Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 8V 97r] Przegrzewanie się silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 8V 97r] Przegrzewanie się silnika
Autor Wiadomość
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 16:59   [R200 8V 97r] Przegrzewanie się silnika

Mam następujący problem. W momencie kiedy jeżdżę dużo po mieście moim Roverkiem. Podczas stania np. w korku temperatura silnika podnosi się do 3/4 skali, czasem nawet więcej, wtedy włączają się wentylatory i temperatura spada do normy ( czyli poniżej połowy ), zjawisko to nie występuje zawsze, podczas jazdy na trasie nigdy. Zauważyłem także, że w momencie kiedy jeżdżę na włączonej klimatyzacji, na postoju włączają się te wentylatory więc zjawisko też nie występuje. Kiedy w korkach jeżdżę bez klimy, temperatura skacze. Co może być przyczyną. Wentylatory włączają się u mnie kiedy wskazówka przekroczy 3/4 skali, czy to oby nie za późno? POMOCY.

aaa dodam jeszcze, że termostat jest raczej też ok, ponieważ silnik ładnie się nagrzewa, ciepłe powietrze w aucie też jest, nie występuję zjawisko niedogrzania silnika itd. W roverku wymieniłem też korek od zbiorniczka wyrównawczego. Czy możliwe jest, że to problem zapchanej gdzieś chłodnicy? Jak to ewentualnie sprawdzić?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 13, 2009 16:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Sob Cze 13, 2009 17:05   

czujnik temperatury sie klania
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 17:05   

sporo o tym było, nie chce mi się rozpisywać dlatego wkleje linka do starego postu
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=17023
jest tu tyle dobrych rad że powinno wystarczyć.

W skrócie, termostat prawdopodobnie nawala
pzdr
 
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 17:07   

czujnik temperatury płynu chłodzącego, ten brązowy został wymieniony
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 12:21   

U mnie jest podobnie. Samochód jest po zrobionym HGFie. Silnik odpowietrzony,korek wymieniony, chłodnica również. Termostat puszcza płyn na chłodnicę (więc jest OK). Jutro samochód idzie na wymianę pompy wody, gdyż to na nią padają podejrzenia.
 
 
 
piezu 




Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 54
Skąd: Pulawy



Wysłany: Wto Cze 16, 2009 13:31   

a ja mam inny problem z chlodnica
albo wentylatorem
Po wymianie chlodnicy w grudniu wszystko dziala jak nalezy, plynu nie gubi, korek sprawny, cieplo w aucie, wskaznik nie rusza sie z polozenia ponizej polowy skali... i stojac w korku slucham wentylatorow wszystkich wspolstojacych tylko nie swojego. Wentylator sprawny, wskaznik ani drgnie, woda sie nie gotuje... czy to mozliwe,ze podczas stania ok 15 min w naslonecznionym korku silnik nie potrzebowal chlodzenia i nie zalaczal wentylatora?
Innymi slowy, od wymiany chlodnicy (samochod mial male bum..) temperatura wg wskaznika ani razu sie nie podniosla (wskaznik reaguje prawidlowo - tak mysle - bo kiedy wlaczal silnik jest na dolnym poziomie skali, potem w czasie jazdy podnosi sie do prawidlowego) moj wentyaltor sie nie wlaczyl...
czyzbym mial az tak doskonaly uklad chlodzacy?
 
 
lucky 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 16, 2009 13:45   

Mnie się też wydawało, że tak mam. Przez blisko 10 lat nie udało mi sie usłyszeć wewntylatora siedząc w samochodzie. Kiedyś w końcu stojąc na słońcu podniosłem pokrywę silnika, uruchomiłem silnik i czekałem. I doczekałem się - wentylator ruszył i trochę popracował po czym się wyłączył. Żadnych ruchów wskaźnika temperatury nie zauważyłem. Myślę, że może to być normalne i że w tym aucie wentylatora nie słychać we wnętrzu.
 
 
piezu 




Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 54
Skąd: Pulawy



Wysłany: Wto Cze 16, 2009 13:49   

dziekuje za odpowiedz
sęk w tym,że przed wymiana chlodnicy wentylator czasem sie wlaczal. Malo tego,kiedys mialem problemy z pompa, ktora wymienilem (ale zanim to zrobilem musialem dojechac do zakladu - woda wyplywala-ja dolewalem, wskaznik szalal, podobnie wentylator).
A teraz cicho siedzi. Sprobuje zrobic jak Ty, lucky :)
Mimo wszystko boje sie,ze cos jest nie tak z termostatem lub miernikiem temperatury plynu... ktos moze potwierdzic lub rozwiac moje obawy?
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Wto Cze 16, 2009 14:28   

W moim Zr też rzadko włącza się wentylator. A wskaźnik jest wciąż w tym samym położeniu.
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 16, 2009 21:57   

strala1 napisał/a:
Czy możliwe jest, że to problem zapchanej gdzieś chłodnicy? Jak to ewentualnie sprawdzić?


Zlać płyn, wymontować chłodnicę, przelać ją wodą pod niskim ciśnieniem. Przy okazji obejrzysz, w jakim jest stanie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R 200 LPG]przegrzewanie silnika
Cichaj Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Sie 28, 2007 02:02
sTERYD
Brak nowych postów [MG zR] Diesel , przegrzewanie sie silnika
gawcio Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lip 15, 2015 18:21
gawcio
Brak nowych postów [214i] Przegrzewanie i nie dzialajace LPG.
Danio2020 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Wto Lut 07, 2012 14:56
Danio2020
Brak nowych postów [214i] Nietypowe przegrzewanie Rover
marlon89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Kwi 29, 2015 09:12
marlon89



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink