Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 1.4 benzyna+ LPG 97r] Auto zgasło w trakcie jazdy .
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214Si 1.4 benzyna+ LPG 97r] Auto zgasło w trakcie jazdy .
Autor Wiadomość
Rodriguez 



Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 6
Skąd: allegro



Wysłany: Pon Lis 30, 2009 09:46   [R214Si 1.4 benzyna+ LPG 97r] Auto zgasło w trakcie jazdy .

Witam.Jestem nowym użytkownikiem.
Mam pewien problem , dlatego tutaj się zarejestrowałem .
A mianowicie , wczoraj odpaliłem autko , ruszyłem i ujechałem 200 m po czym auto zgasło . Poczatkowo myślałem , że to brak paliwa (auto przerobione na gaz ) i pojechałem na stacje innym autem i nalałem do karnistra 2 l. paliwa . Oczywiście paliwo wlałem do mojego auta , chciałem odpalić i nic . Wziąłem na noc akumulator , bo przy próbach odpalania się rozładował i dziś rano chciałem zapalić ,ale znowu się nie udało ..
Dodam , że posiadam rovera 214 si .
Aha , kilka miesiecy temu mialem podobny problem , auto nie chcialo palic - mechanik usunął immobillizer i wymienil kopułkę ..
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być ?
Pojadę do jakiegoś elektryka/mechanika ,ale w moim mieście mamy takich , że lepiej im dać kilka opcji do zrobienia niż żeby oni sami mieli szukać usterki .
Z góry dziękuję za zainteresowanie i jakąkolwiek pomoc .[/i]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 30, 2009 09:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 10:58   

u mnie w takiej sytuacji była to cewka ( z aparatem zapłonowym) po wymianie okazało sie ze jest ok, przed usterką (jak całkiem zgasł) auto czasami na niskich obrotach przerywało, szczególnie przy mocniejszym przycisnieciu gazu. Polecałbym sprawdzic ten aparat zapłonowy. Mam nadzieje, ze odbedzie sie to bez wiekszych kosztów.
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 11:23   

kable swiecie palec kopułka cewka !
hmm...kolego to jak Ty odpalałeś auto jak nie miałeś beny w baku może układ masz zapowietrzony ?? pompa może wysiadła już
z tego co słyszałem(czytałem na forum) to jest duża zgroza elektroniczna pompa i że trzeba mieć bene i koniec .
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Rodriguez 



Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 6
Skąd: allegro



Wysłany: Pon Lis 30, 2009 11:36   

jakub333 napisał/a:
kable swiecie palec kopułka cewka !
hmm...kolego to jak Ty odpalałeś auto jak nie miałeś beny w baku może układ masz zapowietrzony ??


Nie wiem czy nie miałem , to są moje przypuszczenia . Na kontrolce świeciła mi rezerwa , w trakcie jazy auto nie zdążyło się przełączyć na gaz i zgasło to pomyślałem , że brakło benzyny . Dolałem i nic .
Aktualnie zaholowałem auto do mechanika , ma przeglądnąć i zadzwonić w późniejszych godzinach , zobaczymy co powie . Oby nie było to nic poważnego i kosztownego .
Dziękuję za odpowiedzi .
Pzdr.
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 11:46   

http://forum.roverki.eu/v...da960245#425702

Przeczytaj ten temat ale zwróć uwagę na akapit że ZALAĆ AUTO DO KOŃCA NO OK >>>3/4 baku żeby pompa się cała zalała. i tak zrob a nie odrazu do mechanika :P xD
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Rodriguez 



Dołączył: 30 Lis 2009
Posty: 6
Skąd: allegro



Wysłany: Pon Lis 30, 2009 14:57   

Według mechanika poszedł rozrząd plus jakieś zawory .
Jutro ma go rozbierać , z tego co mówił muszę liczyć się z dużymi kosztami naprawy :cry:
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 30, 2009 15:34   

zmień mechanika....koledzy z forum wypowiedzcie się !
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
izeK 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 121
Skąd: Rumia / Gdynia



Wysłany: Pon Lis 30, 2009 16:34   

tak to jest z mechanikami... niestety... liczą jak za zboże jesli nie ma sie 1 zaufanego..i po kolei każa wymieniac czesc po częsci.. a "nóz " to ta... heh.

Apropo.... gaz w 214 ? z tego co wiem podobnie jak hondy roverki nie nawidzą LPG ?
 
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lis 30, 2009 19:05   

izeK napisał/a:
Apropo.... gaz w 214 ? z tego co wiem podobnie jak hondy roverki nie nawidzą LPG ?


Eh i tu się mylisz. Zostawię to bez komentarza. Zarejestrowałeś się niedawno wiec polecam szukajkę na forum, jest wiele tematów o LPG w naszych Roverkach :wink:

Rodriguez napisał/a:
Według mechanika poszedł rozrząd plus jakieś zawory .
Jutro ma go rozbierać , z tego co mówił muszę liczyć się z dużymi kosztami naprawy :cry:


Osz kurde jak słucham takie opinie takich specy, to :olaboga: . Na jakiej podstawie to stwierdził??

Po pierwsze jak ci zgasł silnik ?
Po nalaniu benzyny, kreci rozrusznik silnik i tylko nie odpala czy jak ??
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lis 30, 2009 21:20   

akurat to jest ściema, na gaz silniki hondy całkiem ładnie chodzą:D pod warunkiem że się dba i właśnie ma mechanizatora co będzie pilnował:-) naszej maszynki:-)
 
 
kojot_1984 




Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 25
Skąd: Sosnowiec

Land Rover Freelander

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 00:14   

jak masz zwykły gaz to odpal go na gazie samym i zobaczysz czy cos nie z układem paliwowym, jak nie miałeś paliwa, odpala sie prosto i do strzała, strzel mu w przwody od gazu autostratu , albo zwykły dezodorant
 
 
 
BayHarborButche 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 17, 2009 20:58   

U mnie była to cewka koszt nowej w InterCars ok 200zł do 1.4 8v
_________________
Z poważaniem Adam Z.
 
 
 
papaj747 



Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 39
Skąd: ns



Wysłany: Czw Gru 17, 2009 21:21   

A nie lepiej po prostu wykrec swiece i zobacz czy jest wogole iskra ?? ?? OK załóżmy ze jest iskra ok wtedy dajesz mu samostard psikasz (moze być plak ;p ) do przepływomierza (nazwa przekaznik powiertza prawidłowa) i ktos pali jezeli łapie lub zapala jak bedziesz cały czas psikał to pompa ci siadła paliwa jezeli nie to odkrec pokrywe rpozrzadu na kole pasowym ustaw na znak i sprawdz czy sie wszystko zgadza moze mechanik ma racje ....

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 21:21 ]
posiadam cewke do przedazy do twojego modelu mialem dosłowanie to samo jak ty pisales i kup[iłem oczywiscie na marne jest w 100 procentach sprawna sprawdzana u mnie sprzedam ci ja za 50 zł sam dałem 100 zł za nia ;/ u mnie wysiadł imobilaizer i nie było iskry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214si 98] auto zgasło podczas jazdy
rymutnh Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Mar 26, 2010 19:30
darek_wp
Brak nowych postów [R214si 1996] caly licznik przestal dzialac w trakcie jazdy
celticross Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Mar 20, 2010 21:06
Joshua121
Brak nowych postów [R25]auto zgasło,zegary pracują
EMERYT19 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 45 Nie Lip 22, 2012 23:34
bociannielot
Brak nowych postów [R200] Podczas jazdy wszystko zgasło
chary Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Sty 23, 2014 00:10
chary
Brak nowych postów [R25] Zgasł w trakcie jazdy
Arturo1234 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sob Wrz 24, 2016 12:28
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink