Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprzęgło - szum po wciśnięciu sprzęgła, pompka sprzęgł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprzęgło - szum po wciśnięciu sprzęgła, pompka sprzęgł
Autor Wiadomość
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 19:08   

kris-tofer, jak wpada, to pompka padła. A pisk, to chyba wysprzęglik.
kris-tofer napisał/a:
Acha i jeszcze zapytam przy okazji o objawy uszkodzonej dwumasówki.

Różne są...
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 19:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 19:23   

kris-tofer ja na forum wyczytałem ze jak wrzucisz bieg i bedziesz trzymał sprzegło w podłodze, a po jakims czasie auto zacznie ruszać z miejsca to jest uszkodzony wysprzeglik.
 
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Pią Wrz 25, 2009 19:50   

ja mam podobny problemik w moim frelku `99 z silnikiem rovera (nie td4), słychać już od jakiegoś czasu łożysko, i teraz się zastanawiam czy kupić łożysko (niby 150zł) czy czekać aż klęknie i wymienić całe sprzęgło, strasznie nisko mi już bierze, a przy wymianie rozrządu mechanik powiedział że się już kończy --> po czym to poznać? jakie są objawy kończącego się sprzęgła?
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 22:16   

W sobotę wymieniłem płyn w układzie sprzęgła, w pompce było sporo syfu, który prawdopodobnie przyblokował powrót płynu do pompki i dlatego pedał sprzęgła został przy podłodze. Na krótką metę wymiana płynu pomogła, to znaczy piski i szumy ustały ale na kilka kilometrów. Dziś znów słychać szum ale dużo cichszy, a pedał sprzęgła chodzi bardziej płynnie, lżej się go wciska, a biegi wchodzą jak malina. Cóż szum pochodzi od łożyska oporowgo i puki chodzi nie zamierzam do niego zaglądać, bo w moim przypadku będę musiał od razu i tarczę z dociskiem wymieniać...
Rowan, pompka i wysprzęglik ma pół roku. Pompka przy wejściu tłoczka delikatnie się poci ale nie przejmuję się tym bo jeszcze jedną pompkę mam w zapasie :mrgreen:
Różne objawy dwumasy? tzn dla przykładu jakie? Bo u mnie jest tak, że po puszczeniu gazu jadąc na biegu są wyraźne szarpania, nieraz stuki przy ruszaniu, przy zmianie biegów na wyższy czuć szarpnięcie.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 22:20   

Hmm ja z tym wysprzęglikiem poczekam aż padnie do końca, a jeśli bierze od dołu to raczej jest zapowietrzony, przynajmniej u mnie tak było jak poprzedni wysprzęglik mi padł. efekt był taki, że zapowietrzał się i musiałem coraz dolewać płynu do pompki.
Jeśli kończy się tarcza to powinna się ślizgać. Moja rada jest taka, wymień płyn w pompce i dobrze odpowietrz - myślę, że pomoże to na to, że sprzęgło bierze od dołu.
 
 
 
Legion1349 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 246
Skąd: Katowice

Land Rover Freelander

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 22:34   

Sprawdził bym poziom i ewentualnie dolał ale zupełnie nie wiem jak/gdzie/jak się dostać itp ;/
_________________
Nie gore-tex, a chęć szczera, zrobi z Ciebie globtrotera!
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 22:55   

Nie wiem jak to idzie w Land Roverze ale pompka musi być przy pedale sprzęgła, a odpowietrznik od wysprzęglika (tak jest w roverze) wychodzi na rurce ze skrzyni biegów patrząc od góry, w zasadzie montowane były te same wysprzęgliki w obu modelach zatem musi być tak samo :) Zasada odpowietrzania jest prosta - jedna osoba trzyma wciśnięty pedał sprzęgła a druga osoba odkręca odpowietrznik trzymając kluczem numer 13 za podstawę końcówki a kluczem nr 8 odręca się samą końcówkę. Gdy płyn i powietrze wypłyną wtedy zakręcasz końcówkę odpowietrznika a pedał sprzęgła trzeba ponieść ręką do góry i kilka krotnie naciskać pedał sprzęgła żeby nabrał odpowiedniej twardości. Operację można powtórzyć ale należy pamiętać żeby dolać płynu DOT4 do zbiorniczka, który znajduje się na pompce, płyn leje się pod gumową gruszkę znajdującą się w zbiorniczku pompki. Ja dolewam na logikę aż się przeleje. Gdy naciska się w dół gumową gruszkę i z pod niej wypływa płyn znaczy, że płynu jest już full. Pamiętaj aby dobrze zakręcić pompkę.

(Opis oparty na odpowietrzaniu w roverze 75)
 
 
 
szamanpl 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 83
Skąd: j-w



Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 07:23   

przy rozgrzanym silniku- wrzuć 2 bieg i puszczaj powoli pedał sprzęgła BEZ GAZU,powinien ruszać płynnie,jeżeli szarpie,lub zrywa i gaśnie to dwumasa :nook:
tak kiedyś wyczytałem na forum
_________________
sprzedany
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 16:39   

kris-tofer, tak jak pisze szamanpl, U mnie objaw był podobny mało sprężyste odbicie po zmianie biegów, taki dziwny jakby luz. I jak już się tarcza kończyła, to drżał, wogóle jak się bardzo powoli sprzęgło puszczało to drżał. Objaw taki naprawde typowy jest taki, że jest piiiiiiisk przy ruszaniu.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 28, 2009 17:34   

Właśnie byłem sprawdzić i się przysłuchać, ale jak to często bywa brak szczęścia spowodował, że sprzęgło już prawie całkiem poszło się j...ć A żeby już nie kląć napiszę, że sprzęgło znów kilka razy wpadło no i brało już od dołu. Myślę sobie zapowietrzyło się - odpowietrzałem trzy razy, płynu dolałem ale bez zmian. Jeszcze wczoraj byłem pewny, że sprzęgło nie odbijało mi z powodu tego syfu zamiast płynu ale byłem w błędzie. Rowan, tak jak pisałeś wcześniej wymienię pompkę na inną, ale nie sądzę, żeby od razu zapowietrzała po kilku ruchach od odpowietrzenia tym bardziej, że wczoraj było całkiem OK z pompką.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - dziwne odgłosy po wciśnieciu sprzegła
taba19 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Lip 24, 2017 20:59
taba19
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła
skiba0225 Rover serii 75, MG ZT 78 Nie Lis 25, 2012 19:16
piotrek250
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła, szybkozłaczka
piochu1 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sie 31, 2015 09:11
pablo
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła, sprzęgło Ciekawostki ;]
Boncky Rover serii 75, MG ZT 312 Czw Paź 30, 2014 23:50
adammc
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - pompka, wysprzęglik, wymiana sprzęgła
Froncek55 Rover serii 75, MG ZT 54 Sob Lip 28, 2018 07:03
Ciastek0397



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink