Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 2.0SDI 99r.]Problemy z odpaleniem mimo licznych napraw
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:51
[R200 2.0SDI 99r.]Problemy z odpaleniem mimo licznych napraw
Autor Wiadomość
paluch3336 



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 11
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:42   [R200 2.0SDI 99r.]Problemy z odpaleniem mimo licznych napraw

Witam mam problem , auto jak przez całą noc stoi to z rana mam problem z odpaleniem.A w aucie zostały wymienione świece ale tylko 3 bo do 4 jest ciężki dostęp , wszystkie filtry no i niecały miesiąc temu razem przy wymianie rozrządu był ustawiany kąt wtrysku.Jeden mechanik stwierdził że to przez cofające się paliwo więc założyłem zaworek i dalej nic dalej występują te problemy z odpalaniem.A problem wygląda następująco wsiadam do auta podgrzewam świece 2-3 razy i odpalam po 5 sek kręcenia auto odpala ale zaraz gaśnie i tak ze 2-3 razy dopiero za 4 razem jest już ok i nie gaśnie.
CO ROBIĆ ??
Co radzicie ?? I jakie koszty mnie jeszcze czekają ?? Proszę o Pomoc :sad:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafal_13 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 110
Skąd: RZE

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:49   

jak diesel na mrozie :razz:
a komputer nie pokazuje żadnych błędów??
 
 
przemek199 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 135
Skąd: Wołów



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 23:24   

Kolego nie pisz, że jak diesel na mrozie bo mam dokładnie takie same autko przebieg prawie 200 tys i przy minus 15 grzanie świec do zgaśnięcia kontrolki dwa obroty wału dokładnie i auto chodzi i nie ma prawa zgasnąć.... Kolego mocno dymi Twój jak odpali? Może wtryski, może przebieg i za małe ciśnienie już, no i świece też muszę być odpowiednio dobrane. Paliwo też może sie cofać to wtedy spróbój przed odpalaniem podnieść maskę i na wężyku od zbiornika przed filtrem paliwa masz taką gruszkę do ręcznęgo pompowania i pompuj, powinna po 3-4 razach zrobić sie wyraźnie twardsza, jeżeli tak jest to raczej nie paliwo. Spróbój może wtedy odpowietrzyć tez tą śrubką w filtrze paliwa. Pokombinuje troszke pare razy z rana a dojdziesz sam jezeli to coś z paliwem. Pozdro!
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 23:28   

Pompa wtryskowa ma również swój zaworek zwrotny i to on może być przyczyną. Jeżeli pompowanie gruszką przed odpaleniem poprawia nieco sytuację, ale nie na tyle, że jest super, to radzę podjechać do pompiarza, żeby spróbował wymienić zawór zwrotny w pompie. Koszt nie powinien być wielki, warto spróbować.
 
 
rafal_13 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 110
Skąd: RZE

Rover 200

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 00:04   

przemek199 napisał/a:
Kolego nie pisz, że jak diesel na mrozie bo mam dokładnie takie same autko przebieg prawie 200 tys i przy minus 15 grzanie świec do zgaśnięcia kontrolki dwa obroty wału dokładnie i auto chodzi i nie ma prawa zgasnąć.... Kolego mocno dymi Twój jak odpali? Może wtryski, może przebieg i za małe ciśnienie już, no i świece też muszę być odpowiednio dobrane. Paliwo też może sie cofać to wtedy spróbój przed odpalaniem podnieść maskę i na wężyku od zbiornika przed filtrem paliwa masz taką gruszkę do ręcznęgo pompowania i pompuj, powinna po 3-4 razach zrobić sie wyraźnie twardsza, jeżeli tak jest to raczej nie paliwo. Spróbój może wtedy odpowietrzyć tez tą śrubką w filtrze paliwa. Pokombinuje troszke pare razy z rana a dojdziesz sam jezeli to coś z paliwem. Pozdro!


kolego nie pisz co mogę pisać, a czego nie. To zdanie "jak diesel na mrozie" to miało być taki OT, a nie diagnoza też mam 2.0 sdi 99 rok 180 tys. i mi również pali bez problemów.
Ale chyba nie zaprzeczysz, że zima i mróz to nie są idealne warunki dla dieselków??
Pozdrawiam :hejka:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 00:10   

thef, zaworek do pompy VP30 w oryginale to koszt dokładnie 89zł. Chciałem go kupować (wcześniej wymieniłem gruszkę na nową), ale pompiarze twierdzą, że zawór gruszki wystarczy, nawet przy niesprawnym zaworze w pompie. Nie ma pompy paliwa w baku, a w przewodach ma być poprostu paliwo (bez powietrza), wysokie ciśnienie nie jest wymagane.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 06:54   

Mixtated napisał/a:
thef, zaworek do pompy VP30 w oryginale to koszt dokładnie 89zł. Chciałem go kupować (wcześniej wymieniłem gruszkę na nową), ale pompiarze twierdzą, że zawór gruszki wystarczy, nawet przy niesprawnym zaworze w pompie. Nie ma pompy paliwa w baku, a w przewodach ma być poprostu paliwo (bez powietrza), wysokie ciśnienie nie jest wymagane.

...tak jak mówisz Mix, ale tu je mowa panie o pompie VP-37 w R 200 SDI, a w tym przypadku podanie paliwa od zbiornika do w/w pompy wygląda troszkę inaczej niż u nas panie :taa: i ma to sporą zaletę- mniejsze rydzyko awarii niż u nas :taa:

[ Dodano: Pią Sty 08, 2010 06:54 ]
...a dla kolegi paluch3336 może to się przyda:

http://www.skierniewice.i..._nastawnika.pdf
 
 
przemek199 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 135
Skąd: Wołów



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 16:31   

rafal_13 napisał/a:
przemek199 napisał/a:
Kolego nie pisz, że jak diesel na mrozie bo mam dokładnie takie same autko przebieg prawie 200 tys i przy minus 15 grzanie świec do zgaśnięcia kontrolki dwa obroty wału dokładnie i auto chodzi i nie ma prawa zgasnąć.... Kolego mocno dymi Twój jak odpali? Może wtryski, może przebieg i za małe ciśnienie już, no i świece też muszę być odpowiednio dobrane. Paliwo też może sie cofać to wtedy spróbój przed odpalaniem podnieść maskę i na wężyku od zbiornika przed filtrem paliwa masz taką gruszkę do ręcznęgo pompowania i pompuj, powinna po 3-4 razach zrobić sie wyraźnie twardsza, jeżeli tak jest to raczej nie paliwo. Spróbój może wtedy odpowietrzyć tez tą śrubką w filtrze paliwa. Pokombinuje troszke pare razy z rana a dojdziesz sam jezeli to coś z paliwem. Pozdro!


kolego nie pisz co mogę pisać, a czego nie. To zdanie "jak diesel na mrozie" to miało być taki OT, a nie diagnoza też mam 2.0 sdi 99 rok 180 tys. i mi również pali bez problemów.
Ale chyba nie zaprzeczysz, że zima i mróz to nie są idealne warunki dla dieselków??
Pozdrawiam :hejka:




Zgadzam się to nie są idealne warunki, ale auto palić musi dobrze bo jak nie to trzeba szukać, aż zacznie :lol: Mój ostatnio stal dwa dni gdzieś przy minus 12 przez dłuższy czas i zapalił od pierwszego...Aż sam się dziwiłem, że tak potrafi. :wink:
 
 
 
paluch3336 



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 11
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 21:10   

Nie właśnie komputer nie pokazuje żadnych błędów.A jak już odpali to mocno kopci taka ciemno siwa chmura.No i oczywiście przed próbą odpalenia podnosiłem maskę i naciskałem tą gruszkę parę razy , aż się twarda zrobiła i wtedy próbowałem
odpalać ale też bez rezultatu , ręce mi już opadają. :cry:
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 21:15   

a jaki masz kąt wtrysku
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 21:27   

paluch3336 wydaje mi sie ze moga wtryski lac bo jak kopci mocno zwlaszcza przy odpaleniu to tak jest, kolega z pracy z audi mial taki sam problem jak ty podgrzewal swiece krecil rozrusznikiem i auto chwytalo na ok.2 sek i gaslo i tak przez okolo 6 razy az wkoncu chwycilo i ladnie sobie klekotal na wolnych jak by nigdy nic ale przy kreceniu to siwy dym i sadza na asfalcie
 
 
paluch3336 



Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 11
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 21:58   

Nie potrafię Ci kolego odpowiedzieć jaki mam kąt wtrysku ale dosyć niedawno miałem ten kąt wtrysku ustawiany bo po wymianie rozrządu zaczęła mi się zapalać kontrolka check engine a gdy kąt został ustawiony to ta kontrolka już się nie zapala to chyba został ustawiony prawidłowo.
Tak jak opisał Jarekb to u mnie jest identycznie a czy to są na pewno wtryski i jakie to mogą być koszty naprawy ??
 
 
 
jarekb 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 153
Skąd: Krakow

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 22:17   

wtryski sa dosc drogie bo jesli bys chcial wymienic komplet to prawie 2tys ale mozesz sie rozejzec za uzywkami slyszalem tez ze sie wymienia same koncowki wtryskow ale nie wiem czy akurat w twoim modelu sie da musisz sie dowiedziec czy sa wymienialne...
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Sty 08, 2010 23:20   

paluch3336 napisał/a:
Nie potrafię Ci kolego odpowiedzieć jaki mam kąt wtrysku ale dosyć niedawno miałem ten kąt wtrysku ustawiany bo po wymianie rozrządu zaczęła mi się zapalać kontrolka check engine a gdy kąt został ustawiony to ta kontrolka już się nie zapala to chyba został ustawiony prawidłowo.
Tak jak opisał Jarekb to u mnie jest identycznie a czy to są na pewno wtryski i jakie to mogą być koszty naprawy ??


zraz zaraz jeśli miałeś przestawiony rozrząd i , tylko wyregulowali kąt , to znaczy że w tym może być przyczyna
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 2.0Sdi '99] - problem z odpaleniem.
ndd89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Sie 18, 2009 15:39
ndd89
Brak nowych postów [R200 2.0SDi 98r] Problemy z immo...znowu
Nie odpala po podaniu kodu i wymianie baterii
Pordi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Lip 28, 2009 18:29
Pordi
Brak nowych postów [R200 1.4 v8 99'] Problemy z odpaleniem
kamilssj2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sob Wrz 26, 2009 19:48
darek_wp
Brak nowych postów [R200] Ogromne problemy z odpaleniem
Daroo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Paź 27, 2008 10:51
Daroo



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink