Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 105]stuki w silniku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 105]stuki w silniku
Autor Wiadomość
obrus 



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: summerhill



Wysłany: Sob Mar 28, 2009 21:11   [MG ZR 105]stuki w silniku

Witam oglądałem dzis MG ZR 105 1,4 16V z 2002 roku w idealnym stanie oprócz silnika.Objawy sa takie,ze po odpaleniu na zimnym,po okolo 5 sekundach zaczyna cos pukac,po okolo 40-60sekundach silnik zaczyna nierowno drgac,to pukanie zaczyna głosniej słychac,jednak jak silnik sie nagrzeje stukanie ustaje.Aha przez cały czas swieci sie kontrolka(pomaranczowa)od silnika.Jestem naprwde zainteresowany kupnem tego autka,bo poza tym jest w bdb stanie(500 euro).co to moze byc i czy mozna tym jechac(do domu mam okolo 50 km.Dziekuje
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 28, 2009 21:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sob Mar 28, 2009 22:57   

"piston rattle" - czyli stukają tłoki po gankach. Zdaje się, albo silnik zajechany od piłowania na zimnych tłokach, albo olej za rzadki, tudzież za niski jego poziom.
Jeśli nie wali dyma z rury wydechowej i nie ma mazi w tłumiku końcowym - to nie jest źle.
Mam to samo w moim trzynastoletnim polonezie 1.4 MPI. Nie przejmuję się tym za mocno.
Silnik po pięciu minutach pracuje mi normalnie i na gaziku chodzi jak warta honorowa.
Mam to dla tego, że stosuję oleum miast półsyntetyka 10W40, pełnego, 5W40, Lotosa, zresztą, którego nie wymieniam od prawie dwóch lat i ponad 34 kkm przebiegu.
Sprawdź poziom oleju przede wszystkim, potem jego stan (maź czarna=źle) oraz wygląd silnika. Jeśli jest umorusany olejem na zewnątrz, jeśli z rury dymi - oznacza to, że bliski jest jego koniec. Wypadałoby wziąć go na zmierzenie kompresji na garach. To wyznaczy wszystko.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
obrus 



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: summerhill



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 12:50   

oprawca_1978 napisał/a:
"piston rattle" - czyli stukają tłoki po gankach. Zdaje się, albo silnik zajechany od piłowania na zimnych tłokach, albo olej za rzadki, tudzież za niski jego poziom.
Jeśli nie wali dyma z rury wydechowej i nie ma mazi w tłumiku końcowym - to nie jest źle.
Mam to samo w moim trzynastoletnim polonezie 1.4 MPI. Nie przejmuję się tym za mocno.
Silnik po pięciu minutach pracuje mi normalnie i na gaziku chodzi jak warta honorowa.
Mam to dla tego, że stosuję oleum miast półsyntetyka 10W40, pełnego, 5W40, Lotosa, zresztą, którego nie wymieniam od prawie dwóch lat i ponad 34 kkm przebiegu.
Sprawdź poziom oleju przede wszystkim.


Znaczy sie ze jest szansa ze jak wymienie olej(koles co mówił ze ostatni raz wymieniał olej jakies 9 tyś mil temu,a wcale bym sie nie zdziwiłjak by od tego czasu wcale go nie sprawdzał-oni tu tak mają).Jeszcze jedno pytanie jesli było by mi szukac silnika,to tojest ten sam co w rover-ze 25 1.4 16 V.
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 14:17   

za 500euro to ja bym w ciemno bral, nawet jakby trzeba bylo silnik wymienic ;)
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 14:23   

Ten typ tak ma i tyle.
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#26
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Mar 29, 2009 15:27   

jeśli coś stuka w silniku to takie auta należy omijać szerokim łukiem no chyba że się planuję zmianę silnika :wink:
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Nie Mar 29, 2009 15:29   

szosownik napisał/a:
jeśli coś stuka w silniku to takie auta należy omijać szerokim łukiem no chyba że się planuję zmianę silnika :wink:

Po pierwsze większość silników serii K stuka w tej sytuacji (link w moim poprzednim poście) a poza tym 500EUR za 2002r to cena dobra nawet za samochód bez silnika!
 
 
obrus 



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: summerhill



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 20:45   

Autko kupione,z rury nie dymi,stukanie ucichło,po ok 7-10 km,w zawieszeniu nic nie stuka.Chce wymienic olej,bo koles niewymieniał na ostatnim serwisie przy 70 tys. mil,a auto teraz ma 81 tys mil.Zobacze co bedzie po wymianie.pozdr
pozatym wszysko ok,nie bity,zadbany i prawie nowe opony , no i półskóra
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 21:13   

No to gratulacje. Zmień jak najszybciej olej i filtr. Do tego od razu filtr powietrza i przeciwpyłkowy.
 
 
obrus 



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: summerhill



Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 15:37   

No własnie moje pytanko,jaki wlac olej?Dodam ze auto ma 80 tys MIL,ostatnia wymiana była prz 70 tys mil,ale w ksiązce niepisze jakim olejem był zalany(zresztą dojrzałem teraz ze ostatnia wymiana byla przy 66tys mil i jak ewentualnie z paskiem rozrządu co ile sie wymienia?dzieki
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 19:20   

obrus napisał/a:
No własnie moje pytanko,jaki wlac olej?Dodam ze auto ma 80 tys MIL,ostatnia wymiana była prz 70 tys mil,ale w ksiązce niepisze jakim olejem był zalany(zresztą dojrzałem teraz ze ostatnia wymiana byla przy 66tys mil i jak ewentualnie z paskiem rozrządu co ile sie wymienia?dzieki


Wg instrukcji - półsyntetyk 10W40. Ja osobiście do mojego leję pełnego 5W40, ale w lato, gdy się olej nagrzeje, a silnik stoi na wolnych obrotach i mocno depnę gaz bez obciążenia, to stuka, na ucho korbowodami.
Olej wymienia się wg instrukcji co 20 kkm, ale ja na swoim mam już ponad 34 kkm i nie wymieniam, bo dopóki nie zmienię paska rozrządu, nie ma sensu lać nowego oleju w silnik, który w każdej chwili grozi zerwaniem paska. Dziś się z tym mocowałem, dwa razy, bezskutecznie, choć wyjąłem chłodnicę i parownik, a nasadka profesjonalna nr 22, przedłużka i rurka 1/2 cala, samochód na zaciśniętym hamulcu i na piątym biegu - i nic, klucz się giął, ja stękałem, a samochód oddalał się ode mnie, choć cegłówki pod tylny most podłożone i nic.
Zostawiam go tak w cholerę i czekam od blacharza na Nexię, pluję na tego Poldorowera. Tylko i wyłącznie przez tą śrubkę, bo dobry jest, w lato pali gazu czasami i mniej, jak 8 litrów.
Pasek ten zmienia się co 80 kkm, lub co pięć lat, choć w moim polonezie ma on lat trzynaście - tyle ile samochód oraz ponad 160 kkm przebiegu. Wygląda źle, wszystkie zęby popodcinane, pasek ma widoczne 'zmarszczki' i jest już tak wyciągnięty, że rozrząd nie pokrywa się już na znakach (opóźnione są wałki względem wału o dobry jeden ząbek) a napinacz paska już się skończył a ten nie jest za mocno naprężony. Wali mnie to. Może jeszcze z raz do tego podejdę. Żal tylko wpompowanego 75 PKN na pasek, 35 na nową cewkę, 98 na nową sondę i 152 na zestaw simmeringów silnika (prócz tylnego wału bo nie chce mi się do tego dobierać, odkręcanie skrzyni w Polonezie to katorga). Kit mu w tryby, niech stoi i niszczeje za karę! Pluję na niego!

Nexia, którą mam za darmo, rocznik 1998, przebieg 212 kkm silnik 1.5 OHC sedan jest bezbłędna. Stała rok pod domem, nawet akumulatora z niej nie wymieniałem. Tylko klemy na chama łapami zakładałem, pierwszy obrót silnikiem i buch - zawsze bez najmniejszych oporów pracowała od zaraz, choć miała w zimie przestoje więcej, jak miesiąc.
To bezbłędny samochód. Odpalenie Poloneza (tylko z gazu już się daje) to droga przez mękę, 4 - 5 - 7 i więcej kręceń zanim łaskawca załapie i to chimerycznie przez pierwsze minuty. Niech niszczeje za karę za to, że jest taki, niech wrasta w chodnik jak rok wrastała Nexia. Dostanie jeszcze kopa w zderzak.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
obrus 



Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: summerhill



Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 23:11   

Oprawca-czegos tyś sie najarał,ja sie tylko pytam o olej,ale mimo todzieki imilego wieczoru :grin:
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 23:47   

obrus napisał/a:
Oprawca-czegos tyś sie najarał,ja sie tylko pytam o olej,ale mimo todzieki imilego wieczoru :grin:


Wypraszam sobie takie niewybredne sugestie. Jestem wrogiem wszelkich naturalnych i syntetycznych używek i traktowałbym jednako ich producentów, kolporterów i konsumentów jednako - ścianka i chodnik, posypany świeżym piaskiem, bach-trach i następny komplet proszę. Z tej materii toleruję tylko piwko i w nie za dużych ilościach, do czterech max, i to nie zimnych za mocno, bo żołądek, jelita się pomszczą.

Tak się dzieje z człowiekiem, gdy mała, wredna śrubka nie chce mu się dać odkręcić. Choć Poldorover chodzi dobrze, mimo 13 lat, ponad 160 kkm przebiegu, nawet gad jeden, oleju nie bierze, to jak nie odkręcę tej śrubki - będzie on stał i wrastał w ziemię. Albo ja jego, albo Matka Natura, pokona.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 07:43   

Nie wiem,, która to śruba i w którą stronę kręci silnik ale np w BMW stosowałem metodę "na rozrusznik" (bo pasował kierunek obrotów). Czyli nasadka z przedłużkę na śrubę, zaprzeć od podłogę i heja strzał z rozrusznika. Nigdy nie zawiodło!
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 08:21   

oprawca_1978 napisał/a:
Zostawiam go tak w cholerę i czekam od blacharza na Nexię, pluję na tego Poldorowera. Tylko i wyłącznie przez tą śrubkę (...)


Nie wierzę. Kogo jak kogo, ale żeby Ciebie jakaś parchata śrubka zatrzymała? :shock:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 08:35   

Próbowałem metodą na rozrusznik. Nasadka, przedłużka, rurka, oparte lekko o nadwozie.
Nic z tych rzeczy. Stanęło toto, rozrusznik jęknął i tyle tego wszystkiego. Nawet chłodnicę wyjąłem, żeby było łatwiej i parownik gazowni.
Nie należę też do osób najsłabszych, ale choć samochód był na piątym biegu, cegły pod kołami i zaciśnięty hamulce nożny (rura pedał-kierownica) nic to nie dało, cały pojazd chodził i słyszałem, jak skrzeczy sprzęgło, gdy mocniej to szarpię.
Za rurę chwytałem oburącz, szarpałem tak, aż cały samochód się bujał, ale nic to nie dało.
Niestety, ale z moimi warunkami i tym co mam, ta śruba jest nie do odkręcenia. Po prostu jest to niemożliwe. O tym, jak mocno jest dokręcona, świadczy nieudana próba na rozrusznik. Akumulator mam ZAP Piastów 62 Ah. Na prawdę jak na taki samochód jest o około 20 Ah za duży. Ale i on nie dał rady. Nic nie mogę z tym poradzić.
Tu tylko może pomóc profesjonalny klucz pneumatyczny do ciężarówek. Albo trotyl.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 09:22   

Cytat:
Próbowałem metodą na rozrusznik. Nasadka, przedłużka, rurka, oparte lekko o nadwozie.

Jeżeli kierunek obrotów silnika jest OK to wręcz niemożliwe! Chyba, że masz słaby rozrusznik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Stuki w silniku
pawel07 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Czw Mar 29, 2012 12:28
bogdan75
Brak nowych postów [R214] Głośne stuki w silniku
piotr8 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 68 Pon Maj 30, 2011 00:00
Berg
Brak nowych postów [R200-1,4si 98r] stuki na ciepłym i zimnym silniku
stuki na ciepłym i zimnym silniku
seba197719 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Sty 04, 2009 00:07
timer
Brak nowych postów [Rover 25] Klekotanie/stuki w silniku - film
raven3run Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Wto Maj 03, 2016 12:09
panpodziemia100
Brak nowych postów [mg zr] 1.8vv stuki
shao123 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Lip 07, 2019 12:50
LilJohn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink