Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z hamulcami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z hamulcami
Autor Wiadomość
ordowik1_o2.pl 




Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa

Rover 75

  Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:50   [R75] Problem z hamulcami
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam wszystkich,

Ostatnio zapaliła mi się podczas jazdy kontrolka hamulców. Po otworzeniu maski okazało się że niemal cały płyn hamulcowy wyciekł. Jest to o tyle dziwne że dzień wcześniej dolałem pierwszy raz od roku jego brakujący ubytek w ilości ok 2cm. Profilaktycznie dolałem DOT4 do max. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła - znowu płyn wyparował .Mimo, że obecnie jakoś da się zatrzymywać auto to hamulce łapią bardzo słabo. W okolicach zbiorniczka i kół nie widzę żadnego wycieku.
Objawy są niemal podręcznikowe tj. przy wyłączonym silniku pompując pedałem wyraźnie twardnieje ale po zapaleniu silnika opór spada i przy akompaniamencie wesołego syczenia w okolicy pedału niemal użycie siły do jego wciśnięcia jest zbyteczne.
Czy odpowietrzenie coś może dać?? Macie jakieś doświadczenia skąd może wyciekać płyn ?? ?
Będę zobowiązany za wszelkie wskazówki zwłaszcza, że jeszcze się na nich nie zawiodłem:)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 10, 2009 20:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Lut 10, 2009 22:02   

Kontrolka od hamulców ostrzega przed kończącym się klockiem i czas to wymienić. Sprawdź grubość swoich klocków. A co do wylewu płynu to może gdzieś przy zbiorniczku lub gdzieś na rurkach cieknie.
 
 
 
ordowik1_o2.pl 




Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 22:20   

Kontrolka ostrzega także przed zbyt małą ilością płynu w zbiorniczku.
Niestety, jak zapewne wiesz dostęp do jego dna to istna ekwilibrystyka:D
Poza tym gdyby kończyły się klocki to objawy pojawiłyby się dużo wcześniej a płyn by nie wyciekał. Czy istnieje możliwość żeby DOT spierniczał gdzieś koło pedału ?? ?
 
 
 
wieslaw_b. 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 64
Skąd: Sulechów



Wysłany: Sro Lut 11, 2009 10:33   

Witaj,
sprawdź jeszcze raz cały układ hamulcowy.
Jeśli dolewasz płynu i są ubytki to gdzieś jest nieszczelność.
Sprawdź pompę hamulcową, przewody do ABS i dalej przewody do poszczególnych kół a na końcu same koła czy nie są wilgotne od strony wewnętrznej. Na pewno gdzieś jest wyciek. Jeśli nie widać to dolewaj płynu, "pedałuj", do skutku aż się pojawi płyn pod samochodem.
Jak nie ma płynu to nie ma oporu na pedale hamulca i jest to odczuwalne szczególnie przy działającym serwo.
_________________
Wiesław B. (wawwie@wp.pl)
Poszukuję przewodów ze skrzynką przekaźników do wentylatora chłodnicy Rover 75, jeśli ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię.
 
 
ordowik1_o2.pl 




Dołączył: 31 Sie 2008
Posty: 22
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 11, 2009 12:53   

Dzięki, popatrzę jeszcze na tą pompę.
W okolicach kół żadnych śladów nie widzę. Sam zbiorniczek też raczej szczelny bo jego okolicach sucho. Szybkie pytanie: czy demontaż serwa to jakaś trudniejsza sprawa ?
 
 
 
blazi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 16:57   

U mnie natomiast pojawił się wyciek w okolicach kół przednich (jeszcze nic nie rozbierałem bo to kilka dni temu zauważyłem). Na felgach pojawiły się smugi płynu, tak jakby się coś lało i do tego od razu brud się przyklejał.
Na co mogę się nastawić - znaczy na wymianę czego?
I jeszcze jedno czy płyn hamulcowy może jakoś negatywnie oddziaływać na aluminiowe felgi?? (wiadomo że lakier samochodowy niszczy, a co z aluminium?)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 22:36   

ordowik1_o2.pl Pod akumulatorem jest pompa ABS i skupisko przewodów hamulcowych może tam a jak masz osłone pod silnikiem to ubytku na glebie nie zobaczysz

[ Dodano: Nie Kwi 26, 2009 22:40 ]
blazi napisał/a:
Na co mogę się nastawić - znaczy na wymianę czego?
I jeszcze jedno czy płyn hamulcowy może jakoś negatywnie oddziaływać na aluminiowe felgi?? (wiadomo że lakier samochodowy niszczy, a co z aluminium?)

Felgi też są lakierowane
przygotuj się na wymianę wężyków przy zaciskach czasem zacisk potrafi cieknąć ale rzadziej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z hamulcami
avalon Rover serii 75, MG ZT 16 Wto Lis 08, 2011 12:58
2f2f
Brak nowych postów [R75] Problem z hamulcami
MiReK Rover serii 75, MG ZT 23 Nie Paź 14, 2012 19:58
SeniorA
Brak nowych postów [r75] Problem z hamulcami
Kunta Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Gru 04, 2016 19:18
Kunta
Brak nowych postów [R75] Jak u was z hamulcami?
markozalko Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Lip 05, 2010 12:08
apples
Brak nowych postów [R75] 2 Problemy z Hamulcami! Pomocy.
keda Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Mar 23, 2014 14:38
keda



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink