Forum Klubu ROVERki.pl :: Wzmacniacz... przebicie ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Wzmacniacz... przebicie ?
Autor Wiadomość
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 21:57   Wzmacniacz... przebicie ?

Witam. Dzisiaj przy wygłuszaniu drzwi nagle z głośników zaczął wydobywać się dziwny dzwięk. Mianowicie szumi na postoju (tak mniej więcej szumi, piszczy nie wiem jak to nazwać) Zaś jak odpale auto to słysze w głośnikach silnik :/ daje migacz słysze migacz, jednym słowem słysze całe auto plus muzyke...o co kaman ? Ja zgłupiałem wszystko mam ok każdy kabelek sprawdziłem jest nienaruszony, masa na swoim miejscu też, kabel zasilający także :( Do tej pory grało idealnie w sobote wygłuszyłem drzwi lewe, a dzisiaj przy prawych taka przypadłość dopadła sam już nie wiem co moge przepiąć żeby działało :/ Jeżeli jest ktoś mądry kto miał podobny problem to prosił bym o porade. Dodam że kabel zasilający mam 20mm2 z dietza taki sam rca, głośnikowe 2,5mm2 więc napewno są wystarczające ...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 21:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 22:22   

Najprostszym rozwiązaniem będzie chyba zakup czegoś takiego...

KLIKNIJ TU
 
 
 
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 22:56   

AdrianWWL napisał/a:
Najprostszym rozwiązaniem będzie chyba zakup czegoś takiego...

KLIKNIJ TU


sądze że nie rozwiąże to sprawy. Wcześniej tego nie było a teraz jest czyli eweidentnie musiało się coś stać tylko ja juz nie wiem co i dlatego pytam. A to raczej pomaga ale przy zakłuceniach od początku użytkowania :) tak mi się wydaje aczkolwiek mogę sie mylić
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 07:10   

Czy te hałasy zaczęły się od momentu podłączenia wzmacniacza? Jeśli tak, to ten wynalazek pomoże. Wiem, bo przerabiałem to u siebie. Na wyłączonym silniku pewnie wszystko jest OK.
 
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 09:22   

Z historyjki wynika, że problem nie zaczął się po podłączeniu wzmacniacza a raczej po wygłuszeniu drzwi. Coś musiałeś "ruszyć". Może odłączałeś sygnałówki przy włączonym sprzęcie? Czasem źle się to kończy, przepaloną masą w radiu bądź wzmaku. Z drugiej strony mógł pójść kabel sygnałowy, może go nadłamałeś ( masę ). Trudno wskazać przyczynę jeśli mam być szczery bo powodów takich szumów może być sporo. Odhaczam jednak położenie samych kabli bo jak twierdzisz, wcześniej było OK.

A spróbuj może z ciekawości podłączyć po kolei jeden kanał sygnałowy a potem drugi. Sprawdź po prostu czy szumi tylko na podłączonych naraz lewym i prawym czy na każdym z osobna również. Trudno usunąć skutek nie znając przyczyny dlatego sprawdźmy wszystko :) .

Jeśli masz wzmacniacz 4 kanałowy to podłącz pod te kanały wcześniej nie używane. Sprawdź też co będzie jak podłączysz sygnałówkę pod inne wyjście na radiu ( tylne ). Po prostu sprawdź wszystko w kolejności jaką napisałem. Ewentualnie podłącz pod wzmacniacz jakieś inne źródło dźwięku np. mp3-kę i zobaczymy czy szumi dale ale użyj tego kabla dietz.

Pozdro
_________________
reservasjonerb
est deals
 
 
 
blads 



Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 65
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Wto Kwi 07, 2009 15:05   

Botanix napisał/a:
Coś musiałeś "ruszyć". Może odłączałeś sygnałówki przy włączonym sprzęcie? Czasem źle się to kończy, przepaloną masą w radiu bądź wzmaku. Z drugiej strony mógł pójść kabel sygnałowy, może go nadłamałeś ( masę ). Trudno wskazać przyczynę jeśli mam być szczery bo powodów takich szumów może być sporo. Odhaczam jednak położenie samych kabli bo jak twierdzisz, wcześniej było OK.

sygnałówek nie ruszałem odpinałem tylko głośniki przy włączonym sprzęcie ale to raczej stać sie nic chyba nie może ...
Tak pozatym nie przypominam sobie żebym coś ruszał nagle coś buczeć zaczęło i kapa. Też nie wydaje mi sie zeby winą było położenie kabli bo przecież miesiąc ponad mi to grało i nic sie nie działo :/ jeszcze raz bede dzisiaj szedł po kablach wyjścia nie mam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Wzmacniacz - jaki wzmacniacz do VIBE black air 6?
paweldzial Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Sie 19, 2010 13:08
paweldzial
Brak nowych postów [R620Di] Problem z instalacją - przebicie na subwooferze
Matbia Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Maj 03, 2012 09:05
Adrian
Brak nowych postów Sub + wzmacniacz
Mepfisto Car-audio, nawigacje, radia CB 12 Pią Cze 19, 2009 18:02
Botanix
Brak nowych postów [R75] Instalacja pod wzmacniacz
sknerko Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Lip 22, 2009 02:25
Szerszen
Brak nowych postów [R75] Wzmacniacz pod subwoofer
keda Car-audio, nawigacje, radia CB 48 Wto Cze 24, 2014 19:02
keda



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink