na podstawie opinii z forum
MaReK Offtopic 97 Sro Gru 16, 2009 09:31
borsi
Brak nowych postów Hosting zdjęc
tomii620si Offtopic 16 Pon Maj 16, 2016 00:53
longer86
Brak nowych postów Program do archiwizacji zdjęć
Co polecacie?
Marian_K Offtopic 6 Wto Gru 18, 2007 04:09
Azazel85
Brak nowych postów Pomoc przy obróbce zdjęć na aukcję
namiko Offtopic 8 Nie Cze 28, 2009 15:59
Hrabia
Brak nowych postów wartosc samochodu r75
sn333k Offtopic 7 Sro Gru 26, 2012 21:27
magneto



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink