Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Głośne stuki w silniku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Głośne stuki w silniku
Autor Wiadomość
arrekh 



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Maj 05, 2011 22:10   

Kolego, dlaczego nagrałeś dziwne odgłosy mojego Svensona r200? To jest nie do pomyślenia że takie stuki słyszę już od 4 tygodnie i rrwe me włosy. O niczym innym nie myślę, gdy ide do niego z kluczykami w ręcę, gsy staję i ruszam - a dziwne odgłosy odbijają się od aut dookoła.... Obstawiałem panewki, nawet rozebrali mi miskę olejową przed rokiem , żeby się przekonać że to nie da rady ich samych wymienić. Potem wypił cały ten olej a odkąd przestał pić zaczął, stukać. Svensonie mój nie doprowadzaj mnie do łez i daj mi wksazówkę czym stukasz.
:beczy:

http://www.youtube.com/wa...yer_profilepage
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 05, 2011 22:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Berg 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: Kleczew

Rover 200

Wysłany: Czw Maj 05, 2011 23:07   

arrekh, widziałem twój filmik na youtube. Walą identycznie jeśli to jest jakieś pocieszenie :wink: Twój filmik miałem wrzucić na początku lecz pomyślałem że nagram osobiście :)

Wracając do tematu, wygrzebie te popychacze w przyszłym tygodniu i no cóż, zobaczymy.
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 19:31   

no a ja po tym filmiku jestem 100% pewien że to popychacze albo zawory! nie mam zasłoniętej osłonki dolnej na wałek i częstotliwość tych stuków na wolnych obrotach jest identyczna jak częstotliwość obrotów wałka ;) . Kolego zawory!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
arrekh 



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Maj 06, 2011 20:33   

HGF zrobiłem 2 lata temu, rozrząd, planowanie głowicy...wszystko przeczyszczone i uchachane... Jak ja się teraz do zaworów dostanę:( Czy my myślimy o tym samym wogóle:
http://www.iparts.pl/czes...141-V91209.html
To co teraz, złomowanko?
 
 
Berg 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: Kleczew

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 21:08   

arrekh, bez przesady. Na Tomateam ssący 21zł, wydechowy 42zł :)
bonus89, pisząc 'zawory' masz na myśli tak jak napisałem wyżej zawory czy popychacze? Zawór może stukać?
 
 
bonus89 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 1037
Skąd: Bychawa

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 23:32   

Berg, zawór może stukać ale raczej stawiał bym na popychacze, pisze że wina leży gdzieś tam, komplet popychaczy używanych to okolice 100zł, a zawsze możesz kupić np. 3 nowe za 90zł i przekładać ze starymi i tak sprawdzisz czy to własnie nie któryś z Twoich
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kaziu1991 



Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 4
Skąd: Skoki



Wysłany: Pon Maj 09, 2011 20:47   

w zasadzie zawór nie ma prawa stukać. Nie ma o co uderzać, to co hałasuje, doprowadza Was do gorączki i nie daje spać, to zużyte popychacze. Są to takie małe urządzenia wypełnione olejem pod odpowiednim ciśnieniem, które regulują luz miedzy zaworem a wałkiem, albo zaworem a dzwignią wałka. To co wydaje tak uciążliwy odgłos to zbyt duży luz między szczytem popychacza a zaworem. Z doświadczenia wiem, ze najlepszym sposobem na sprawdzenie popychaczy jest ich zdemontowanie. Weryfikacja samych popychaczy jest bardzo prosta. Świeżo wyjęty popychacz z silnika powinien być bardzo twardy i powinien chować się pod bardzo dużą siłą, np wkręcanie w imadło. Jeżeli popychać świeżo wyciągnięty da sie scisnąć palcami, albo jest zarwany (schowany na amen) to wskazuje to na jego śmierć. Warto wyciągnąć wszystkie naraz i porównać kazdy z nich. Miłej pracy i owocnych efektów napraw życze:)
 
 
arrekh 



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 11
Skąd: Szczecin



Wysłany: Nie Maj 29, 2011 22:04   

kaziu,
co potrzebne jest od technicznej strony żeby zdemontować popychacze? Czy cos więcej potrzeba poważnego oprócz zdjęcia pokrywy silnika? Mechanik wystawił mi taki planowy kosztorys, że wynikało z niego że trzeba zdejmować uszczelkę silnika. A same popychacze - wszystkie 16 są luźne.
 
 
Berg 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 141
Skąd: Kleczew

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 00:00   

arrekh,
Skąd wiesz że popychacze są luźne? Jak je sprawdziłeś skoro pytasz się jak wymienić?
Aby wymienić popychacze trzeba zdjąć pasek rozrządu, wykręcić kopułkę i palec, zdjąć pokrywę zaworów, odkręcić koła na wałkach ( np w celu wymiany uszczelnienia ), wykręcić jakieś 20 śrubek i nadstawka na głowicę schodzi. Ściągasz wałki, wyciągasz popychacze magnesikiem.
Jeśli mechanik mówi że potrzebna do tego celu jest wymiana uszczelki pod głowicę to chce zrobić cię w .!@!$#.
Ja wymieniłem 8 popychaczy i jak pukał tak puka. Wszystkie były twarde.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 105]stuki w silniku
obrus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Czw Kwi 02, 2009 09:22
lamer
Brak nowych postów [R200] Stuki w silniku
pawel07 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Czw Mar 29, 2012 12:28
bogdan75
Brak nowych postów [Rover 25] Klekotanie/stuki w silniku - film
raven3run Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Wto Maj 03, 2016 12:09
panpodziemia100
Brak nowych postów [R200-1,4si 98r] stuki na ciepłym i zimnym silniku
stuki na ciepłym i zimnym silniku
seba197719 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Sty 04, 2009 00:07
timer
Brak nowych postów [R214 1.4 16v 1999r]dziwne stuki..skrzynia biegów?
adamoxl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Lut 08, 2008 05:32
adamoxl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink