Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 214 i immobilaizer]
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 214 i immobilaizer]

Problem z pilotami????
Autor Wiadomość
Sephiroth 




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:01   [R 214 i immobilaizer]

Postanowiłem dać to jako inny post...
Tak więc. Przedstawiam zdjęcie zestawu (kluczyk, pilot immo i do centralnego).
Otwieram auto pilotem od centralnego (ten z kłódką), po czym na desce świeci się czerwona dioda. Zamykam drzwi, dioda zaczyna mrugać, więc naciskam guziczek z pilota immo. Czasami się udaje, czasami auto trąbi i trza jeszcze raz coś poprzyciskać. Ale ok, wiec jeśli już diody które mają zgasnąć zgasną, odpalam auto i drzwi się zamykają (????). Co dla mnie jest dziwne, gdyż muszę użyć pilota od centralnego alby je otworzyć np. gdyby moja żona chciała wysiąść...
Ciąg dalszy... Gdy już dojadę na miejsce, wyłączę silnik słyszę taki dźwięk jakby się otwierały drzwi...
Co do wycieraczek, to jeszcze chodzi mi o przód, bo te "wolne" zacinają się przy "opadaniu"...
A z wstecznym, to muszę troszkę pomieszać i wtedy wchodzi, lecz to nie jest takie upierdliwe. Wielkie dzięki za wszelką pomoc!!!
Mam w końcu ten samochód i chce się nim cieszyć!!!!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:14   

Czyli tak...
Masz w samochodzie oddzielny zamek centralny, ale z tego co piszesz alarm pozostał ten sam.
Ogółem seryjnie było tak, że imo się otwiera także drzwi i wtedy alarm się rozbraja. Jest to także informacja dla ciebie że jest już wyłączony, ty tego nie usłyszysz więc czasem siedząc w samochodzie uzbrajasz alarm a on się włącza (np. jak otworzysz drzwi).

Drzwi się zamykają bo tam centralny ma ustawiony, znajomy także wstawił sobie do samochodu (Opel Astra) centralny kupiony i to samo mu się dzieje, po odpaleniu silnika drzwi się zamykają, po zgaszeniu otwierają. To normalna rzecz.

Co do wycieraczek trochę nie kumam. Jak włączysz je na wolne obroty to Ci nie obadają do końca ?
A z mieszaniem wstecznych to przepraszam, ale już całkiem nie rozumiem :wink:
 
 
 
Sephiroth 




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:25   

ok dzieki. Co do wycieraczek, jak puszcze zeby wolno scieraly to sie zacinaja i nie opadaja.
Jesli chodzi o wsteczny bieg to czasami nie wchodzi tylko slysze jakis szum, ale jak poprawie to jest ok.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:31   

Ze wstecznym to normalne raczej, bieg Ci się zużył. Ja mam to sami i powoli na jedynkę mi przechodzi.
Być może coś w mechanizmie skrzynie nie zużyło i wystarczy to doregulować lub wymienić, ale jej wyjęcie a tym bardziej rozebranie to raczej coś strasznego :wink:

Z wycieraczkami to weź je podnieś i spróbuj na wolnych nimi zamachać, jak nie pomoże to zobacz czy przypadkiem nie mają luzu, może śruby się poluzowały i się wał kontruje.

P.S.
Uważaj aby nagle Ci wycieraczki nie opadły na szybę!
 
 
 
Sephiroth 




Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 11:36   

A nie wiesz co zrobic z tym centralnym dodatkowym, bo to troche denerwujace jak sie te drzwi zamykaja. No i po co ktos go montowal skoro byl juz razem z imo?
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Paź 17, 2009 13:15   

Sephiroth, proszę poprawić temat zgodnie z zasadami kącika.

Może pojedź do jakiegoś speca od alarmów :hm:

Poza tym poczytaj trochę na forum, bo tematów o wycieraczkach i wstecznym też już parę było :roll:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Sob Paź 17, 2009 14:47   

Mozliwe ze nie miales centralnego zamka i poprzedni wlasciciel sam go zalozyl z osobna centralka i pilotem.
Ja tez nie miałem centralnego, załozyłem standardowe siłowniki ale podpiołem pod centralke immo ta oryginalna czyli otwieram samochod pilotem jednoczesnie wylączając immo. Zapewne tez możesz podłaczyc dokładany zamek pod centralke immo zeby tez tak otwierać.
Centralka immo jest pod kolumna kierownicza taka czarna puszka wielkoscia przypominajaca (kostkę masła) dochodzi do niiej wtyczka z duza iloscia kabelków. Wniej sa dwa Rózowy i pomaranczowy pod te kabelki mozesz podpiąc dokladany zamek.
Jednoczesnie wywalajac ta dokładana centralkę
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r200] immobilaizer
matlacz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Sty 07, 2009 20:07
matlacz
Brak nowych postów [R220 SD 96r] Immobilaizer
PabloFKP Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Maj 29, 2009 23:35
Mombrey
Brak nowych postów [R216Si 96r] Jak wyczyścić immobilaizer.
gAc Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Lis 29, 2009 16:11
sTERYD
Brak nowych postów [R220 sdi] immobilaizer sie nie wylacza:/
lszczota Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Wto Paź 06, 2009 17:42
darek_wp
Brak nowych postów [r214i] Immobilaizer.. krótkie pytanie
hasterer Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Wrz 17, 2012 20:45
Harry



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink