Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 97r] Gotująca sie woda i brak ogrzewania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:55
[R200 1.4 97r] Gotująca sie woda i brak ogrzewania
Autor Wiadomość
animike 



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 12:17   [R200 1.4 97r] Gotująca sie woda i brak ogrzewania

Witam,

mam nastepujacy problem z moim ROVERkiem, od jakiegos czasu gotuje mi sie plyn w zbiorniku wyrownawczym, po lekturze forum wymienilem czujnik temperatury i termostat, ale objawy nie zniknely. Jakby tego bylo malo wraz z nadejsciem zimy zaczalem miec problemy z grzaniem: po 15min jazdy mam cieple powietrze a jak jade jescze dluzej to nagle mam zimne powietrze, czasem jest nawet tak ze wogole nie mam cieplego powietrza z nawiewu. Prosze o pomoc.

Pozdr
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 04, 2010 12:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 14:20   

czy ubywa płynu ? wymień korek zbiorniczka wyrównawczego i odpowietrz układ, oraz upewnij sie że masz płyn w układzie a nie wode
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
animike 



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 16:15   

Ciufcia napisał/a:
czy ubywa płynu ? wymień korek zbiorniczka wyrównawczego i odpowietrz układ, oraz upewnij sie że masz płyn w układzie a nie wode


ubywa plynu. wymienie korek i dam znac czy pomoglo. Na pewno mam plyn.
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 16:30   

a przybyło oleju? i jaki kolor ma olej oraz płyn chłodniczy
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
dlugoszp 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 14
Skąd: przasnysz



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 18:05   Re: [R200 1.4 97r] Gotująca sie woda i brak ogrzewania

animike napisał/a:
Witam,

mam nastepujacy problem z moim ROVERkiem, od jakiegos czasu gotuje mi sie plyn w zbiorniku wyrownawczym, po lekturze forum wymienilem czujnik temperatury i termostat, ale objawy nie zniknely. Jakby tego bylo malo wraz z nadejsciem zimy zaczalem miec problemy z grzaniem: po 15min jazdy mam cieple powietrze a jak jade jescze dluzej to nagle mam zimne powietrze, czasem jest nawet tak ze wogole nie mam cieplego powietrza z nawiewu. Prosze o pomoc.

Pozdr
U mnie takie same objawy.Po rozebraniu wyszło że uszczelka .
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 18:08   

dlugoszp napisał/a:
U mnie takie same objawy.Po rozebraniu wyszło że uszczelka .

no i co w związku z tym?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
DawidNB 



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 590
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 18:12   

animike, a układ odpowietrzony ??
_________________
D-4D + Ubot 520xl
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 18:13   

Jak w ogóle można sprawdzić kolor oleju ? Chyba tylko przez spuszczenie niewielkiej jego ilości.
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 18:18   

ADI-mistrzu napisał/a:
Jak w ogóle można sprawdzić kolor oleju ?

wyciągając bagnet ?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
pablolis
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 04, 2010 18:26   Zapowietrzenie

Moim skromnym zdaniem układ będzie zapowietrzony. Zeź ustaw pokrętło ogrzewania na maxa ciepło, i w wężyku bodajże po prawej stronie silnika, gdzieś koło filtra powietrza jest śrubka wkręcona w wężyk, to jest odpowietrznik, dolewaj i odpowietrzaj...
 
 
animike 



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 19:51   

Ciufcia napisał/a:
a przybyło oleju? i jaki kolor ma olej oraz płyn chłodniczy


masz racje musze to sprawdzic jakby cos bylo nie tak to juz bede wiedzial ze uszczelka

DawidNB napisał/a:
animike, a układ odpowietrzony


uklad odpowietrzony przez mechanika - tzn tak mi powiedzial ale jak to jest w naszym pieknym kraju poki sam czegos nie zrobisz nie bedziesz mial zrobione:/


Zauwazylem ze po dluzszej jezdzie waz wchodzacy do chlodnicy jet goracy, pol chlodnicy jest ciepla nizsza polowa i waz wychodzacy zimny. Pompa??
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 19:58   

animike napisał/a:
Zauwazylem ze po dluzszej jezdzie waz wchodzacy do chlodnicy jet goracy, pol chlodnicy jest ciepla nizsza polowa i waz wychodzacy zimny. Pompa??
nie otwarty jeszcze duzy obieg.
 
 
 
TARADAJA 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Stobno k/Kalisza



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 20:04   

Jeśli w ostatnim czasie nie ingerowałeś w układ chłodniczy typu wymiana płynu lub nie zabrakło go w zbiorniczku wyrównawczym albo nie ma widocznych śladów wycieku płynu to niestety do wymiany uszczelka pod głowicą! Gotujaca się woda a wraz z nią brak ogrzewania o tym informuje.Układ nie ma wtedy pełnego ciśnienia obiegu stad efekt braku ogrzewania i pełnego obiegu przez chłodnice! Pompa według mnie odpada. często uszkadza sie zaworek w korku zbiorniczka albo blokuje ciśnienie w układzie za mocno albo nie trzym,a go na należytym poziomie. Sprawdz go na początku! Prawa fizyki są nieugięte jeśli jest wyciek,nieszczelność to płyn popłynie zawsze tam gdzie lżej a nagrzewnica i chłodnica stanowi dla układu znaczny opór stąd moja diagnoza i mam nosa że się nie myle :wink: Wymień uszczelke w dobrym warsztacie i problem zniknie na dłuzszy czas!
Pozdrawiam
 
 
 
animike 



Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Pon Sty 18, 2010 13:51   

TARADAJA napisał/a:
Jeśli w ostatnim czasie nie ingerowałeś w układ chłodniczy typu wymiana płynu lub nie zabrakło go w zbiorniczku wyrównawczym albo nie ma widocznych śladów wycieku płynu to niestety do wymiany uszczelka pod głowicą! Gotujaca się woda a wraz z nią brak ogrzewania o tym informuje.Układ nie ma wtedy pełnego ciśnienia obiegu stad efekt braku ogrzewania i pełnego obiegu przez chłodnice! Pompa według mnie odpada. często uszkadza sie zaworek w korku zbiorniczka albo blokuje ciśnienie w układzie za mocno albo nie trzym,a go na należytym poziomie. Sprawdz go na początku! Prawa fizyki są nieugięte jeśli jest wyciek,nieszczelność to płyn popłynie zawsze tam gdzie lżej a nagrzewnica i chłodnica stanowi dla układu znaczny opór stąd moja diagnoza i mam nosa że się nie myle Wymień uszczelke w dobrym warsztacie i problem zniknie na dłuzszy czas!
Pozdrawiam


Ingerowalem w wymiane oleju, nie mam widocznych znakow wyciekow - sprobuje narazie z korkiem. Ale jak mi ubywal plyn to moze korek nie wytrzymuje cisnienia i wypuszcza ten plyn, stad te ubytki. A jak juz przyjdzie do wymiany uszczelki to powiedzcie mi ile takie cos moze kosztowac razem ze szlifem i innymi rzeczami ktore sie przy tym robi.
Pozdr

[ Dodano: Pon Sty 18, 2010 13:51 ]
I okazalo sie ze jednak to uszczelka pod glowica :/ Wiec orintuje sie teraz gdzie by mozna dobrze to zrobic bo juz 2 mechanikow odmowilo podjecia sie tego. Wszyscy mi mowia ze koszt tego to az 1000-2000, bo jeszcze rozrzad bym musial wymienic. Nie wiem czy nie lepiej kupic od razu silnik uzywany ale przy tym tez nie mam gwarancji ze kupie dobrze :/
Jakies sugestie??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] gotująca woda w zbiorniczku wyrównawczym. POMOCY!
kamilosbos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 57 Nie Kwi 20, 2014 01:03
MultecFSO
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R25 1.4 16V 103KM] - Gotująca się woda
zawada900630 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Wrz 02, 2016 17:48
Adrian
Brak nowych postów [R 214, 16V] gotująca się woda w chłodnicy
EmiliiN Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Kwi 11, 2011 18:49
Gość
Brak nowych postów [Rover 214i 8v z 99r] gotująca się woda w górnym wężu
BLAZEJ Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Kwi 28, 2010 18:11
BLAZEJ



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink