Forum Klubu ROVERki.pl :: [Prawo cywilne] [R all }] Uszkodzenia auta u mechanika .
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Prawo cywilne] [R all }] Uszkodzenia auta u mechanika .
Autor Wiadomość
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 12:26   [Prawo cywilne] [R all }] Uszkodzenia auta u mechanika .

Witam,
Mechanik zrobił mi auto cyka jak talalalala .
ale do rzeczy.
Wjeżdżam sobie u siebie na kanał żeby wymienić płyn chłodniczy
a moim oczom ukazała się....







A co za tym idzie cała konstrukcja została osłabiona :(
Chciał auto tak postawić bo musiał skrzynie zdjąć. . ale takim kosztem !! !
Ukrecił śrubu od skrzyni teraz nie mogę zmienić oleju w skrzyni .
Co z takim delikwentem zrobić.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez borsi Nie Gru 13, 2009 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 13, 2009 12:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 12:58   

To nie kwestia PoRD, tylko Kodeksu Cywilnego i obawiam się, że masz marne szanse - ciężko będzie udowodnić, że to on, a nie Ty wjechałeśw dziurę. :(

Warto spróbować, ale musisz zasięgąć opinii prawnika jakie masz szanse.

Do tego na pewno będzie potrzebna ocena rzeczoznawcy - czy to się da naprawić, jak jest utrata wartości itp.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 13:59   

są ewidentne ślady takie że lewarek wchodził....ślady (rysy)
jeszcze nie zardzewiały.
Jeszcze do niego nie zadzwoniłem bo nerwy mi jeszcze nie puściły.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 01:08   

jakub333, ze zdjec nie wyglada to powaznie...jedynie lokalna utrata sztywnosci na zagieciu...podejrzewam, ze nic nie zdzialasz, trzeba bedzie zabezpieczyc przed korozja i tak zostawic...

utrata wartosci o ktorej Maciej pisze? ee tam w autach ponad 10 letnich nie ma co takimi rzeczami sie przejmowac (no chyba, ze masz koneserski idealny egzemplarz)

jedynie szkoda, ze tak sie stalo...jedynie to mozesz podjechac do mechanika i roscic jakiegos zadosc uczynienia badz pokrycia naprawy z jego strony ale to i tak bedzie trudno sie dogadac...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 08:24   

heeee a pęknięty element na zdjęciu 4 i 5 ! Ciekawe jak byście się wkurzali jak byście byli w mojej skórze i Wasze auto by było tak oszprycowane.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 08:39   

jakub333, każdy by się wkurzał, ale niestety kolega faecd ma rację - przy takim wieku auta wycenią Ci to na kilkaset złotych, więc sprawy w sądzie nie ma o co zakładać. :(

Jeśli Cię to choć trochę pocieszy, to moje auto wygląda podobnie i od 3 lat nic się nie dzieje - trochę się pospieszyłem i kupiłem auto bez brania na podnośnik. :(

Mógłbyś próbować dochodzić od tego "mechanika" kosztów przywrócenia stanu poprzedniego, ale w autach w tym wieku wszelkiego rodzaju próby "naciągania", czy "prostowania" przez blacharza mogą skończyć się gorzej niż zostawienie tego tak jak jest. :(

Co gorsza, jeśli chodzi o urwane śruby w skrzyni, to też chyba niewiele możesz zrobić - to zależy od rzeczoznawcy, ale w aucie w tym wieku to też może zostać uznane za "zwyczajne zużycie". :(

Jedyne co tak naprawdę możesz zrobić to zrobić mu jak najgorszą reklamę, żeby nikt więcej się nie naciął.

No i możesz jeszcze próbować załatwić sprawę polubownie - żeby gość przynajmniej naprawił co zepsuł - śruby skrzyni itp., ale patrząc na jego "fachowość", to chyba bym się na Twoim miejscu bał to tak załatwiać. :/
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 14, 2009 08:47   

maciej napisał/a:
Co gorsza, jeśli chodzi o urwane śruby w skrzyni, to też chyba niewiele możesz zrobić - to zależy od rzeczoznawcy, ale w aucie w tym wieku to też może zostać uznane za "zwyczajne zużycie". :(

źle się wyraziłem.
Zerwał gwint tej śruby (śruba spustowa) ale wyglada to źle. próbowałem nasadowym nic z tych rzeczy :(
Czy wyssysanie oleju tak jak w misce olejowej wchodzi tu w gre ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Pon Gru 14, 2009 21:28   

Ja miałem podobną sytuację, proponuję podjechać do tego mechanika i spróbować się dogadać, może się okazać tak jak w moim przypadku, że „majster”, nic nie wiedział o uszkodzeniach które niechcący zrobił jego pracownik. Majster narobił rabanu na warsztacie i jeden facet się przyznał. Mechanik bardzo przeprosił za swojego pracownika i usunął wadę na własny koszt. Od tego momentu zawsze mam u niego zniżki. :ok:
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Gru 15, 2009 12:25   

Mi po awarii pompy wtryskowej przestawili padalce rozrząd - 300 w plecy u innego mechanika :/ . Kłócić się nawet nie szedłem, bo bez sensu, nie udowodnie im, że to oni go przestawili, a sytuacje komplikuje fakt że auto było u dwóch mechaników pokolei - jeden oddał drugiemu, bo nie miał czasu się nim zająć. Generalnie szit jest straszny jesli chodzi o 'fachmanów'. A najbardziej wkur... mnie fakt że jak opowiadają o swjej pracy to są tacy dumni z siebie, jacy to oni fachowcy, że muszą dobrze zrobić bo przecież od nich zależy życie ludzkie... Kur... rzygać mi się chce jak słyszę takie pierniczenie z ich strony, a często już to słyszałem...
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 18:40   

jakub333, co tak na prawde sie stalo poza zdeformowana blacha? Piszesz, ze urwal gwint sruby? :neutral: czy moze leb? urwal czy zjechal, ze leb wyglada jakby byl okragly i zadnym kluczem nie da rady odkrecic.

Rozumiem Twoje zdenerwowanie, a moja poprzednia wypowiedz miala realny stosunek do sprawy. Oczywiscie jakby mnie taka szkode zrobili to bylbym zly i chcialbym dzialac, ale tak de facto za wiele nie mozna zdzialac oprocz proby dogadania sie :) lub podpalenia warsztatu :) wiem wiem to nie legalne, wszyscy musimy przestrzegac prawa, ale od jakiegos czasu chodza mi po glowie takie dziwne pomysly, ze jak ktos cos mi zrobi to sie odwdziecze z nawiazka...wystarczy butelka z benzyna, szmatka i zapalniczka. Podjezdzasz...jeb butelka i po sprawie... :D

nie na namawiam do zlego, sam kryminalista nie jestem ale zauwaz jakie to bylo by proste i jak bardzo satysfakcjonujace :D hehe
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
borsi 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 747
Skąd: Poznań Koło

Rover 400

Wysłany: Pon Gru 21, 2009 21:46   

wgioł podłużnice i 2 elementy pękły ! śruby były już przykręcane przecinakiem ! czy punktakiem .
Będę miał na niego haka...ale wątpie że coś odzyskam.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: zmiany w ustawie - prawo o ruchu drogowym i innych
zetes Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Kwi 11, 2015 21:50
Aska85
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów [Prawo cywilne] rozwód
zouza Prawo i ubezpieczenia 6 Pon Maj 24, 2010 11:42
zouza
Brak nowych postów [Prawo cywilne] Problem z Reklamacją
bula21 Prawo i ubezpieczenia 15 Wto Lis 02, 2010 14:27
piter34
Brak nowych postów [Prawo cywilne] Zagubienie dokumentów.
borsi Prawo i ubezpieczenia 4 Wto Sie 03, 2010 00:17
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink