Forum Klubu ROVERki.pl :: Ilość Rovera w Roverze :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ilość Rovera w Roverze :)

czyli ile rovera jest w ... roverze :)
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 26, 2009 10:17   

tetryk napisał/a:
-dla mnie tak,mam wielu znajomych mechaników,a firma w której pracuję nie jest znowu taka mała (centrala,3 filie w kraju,jedna na Słowacji)-nigdy nie słyszałem o takim przypadku... :roll:

Jest ich sporo, dlatego w R400/R600 warto co przegląd, czy wymianę oleju sprawdzić sworznie.
tetryk napisał/a:
po czesci masz rację,ale skoro r400/r600 jest znacznie bardziej awaryjny w tej kwestii,to powinna się sprzedawać podobna ilośc elementów zawieszenia,nieprawdaż ?

To już kwestia tego co znaczy znacznie bardziej... :)

Ale akurat jeśli chodzi o Roverki, to jednak chyba wierzę Goni i Tomiemu i mam też swoje doświadczenia z R600 - nigdy nic nie poszło, ale sworzeni wymieniam dość często, a Gonia z Tomimi mieli wszystkie Roverki o których mówimy - 2 razy R200 kanciak, 2 razy R200, R25, R400, ZS, R600, jeżdżą dużo i wiem, że dokładnie serwisują swoje auta, co nie uchroniło ich od pęknięcia sworznia w R400.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 26, 2009 10:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 27, 2009 14:30   

tetryk napisał/a:
Tomi napisał/a:
W klekocie (R420D) już chyba 2 razy... i raz urwane koło przednie.
-jak dbasz tak masz...jak jest luz to się wymienia,a nie czeka aż koło odpadnie..... :wink:


Wiesz, sęk w tym, że jeśli tylko coś zaczyna stukać, muszę to conajmniej zdjagnozować... a sworznie dolnych wahaczy są dość upierdliwe. Sworzeń w prawym kole miał luz i został wymieniony na nowy, oryginalny sworzeń MG ROVER (16mm. przy gwincie - jeśli masz duże doświadczenie to powinieneś wiedzieć o czym piszę :) ). Lewy luzów nie miał i nie wypadł... po prostu go ścięło... dlatego do R400/45 i 600 stosuję i stosowałem bardzo dobrej jakości zamienniki (n.p. 555) lub jeśli były niedostępne, odżałowałem i ściągałem oryginał.

tetryk napisał/a:
Tomi napisał/a:
To widocznie masz małe doświadczenie
-być może... :roll:


Wątek był o "nieszczęsnym" tylnym zawieszeniu w R200 (ZTCP), więc odpowiedz na pytanie: Czy zdażyło Ci się, aby ktoś zamawiał tuleje tylnej belki do R200 ?? Jedyne sytuacje, z którymi się spotkałem, to skrzywienie tylnej belki po kontakcie z krawężnikiem lub wygięcie belki lub piasty (z prawej strony) na skutek notorycznego zawracania na ręcznym :)
 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 12:40   

Tomi napisał/a:
stosowałem bardzo dobrej jakości zamienniki (n.p. 555)
-dobrej jakości zamiennik to dla mnie MOOG,TRW-jesli masz duże doświadczenie to wiesz o czym mówię...
tak się składa że sprzedajesz części do jednej marki-to twoja najwieksza zaleta ,ale obawiam się ze również największa "wada"...jestes dobry,a nawet bardzo dobry w wąskim zakresie,ok,ale warto tez czasami popatrzeć na inne marki i usterki w innych samochodach.....
generalnie wątek dotyczył najbardziej "brytyjskiego" modelu marki rover-wyraziłem tylko swoją skromną opinię,sam chyba przyznasz że modyfikacje i sam proces projektowania nowej 200 był bardzo "samodzielny"-większość innych modeli tej marki była przeważnie powaznie zmodyfikowanymi konstrukacjami hondy,lub była projektowana przy współudziale bmw......
ja się nie specjalizuję w roverach,wogóle nie specjalizuję się w dziedzinie "marek",poprostu staramy się obsłużyć każdego klienta najlepiej jak umiemy i jak się da.....ale tak się składa że paru znajomych miało 200,a gdyby do 400 doliczyć ilośc hond jeżdzących (ma i mb),to przypuszczam że ilość tych auta jest zbliżona...a zawieszenie w hondzie/roverze civiv/400
wcale nie jest takie awaryjne ,jak się tobie wydaje,możesz zapytać włascicieli focusów,"alfistów" lub włascicieli audi z napędem quatro......
p.s.
warto by było do 200 jeszcze chyba dodać 100....... :roll: -bo to też samodzielna konstrukacja rovera
 
 
SyntaX 



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Cze 28, 2009 15:22   

A ja mam taki pomysła by zrobić jakiegoś posta z listą zgodności.
Tzn napisać jakie częsci pasują do Rovera/Land Rover'a od innych aut.
Jaki jest tego sens.
Podaję konkretny przykład.

Land Rover Freelander po listingu
Cena chalogenów na allegro to 150zł w górę.
Okazuje się że są one identyczne jak w Mondeo
Cena takich nowych 60zł

Okazuje się że wiele częsci było używane również w innych autach i są o wiele tańsze.
Wybierając się na jakiś szrot w poszukiwaniu plastików i innych dupereli nie musimy szukać tylko w Land Roverach bo tak naprzykład okazuje się że boczny kierunek pasuje od Hondy Civic a tych jest od groma na szrotach.
Kto o tym nie wie słono płaci bo ludzie wykorzystują to że ta marka nie jest aż tak popularna.
Myślę że warto by było zrobić taki temat a potem bym to sensownie pozbierał i zrobił jakiś poradnik.
Można naprawde sporo zaoszczędzić mając taką wiedzę.
Okazuje się na przykład że osławiona już i bardzo droga IRD w silnikach TD4 pasuje od BMW a taką można ściągnąć ze Słowacji za uwaga 1800zł nową !! !
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 12:04   

Pozostałe posty, zgodnie z sugestią MaRKa i zgodą pozostałych rozmówców zostały usunięte.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ilość MG i Roverów w Polsce
szylozbi Offtopic 14 Sob Sty 07, 2012 00:40
Glodzio
Brak nowych postów Ilość zarejestrowanych aut danej marki
szylozbi Offtopic 0 Wto Maj 15, 2012 16:54
szylozbi
Brak nowych postów 1,9tdi w Roverze
_papa_ Offtopic 9 Pią Kwi 10, 2009 12:24
Wojtek88
Brak nowych postów Opinia o Roverze 75
PTE Offtopic 39 Sro Kwi 07, 2010 00:53
jarekb
Brak nowych postów Mały design w Roverze 200
pioneer_SRT Offtopic 23 Nie Kwi 26, 2009 11:05
memphisto



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink