Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Pytania początkującego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Pytania początkującego
Autor Wiadomość
Sqell 



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 15:54   [R620] Pytania początkującego
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam, wczoraj nabyłem mój pierwszy samochód- Rovera 620 sdi z 96 roku. Mimo kilku wad (kable oklejone taśmą, lekko piszące tarcze hamulcowe) wszystko działało i prowadziło się nieźle, więc się skusiłem. Jako że jestem młodym, niedoświadczonym kierowcą, mam parę pytań:

1. W drodze z Gniezna do Bydgoszczy samochód sprawował się b. dobrze, z niczym nie było problemów (poza szybą-poniżej). Dzisiaj rano chciałem samochód przeparkować, po pierwszym przekręceniu kluczyków samochód się zapalił, jednak po chwili zgasł. Następne próby nie dawały już nic (kontrolki się nie zapalały, brak jakiejkolwiek reakcji), dlatego jestem dość zaniepokojony. W nocy samochód stał na dworze jakby co.

2. Apropo szyby (od strony kierowcy), od strony kierowcy prz próbie zamknięcia w ok. połowie wysokości drzwi wyskakuje i dalej nie idzie, musiałem się trochę nasiłować, żeby ją zamknąć :/

3. Jeszcze jedna mała usterka- drzwi kierowcy ciężko się domykają, a kontrolka od drzwi cały czas wskazuje, że są otwarte.

4. Moglibyście polecić jakiś warsztat/stację przeglądu/diagnostykę/elektryka w Bydgoszczy lub okolicach? Chciałbym jaknajszybciej i jak najskuteczniej doprowadzić samochód do jak najlepszego stanu.

5. Co polecacie wymienić na starcie, tak żeby przez dłuższy czas dało się jeździć bez zaglądania do mechanika i ile to by mniej więcej kosztowało?

6. Aha i jeszcze jedno, pilot do centralki jest bez guzików i nijak nie reaguje, myślicie, że wystarczy je "uzupełnić", czy będzie potrzebnu nowy pilot?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lut 04, 2011 00:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 05, 2009 15:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 16:13   

ad1. zacznij od sprawdzenia / naładowania akumulatora i prawdopodobnie kupna nowego.
ad2. ściągnij boczek i ustaw,dokręć prowadnicę szyby
ad3. wyłącznik krańcowy sprawdzić czy nie zwiera na masę
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Sro Sie 05, 2009 16:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 16:16   

SeniorA napisał/a:
zacznij od sprawdzenia / naładowania akumulatora i prawdopodobnie kupna nowego.

Jestem tego samego zdania. Bo jak po nocy padło ci wszystko to tylko jedno mogło być powodem.....AKU.. :wink:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 16:37   

W którym miejscu Bydgoszczy się znajdujesz? Jestem obecnie w Bydgoszczy i gdyby czas pozwolił, może mógłbym Ci coś doradzić osobiście..... Choć nie obiecuję, że czas wygrzebię....
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
bob1987 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 88
Skąd: Mielec



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 16:48   

Ad 2: ja jednak obstawiam że biodegradacji uległo kółeczko plastikowe które to miało się w tej prowadnicy poruszać.. Ew może do tego jeszcze dojść pokrzywiona prowadnica (ale to następstwo zniszczonego kółeczka niestety) Wiem bo w obu Roverkach naprawiałem takie coś i winne było właśnie kółko (+ u mnie krzywa prowadnica). można to garażowym sposobem bez problemu naprawić tylko pasowało by mieć znajomego tokarza co by takie koło wytoczył ;)
 
 
Sqell 



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 17:47   

Co do pkt. 1 to na szczęście tylko były poluzowane zaciski na akumulatorze, inna sprawa że sam aku to jakiś nołnejm i wstawiony luzem/bez mocowań, więc i tak zapewne do wymiany :roll: Ogólnie jutro do elektryka się wybieram do Zamczyska (polecony przez długoletniego mechanika diagnostę od roverków jakby co), a samochód w Fordonie stoi. Optymistyczne jest to, że wyżej wymieniony mechanik stwierdził, że zakup bardzo dobry gdyby nie liczyć tego akumulatora :smile:
 
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 18:01   

Sqell napisał/a:
Optymistyczne jest to, że wyżej wymieniony mechanik stwierdził, że zakup bardzo dobry gdyby nie liczyć tego akumulatora :smile:

To tylko pogratulować :ok:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 21:02   

Sqell napisał/a:
na szczęście tylko były poluzowane zaciski na akumulatorze

No włąśnei chciałem napisać o klemach i o sprawdzeniu masy od aku do karoserii bo przecież rano odpalił ;) .
Co do sprawdzania , to standardowo wymieniłbym zestaw startowy czyli olej filtry i jeśli nie jesteś pewny przebiegu rozrządu, to właśnie paski i rolki rozrządu. Pozatym rzucić okiem na stan hamulców oraz koniecznie sworznie i gumy zawieszenia :ok: Jeśli pilot nie działa, to sądze, że najlepszą opcją w przypadku R600 będzie dołożenie zewnętrznej centralki z pilotami, można ewentualnie spróbowac podmienić komplet z innego R600, ale to pewnie droższa opcja wyjdzie.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R620] Dwa pytania
Balas87 Rover serii 600, Honda Accord 7 Wto Gru 28, 2010 21:29
Balas87
Brak nowych postów [R620] 2 pytania - rozrząd i obroty
Gaara Rover serii 600, Honda Accord 10 Wto Lis 16, 2010 04:07
filo
Brak nowych postów [R620] Pytania dotyczące olejów?
mariuszlol23 Rover serii 600, Honda Accord 4 Czw Maj 21, 2009 20:52
mariuszlol23
Brak nowych postów [R620] Reset komputera, pytania
mariuszlol23 Rover serii 600, Honda Accord 8 Pią Wrz 03, 2010 20:27
KRYS
Brak nowych postów [R620] Dwa pytania, układ hamulcowy i przegub
kurtki Rover serii 600, Honda Accord 10 Nie Lut 08, 2009 16:07
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink