Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Kontrolka SRS się świeci
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Kontrolka SRS się świeci

Procedura sprawdzania kodów SRS
Autor Wiadomość
djkrysztof 




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 24
Skąd: Wieluń

Rover 600

Wysłany: Sob Mar 21, 2009 20:02   

Tak mam uchwyty na butelki , 3 swiatlo stop i zglowki gora - dol w kanapie.
No aleo co to zmienia skoro i tak nic mi nie "miga" po zmostkowaniu ;/ ;/
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 21, 2009 20:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Mar 21, 2009 20:51   

W podpisie masz 620 a w starszych przed liftingowych modelach jeśli były 2 poduchy to prawdopodobnie był całkowicie inny system SRS.

Kurcze już nie mam pomysłu - pozostałe kontrolki (np ABS) działają normalnie??
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sob Mar 21, 2009 21:19   

djkrysztof może to jest twoim problemem :wink:
http://www.allegro.pl/ite...accord_97r.html
 
 
djkrysztof 




Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 24
Skąd: Wieluń

Rover 600

Wysłany: Nie Mar 22, 2009 10:46   

kontrolka abs sie nie swieci , po zmostkowaniu nic sie po prostu nie dzieje !
Zastanawia mnie czy nie jest padniety moze komputer pokladowy http://hobby-elektronika.eu ? ;/ ewentualnie jaki by byl koszt takiego kompa i czy ja sam jestem w stanie go wymienic ?
Ostatnio zmieniony przez djkrysztof Pon Lut 20, 2017 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Mar 22, 2009 22:04   

djkrysztof napisał/a:
kontrolka abs sie nie swieci , po zmostkowaniu nic sie po prostu nie dzieje !
Zastanawia mnie czy nie jest padniety moze komputer pokladowy ? ;/ ewentualnie jaki by byl koszt takiego kompa i czy ja sam jestem w stanie go wymienic ?


z tą kontrolką to chodziło mi o to że czasami nieuczciwi sprzedawcy potrafią nieźle namieszać z elektryką by sprzedać auto - przełączają np żaróweczkę od srs do kabelka od abs i jest już pięknie - pomimo że srs dalej nie działa to sygnalizacja działa "sprawnie" - to takie moje gdybanie - obserwacja kontrolek wszystko wyjaśnia

Komputer sterujący poduszkami znajduje się (jeśli dobrze pamiętam) na środkowym tunelu za konsolą centralną - jego wymiana nie jest jakoś specjalnie problematyczna - pod warunkiem zrobienia se dogodnego dojścia celem jego demontażu. Nalezy pamiętać by wszelkie manipulacje związane z elektryczną częścią układu srs robić po odłączeniu akumulatora i odczekaniu około 15 min.

A częsci to np allegro - ewentualnie zagadaj z kolegą NEOSSS-em sprawdzony sprzedawca części - ma kilka R600 do rozbiórki i swój człowiek forum ;)
 
 
lucekdykas 



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: DĘBICA



Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 17:43   

Marrkus napisał/a:
W podpisie masz 620 a w starszych przed liftingowych modelach jeśli były 2 poduchy to prawdopodobnie był całkowicie inny system SRS.


[R 620si,1995r]Witam.Moja 600 jest z 95 roku z jedna poduchą-nie ma od strony kierowcy żadnego żółtego złącza do kasowania srs.Czy ktoś może się orientuje jak można skasować błąd?
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 21:37   

U ciebie jest inny układ - gdzieś na kierownicy masz zaślepki a za którąś z nich jest widoczna dioda która po włączeniu zapłonu mruga kod błędu. Cały układ znajduje się w kole kierownicy.
 
 
lucekdykas 



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: DĘBICA



Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 13:47   

Marrkus napisał/a:
U ciebie jest inny układ - gdzieś na kierownicy masz zaślepki a za którąś z nich jest widoczna dioda która po włączeniu zapłonu mruga kod błędu. Cały układ znajduje się w kole kierownicy.


Dzięki Marrkus-ale nic nie mruga.Podłączyłem poduszkę-nie widać żadnej migającej diody.Czy to oznacza że cały układ jest OK?Więc jak "uzbroić"poduszkę?
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 16:24   

Ale tam na kole kierownicy po bokach są takie zaślepki i ponoć ma coś być widoczne po przekręceniu kluczyka (tzn mruganie) właśnie przez nie!

Nie chodziło mi o zdejmowanie całej poduchy :wink: - tylko nie baw się w podłączanie pod napięciem bo będzie to samo co u herc-a - bum!

Czy próbowałeś przekręcać kluczyk bez poduszki? świeciła się wtedy lampka SRS?
 
 
lucekdykas 



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: DĘBICA



Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 19:38   

Marrkus napisał/a:
Ale tam na kole kierownicy po bokach są takie zaślepki i ponoć ma coś być widoczne po przekręceniu kluczyka (tzn mruganie) właśnie przez nie!

Nie chodziło mi o zdejmowanie całej poduchy :wink: - tylko nie baw się w podłączanie pod napięciem bo będzie to samo co u herc-a - bum!

Czy próbowałeś przekręcać kluczyk bez poduszki? świeciła się wtedy lampka SRS?


Próbowałem.Kontrolka srs świeciła się-nie mrugało nic.Próbowałem również ze złączem diagnostycznym.
Po podłączeniu poduchy-to samo.Kontrolka świeci non stop.

Nikt nie wie jak "skasować"kontrolkę???
 
 
Pino 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 120
Skąd: Pełczyn/Lubelskie

Rover 600

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 13:48   

ja mam 600 koniec 98r i u mnie podziałało, błąd skasowany dzięki wielkie.

i mam jeszcze pytanko czy w R75 też można samemu odczytać błędy?? jeśli tak to w jaki sposób??
_________________
ROVER RULES! Elo roca
 
 
 
igiello620i-UK 




Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Bedford-UK



  Wysłany: Pią Cze 19, 2009 22:48   WIELKIE DZIĘKI!

SPOSOB W 100% SPRAWNY I SPRAWDZONY. U MNIE WSZYSTKO DZIALA I KONTROLKA SRS ZGASŁA....POZDRAWIAM UZYTKOWNIKOW WSPNIAŁEJ 600-TKI
 
 
sebaseba2 



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Chełm



Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 19:20   

Od czego zacząć i w którym miejscu szukać na początek jeżeli pojawia mi się błąd nr 92 - usterka zasilania sterownika SRS ?
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 20:09   

to może być np. padnięty akumulator, ewentualnie brak kontaktu któregoś z przewodów - skasuj błędy i jeżeli pojawi się ponownie będziesz się martwił a tym czasem kasuj ...
 
 
sebaseba2 



Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Chełm



Wysłany: Nie Paź 11, 2009 20:36   

Niestety nie udało się wykasować u mnie błędu nr 92 usterka zasilania sterownika SRS :( :( Może coś źle robiłem więc opisze korzystając z instrukcji Marrkus`a.
1. wyłączyłem zapłon.
2. zwarłem styki złącza MES, włączyłem zapłon, lampka SRS zapaliła się na 6 sekund i zgasła.
3. zdjąłem zworę ze złącza MES, lampka SRS ponownie zapaliła się.
4. przed upływem 4 sekund od ponownego zapalenia się lampki zwarłem styki złącza MES... ale lampka już nie zgasła....
Więc co teraz mam robić?

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 20:36 ]
Jednak się udało - przestrzegałem tylko okresów/przerw 3,5-4 sekundowych pomiędzy zwieranie nie patrząc na reakcję kontrolki. Na koniec mrugnęła dwa razy i wszystko jest już oki :)
 
 
Marcin_28 



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 1
Skąd: Radziejów



Wysłany: Nie Gru 13, 2009 18:47   

Witam!
Mam Rovera 620 2.0 V16 Si z 97 roku 131 KM benzyna.Postanowiłem się podzielić ze wszystkimi ,co mają problemy z wyłączeniem kontrolki SRS w swoim samochodzie.W moim przypadku doszło do przypadkowego zapalenia się kontrolki SRS,na skutek nieprawidłowego działania rozrusznika i powtarzających się co pewien okres czasu problemów z odpalaniem silnika w aucie.Po pociągnięciu pewnego razu samochodu na holu,odpalił mi,ale wtedy właśnie zapaliła się kontrolka SRS.Prawdopodobnie kompuer zaregował tak,jak w przypadku zderzenia auta.W tym momencie miałem niesprawną poduszkę powietrzną w samochodzie.Sama procedura wyłączenia SRS w samochodzie,jest identyczna co opisana przez Marrkusa.Tylko należy postępować po kolei i według niej.Najpierw odczytać kod błedów,a pózniej przystąpić do jego wykasowania.Wtedy kontrolka SRS powinna się zgasnąć na stałe.W moim samochodzie to się sprawdziło i poduszka działa teraz .Problem wadliwego działania rozrusznika to odrębna sprawa.Życzę powodzenia innym posiadaczom Roverów!!! Pozdrawiam!
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 18:14   

Cieszy mnie fakt, że już tylu osobom przydał się przygotowany przeze mnie opis.
 
 
gofer83 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: Świdnica



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 17:02   

Markus jesteś wielki uratowałeś mi parę stówek tym SRS jak wyłączyć :razz: pozdrawiam
 
 
McGreg 



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Polska / UK



Wysłany: Czw Sty 28, 2010 12:18   

Ja u siebie robie dokladnie jak opisane wyzej, ale u mnie nie ma reakcji wogole na mostkowanie niebieskiej wtyczki. Lub tez nie ma zadnej reakcjii na mostkowanie tego zoltego kabla pod kierownica. Dodam jeszcze ze u mnie wtyczka ktora jest w polowie tego zoltego kabelka wogole byla rozpieta (3-pinowa - nr 1 na zdjeciu). Ona ma tak zostac czy ma byc spieta??
fotka, gdzie:
1. Wtyczka, ktora byla u mnie rozpieta
2. Co to jest za lacze??
3. Wtyczka, ktora mostkowalem w celu skasowania bledow
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Mar 26, 2010 00:54   

W końcu i ja się zebrałem za srs i u mnie też działa WIELKIE DZIĘKI MARRKUS
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R618] Świeci się kontrolka ABS
Gdzie diagnostyka komp. we Wrocławiu?
pimo28 Rover serii 600, Honda Accord 8 Pon Sie 04, 2008 11:58
pimo28
Brak nowych postów [R620] Świeci się kontrolka SRS
szags Rover serii 600, Honda Accord 1 Wto Gru 09, 2008 10:12
piter34
Brak nowych postów [620 SDI] nie świeci kontrolka akumulatora
arek52p Rover serii 600, Honda Accord 18 Sro Lut 05, 2014 19:20
norb_2011
Brak nowych postów [R620] Dziwnie świeci kontrolka ABS
padrelvis Rover serii 600, Honda Accord 6 Pią Lut 12, 2010 01:14
filo
Brak nowych postów [R620] Świeci kontrolka ABS- nie działa,
marko27 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Wrz 06, 2010 18:27
marko27



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink