Forum Klubu ROVERki.pl :: [R220] Kupilem i co dalej? Pomozcie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R220] Kupilem i co dalej? Pomozcie.
Autor Wiadomość
arturky 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 14 Gru 2005
Posty: 254
Skąd: Białystok



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 16:53   

Cytat:
A przy okazji to gdzie powinna byc ta kosta diagnostyczna? Chyba nie powinna tak wisiec?

Kostka złącza diagnostycznego trochę niżej za popielniczką ma takie metalowe właściwe miejsce.
Mombrey, Taniej kupiłeś to musisz włożyć pracę w naprawę niesprawnych elementów. :wink:
P.S. a co do zamka klapy bagażnika sprawdź wiązkę przewodów po otwarciu klapy gumowa osłona z prawej strony (połączenie klapy z karoserią).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 16:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 21:22   

Mombrey napisał/a:
Teraz problem z zamkiem piatych drzwi. Jest zepsuty :-(


Niestety bolączka w R200, mam ten sam problem... już poruszałem temat na forum, zostało zrobione, nasmarowane i niestety problem wrócił po ok. tygodniu. Diagnoza, muszę wymienić zamek, tylko patrząc po Allegro ciężko będzie dostać sam zamek, są ale w komplecie z klapą, a cena jednak zaporowa, bo klapy osobiście nie potrzebuję.
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 22:07   

arturky napisał/a:

Mombrey, Taniej kupiłeś to musisz włożyć pracę w naprawę niesprawnych elementów. :wink:

No taniej kupilem... ale to nie znaczy, zeby robic kogos w jajo. Liczylem kola i problem z "niewielkimi ogniskami rdzy" A gdzie nie dotne to lipa. Mialo byc od osoby niepalacej a na drugi dzien okazalo sie, ze smierdzi papierosami i stechlizna. Widac, ze byl szykowany na handel a sprzedawca mial byc uczciwy student. Zegarek - spalona zarowka, radio ze smietnika chyba, zamek piatych drzwi - zardzewiale ciegna. Polamane kratki nawiewow, porwane dywaniki, cos robione z wiazka przy drzwiach kierowcy (petla zaizolowanych kabli wchodzi na uszczelke drzwi), nawet klucz do kol od innego samochodu. Zapas zardzewialy na smietnik sie tylko nadaje. Swiece zarowe do wymiany, pewnie i rozrusznik bo jak ktos co dzien go tak "hetal" 10 min zeby odpalil to mogl juz sie zupelnie zuzyc. Pewnie tak moge wymieniac pol dnia. To wszystko to pryszcz bo kratki, radio, zapas, klucz do kol itd moge na szrocie za grosze kupic ale po co klamac ze wszystko jest OK. Ze radio nie podlaczone, ze zamek to kwestia regulacji itd.
Jak jestem zadowolony z R75 tak do R200 sie zrazilem. Jedynie to chyba silnik jest OK
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 22:23   

Jak woła CODE to tylko określone klawisze działają, pobierz manual do 200 i tam będzie opis odkodowania radia, kod czasem jest na obudowie radia a czasem w papierach, ja mam w książce serwisowej i na takiej karcie kodów , Teść w astrze znalazł karte z kodem w schowku :razz:
Przeszukaj moje posty dawałem linki do generatorów kodu i tak trzeba radiuo wyjąć bo do kodu potrzebny jest numer z naklejki na radiu.
Zamek 5 drzwi :arrow: to może byc uszkodzona wiązka tylnej klapy i za chwile inne kwiatki wyjdą.
Kostka w 200 chyba tak wisi ostatnio kilka sztuk oglądałem i wisiały kostki
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 22:23   

Jeszcze drugi pilot nie dziala. Probowalem synchronizacji wedlug instrukcji i nic :-( Pewnie pilot od innego Rover'a na szrocie zakupiony. Ehhh....
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 22:27   

Mombrey napisał/a:
Jeszcze drugi pilot nie dziala. Probowalem synchronizacji wedlug instrukcji i nic Pewnie pilot od innego Rover'a na szrocie zakupiony. Ehhh....

a może tylko bateria drugiego pilota is deth
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 22:31   

Mombrey napisał/a:
arturky napisał/a:

Mombrey, Taniej kupiłeś to musisz włożyć pracę w naprawę niesprawnych elementów. :wink:

No taniej kupilem... ale to nie znaczy, zeby robic kogos w jajo. Liczylem kola i problem z "niewielkimi ogniskami rdzy" A gdzie nie dotne to lipa. Mialo byc od osoby niepalacej a na drugi dzien okazalo sie, ze smierdzi papierosami i stechlizna. Widac, ze byl szykowany na handel a sprzedawca mial byc uczciwy student. Zegarek - spalona zarowka, radio ze smietnika chyba, zamek piatych drzwi - zardzewiale ciegna. Polamane kratki nawiewow, porwane dywaniki, cos robione z wiazka przy drzwiach kierowcy (petla zaizolowanych kabli wchodzi na uszczelke drzwi), nawet klucz do kol od innego samochodu. Zapas zardzewialy na smietnik sie tylko nadaje. Swiece zarowe do wymiany, pewnie i rozrusznik bo jak ktos co dzien go tak "hetal" 10 min zeby odpalil to mogl juz sie zupelnie zuzyc. Pewnie tak moge wymieniac pol dnia. To wszystko to pryszcz bo kratki, radio, zapas, klucz do kol itd moge na szrocie za grosze kupic ale po co klamac ze wszystko jest OK. Ze radio nie podlaczone, ze zamek to kwestia regulacji itd.
Jak jestem zadowolony z R75 tak do R200 sie zrazilem. Jedynie to chyba silnik jest OK


nie zebym sie czepial ale ty go na spicha o 4 w nocy kupywales ?? :) polowe usterek to na pierwszy rzut oka sie zauwazy :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Nie Kwi 26, 2009 23:11   

michone napisał/a:

nie zebym sie czepial ale ty go na spicha o 4 w nocy kupywales ?? :) polowe usterek to na pierwszy rzut oka sie zauwazy :P

Cos w tym rodzaju. Juz bylem zmeczony kupowaniem auta dla kobiety ktora jezdzi R75. Tego kupowalismy juz o zmroku. Telefonicznie sprzedajacy wydawal sie milym uczciwym studentem. Poniewaz samochod byl w dosc sporej odleglosci o szczegoly pytalismy przez telefon. Wieczorkiem po deszczu wygladal super. :-(
Poczatkowo mielismy przeznaczyc 1500 funtow. Cena rosla az przeszlismy z Diesel na "mocna" benzyne. Byl juz MG ZS 1,8 a kolejny ZS 2,5 V6 za 3000 funtow. Doszlismy do wniosku ze kupic taniego Rovera Diesel a pozniej poszukac cos na spokojnie. Akurat ten wydawal sie praktycznie bez korozji i w atrakcyjnej cenie. Rano okazalo sie zupelnie cos innego a student nie odbiera telefonow.
Co do radia to probowalem juz kilku "kalkulatorow" i lipa.
Radio ROVER Philipsa
Takie

TYPE No 22 DC 349/60B
PART XQD 101020
PROD No FD 0999101158967
Ja juz nie mam czasu szukac - dzieckiem musze sie zajac :-(
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 18:08   

Mombrey napisał/a:
Poczatkowo mielismy przeznaczyc 1500 funtow. Cena rosla az przeszlismy z Diesel na "mocna" benzyne. Byl juz MG ZS 1,8 a kolejny ZS 2,5 V6 za 3000 funtow. Doszlismy do wniosku ze kupic taniego Rovera Diesel a pozniej poszukac cos na spokojnie.

A przed tymi wszystkimi miał byc jeszcze Jaguar...Zapomniałeś :wink:
Mombrey napisał/a:
Rano okazalo sie zupelnie cos innego a student nie odbiera telefonow.

Bo kupił sima na rogu u ciapka tylko do ogłoszenia...
Mombrey napisał/a:
Juz bylem zmeczony kupowaniem auta dla kobiety ktora jezdzi R75. Tego kupowalismy juz o zmroku. Telefonicznie sprzedajacy wydawal sie milym uczciwym studentem. Poniewaz samochod byl w dosc sporej odleglosci o szczegoly pytalismy przez telefon

Podstawowy błąd...a teraz trzeba płacic,co jak co ale na kupowanie auta trzeba mie czas i nerwy...Powodzenia,może już nic więcej się nie sypnie,Ponaprawiasz i będzie jeździł jak bajeczka :fura:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 19:28   

boss.007 napisał/a:
Mombrey napisał/a:
Poczatkowo mielismy przeznaczyc 1500 funtow. Cena rosla az przeszlismy z Diesel na "mocna" benzyne. Byl juz MG ZS 1,8 a kolejny ZS 2,5 V6 za 3000 funtow. Doszlismy do wniosku ze kupic taniego Rovera Diesel a pozniej poszukac cos na spokojnie.

A przed tymi wszystkimi miał byc jeszcze Jaguar...Zapomniałeś :wink:

Nie zapomnialem ale zonka nie chce drugiego duzego auta. :-(
boss.007 napisał/a:
Podstawowy błąd...a teraz trzeba płacic,co jak co ale na kupowanie auta trzeba mie czas i nerwy...Powodzenia,może już nic więcej się nie sypnie,Ponaprawiasz i będzie jeździł jak bajeczka :fura:

Mam wlasnie taka nadzieje, a jak sie MOT skonczy to na szrot :-)
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R220 SD] Po wymianie przegubu dalej stuka
Podczas skręcania w lewo lub prawo słychać stukanie
rbl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sob Cze 14, 2014 09:13
bociannielot
Brak nowych postów [R 214] kupilem ale jaki??
JohnCreasy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 30 Sro Sty 28, 2009 17:20
piter34
Brak nowych postów [R220SD 97r] Kupilem Roverka 220 SD
xmen38 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Sty 26, 2009 19:44
xmen38
Brak nowych postów [R220SDI]Czy kupilem dobry filtr + znizki IC
xtek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lis 12, 2008 18:58
xtek
Brak nowych postów [Rover s200]kupilem roverka i nie dziala mi obrotomierz
bertun Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Sty 20, 2011 20:21
kasjopea



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink