Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i 98r.]Rdza przy zawiasach tylnej klapy-jak sie pozbyć
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i 98r.]Rdza przy zawiasach tylnej klapy-jak sie pozbyć
Autor Wiadomość
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 15:16   [R214i 98r.]Rdza przy zawiasach tylnej klapy-jak sie pozbyć

Witam
Mam malutki problem z rdzą przy zawiasach tylnej klapy.I teraz moje pytanie w jaki sposób się jej pozbyć.Macie może jakieś porady.Tak myślałem że sam coś wykombinuje w końcu tej rdzy aż tak dużo nie ma.

_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 04, 2009 15:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 16:45   

Ci się tylko tak wydaje że jej tak dużo niema :grin:
Ja wczoraj skończyłem lakierować tył, bo tez mi pordzewiało.

Sprawa robi się jeszcze gorsza, bo ciężko tam jest podejść, ale robisz tak:

1. Musisz kupić mini wiertarkę, tego typu:
http://sklep.avt.com.pl/p...akcesoriow.html
Tylko dodatkowo na koniec jej zamiast bezpośrednio np. wkręcać wiertło wkręcam taką przedłużkę elastyczną, dzięki czemu wiertarka leży na podłodze a ja tylko kablem operuje. Bardzo przydatne bo bardzo lekkie i łatwiej podejść w trudne miejsca.

2. Następnie musisz kupić sobie podkład, rozpuszczalnik (np. NITRO), lakier dobrać i taki środek który wiąże rdze. Ja mam taki żółtawy, pędzelkiem go się nakłada.

3. I bierzemy się do roboty... dobre stać w garażu bo robota nie jest na godzinę czy 2, ja to robiłem 4 dni. Najpierw będziemy pozbywać się rdzy:

a. Pierwsze co robimy to ściągamy uszczelkę. Nie trzeba całej, wystarczy np. połowa od góry.

b. Drugie to bierzemy szmatkę i na nią trochę rozpuszczalnika. Następnie czyścimy dokładnie powierzchnię którą będziemy robić i jej okolice.
c. Teraz na wiertarkę wsadzamy papier ścierny, nakłada go się na takie gumowe kółko. Ustawiamy szlifierkę tak na 50% mocy i dokładnie czyścimy wszystko co zardzewiałe. Gdy będziemy to robisz, będzie widać poszczególne warstwy jakie były nakładane na lakier. Powinno to być tak: srebrna blacha, dalej szary podkład i lakier. Ale zazwyczaj gdy ściągamy wszystko z epicentrum rdzy, okazuje się że dostała się także dalej pod lakier ale jeszcze tego nie widać, wtedy zamiast mieć przejście ze srebrnego przez szary do koloru lakieru będziemy wiedzieć srebrny -> rusy pasek, szary i lakier.
Musimy niestety tak daleko zedrzeć lakier aż rdzy nie będzie. W innym przypadku znowu nam wylezie na powierzchnię. Często jest tak że rdza głębiej się wżarła i do srebrnej blachy ciężko się dotrzeć, wtedy takie miejsca zostawiamy.
Po oczyszczeniu wygląda to tak:
Przed:

d. I teraz zaczynają się schody. W okolicach zawiasów znajduje się połączenie dwóch blach za pomocą zgrzania ich ze sobą punktowo. Zostały one także klejem czy czymś takim uszczelnione, ale niestety nie zdało to za dobrze zadania...
Efekt jest taki, że woda dostała się pomiędzy obydwie blachy i tam koroduje. Trzeba wyciągnąć ze środka ile się da. Ja to robiłem w ten sposób, że zakładałem kamyk szlifierski i wokół szpary nim jeździłem. Drgania spowodowały oderwanie się rdzy i jej samoczynne wypadnięcie. Można jeszcze tam trochę podłubać jakimś nożem.


4. Teraz odkurzamy całe okolice miejsca które robiliśmy, starając się jednocześnie wyssać jak najwięcej rdzy z tych szpar pomiędzy blachami. Następnie znowu bierzemy trochę rozpuszczalnika na szmatkę i przecieramy miejsca pracy.

5. Teraz bierzemy odrdzewiasz i nakładamy go na powierzchnię. Problem jest ze szparami, ja to zrobiłem tak, że do strzykawki z igłą nabrałem trochę preparatu i wstrzyknąłem go do środka równomiernie.
Po takim zabiegu trzeba odczekać około doby aby preparat dobrze związał rdzę:


6. Następnego dnia trzeba całe miejsce pracy obkleić i zabezpieczyć przed tym, ale podkład nam nie uświnił całego samochodu (zasięg brudzenia ma około 0,5m).


7. Teraz zostało nałożenie lakieru. Ja nałożyłem 3 warstwy, zawsze to jakaś lepsza ochrona, ale 2 tez wystarczą. Najlepiej nakładać miękkim pędzelkiem do malowania farbami. ważne aby włosów pędzel nie gubił :wink:




Tak wygląda mniej więcej robienie lakieru. Pozostałe zdjęcia z roboty u mnie :wink:

I efekt końcowy:
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 16:53   

no porządnie to zrobiłeś :grin:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pią Gru 04, 2009 17:27   

Kurcze zapomniałem jeszcze dodać:

Dziury które już pokryjemy podkładem, trzeba załatać. Ja użyłem Poxiliny (czy jak to się tam pisze).
Malutkie kuleczki się lepi, walcuje i zalepia otwory. Potem kamykiem szlifierskim (po jej utwardzeniu) na wiertarce wyrównuje i na to wszystko lakier kładziemy. Dobrze jest też obejrzeć tą krawędź na której uszczelka siedzi, mi się trafiła tam plamka rdzy.

Preparaty których używałem (prócz "zalepiacza dziur" poxiliny):

I maszynka do zdzierania:


Miło też jest, gdy weźniemy trochę pasty lekko ściernej i tam przeszorujemy, powierzchnia stanie się bardziej gładka i woda lepiej będzie spływać.
 
 
 
kojot_1984 




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Sosnowiec

Land Rover Freelander

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 00:02   

na dziury zalepić żywicą samoutwardzalną, a jak nie ma dziur to przeleć rdze kordafenem, nie tknie juz go w tym miejscu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R216 '98] Rdza przy zawiasach tylniej klapy, i nie tylko;|
grisha13 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Nie Cze 08, 2008 18:40
pietro
Brak nowych postów [R214i] Wkładka zamka klapy tylnej i nie tylko
Marcin1986 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Sie 28, 2016 09:26
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R25] Wiązka tylnej klapy
har0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Lis 26, 2010 15:55
serweta
Brak nowych postów [R216 16V '96] siłowniki tylnej klapy
pawel_gierach Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Gru 22, 2007 14:10
Brt
Brak nowych postów [R200] zamek tylnej klapy
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Sro Lip 18, 2007 14:09
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink