Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Montaż halogenów - świateł przeciwmgielnych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Montaż halogenów - świateł przeciwmgielnych

PORADA ZE ZDJĘCIAMI
Autor Wiadomość
misiek_KR 




Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Maj 09, 2009 21:28   [R600] Montaż halogenów - świateł przeciwmgielnych
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Na stronie głównej jest tylko opis że się da podłączyć i że jest fabryczna instalacja ale konkretów nie ma, więc postaram sie napisać dokładnie.

Będą potrzebne:
światła przeciwmgielne seryjne lub jakie tam chce ktoś zamontować
włącznik (ten na obudowie licznika)
zwykły przekaźnik samochodowy
no i jakieśtam różne narzędzia cyna, lutownica, koszulki termokurczliwe, przewód dwużyłowy z 1,5 metra, szybkozłączki 2x męska i 2x żeńska, izolacja itd itp.

montaż włącznika nie powinien sprawić problemów, wystaczy wkręcić stary pojedynczy i wkręcić w obudowe nowy podwójny.

najwięcej zabawy miałem z podłączeniem przekaźnika bo nie mogłem znaleźć gdzie ale niechcący znalazłem :) nad pedałami po lewej w okolicach tej masy przewodów znajduje sie luzem wtyczka z 4 przewodami, poniżej jest na zdjęciach, a oto opis jak podłączyć przewody do uniwersalnego przekaźnika samochodowego, jak wiadomo albo niektórym nie wiadomo, do takiego przekaźnika podłącza się 2 przewody zasilające cewke przekaźnika i 2 przewody które będzie ten przekaźnik zwierał.
oto schemat na przekaźniku



a więc tak
przewody o kolorach czarny i żółto czerwony podłączamy do cewki przekaźnika (nóżki 85 i 86), a kolory biały i niebiesko czerwony do nóżek przekaźnika 30 i 87, i to cała filozofia, po takim zabiegu po włączeniu świateł i włączeniu przyciskiem świateł przeciwmgielnych przednich na wtyczce koło zbiorniczka spryskiwacza (jest tylko jedna ale o tym za chwile) pojawia się napięcie :)







a teraz co do podłączenia samych świateł, instalacja elektryczna jest w aucie przygotowana ale jest podprowadzony przewód z wtyczką tylko z lewej strony do lampy (tak przynajmniej u mnie było) do światła przeciwmgielnego po prawej trzeba podprowadzić przewód dolutować do tego z lewej i pociągnąć wzdłuż pasa przedniego, na końcach przewodów założyć szybkozłączki zarobić wsówki i nasówki i wepchnać w jedne na końce przewodów w aucie a drugie na konce przewodów z halogenów

fotki z tej operacji niebawem bo zapomniałem zdjęcia porobić.

a teraz coś o montażu samych lamp w zderzaku jeśli ktoś chce nieseryjne, mi osobiście te seryjne sie strasznie nie podobają a poza tym mają zaporowe ceny, ja kupiłem światła przeciwmgielne na "alledrogo" a oto jak je zamontowałem może ktoś podchwyci pomysł.

powycinałem osłonke w zderzaku zamontowałem lampe, potem obłożyłem folią żeby nie zapaćkać, nałożyłem rajtki z podwójnym klinem :lol: (tak mi w sklepie powiedziano), przesączyłem żywicą, na drugi dzień było twarde, potem nałożyłem od wewnątrz kolejne zarstwy żywicy ż matą szklaną żeby to twardość miało, no i potem już szlifowanie szpachlowanie, malowanie, szpachlowanie, potem znowu szlifowanie, potem malowanie, i potem na to baza pod kolor auta a potem bezbarwny. najwięcej zabawy jest żeby prosto ustawić lampe w osłonce.
Proste no nie :jezor:

Jeszcze całość nieskończona ale jak już bedzie na gotowo to wyedytuje posta















[ Dodano: Pią Maj 22, 2009 15:42 ]
no i tu już gotowe i polakierowane halogenki :)





Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Lut 09, 2011 23:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 09, 2009 21:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Lip 14, 2009 23:00   

Super! Całość mi się przyda; dobra robota :grin:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
berserker8888 



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Jedrzejów



Wysłany: Sob Sty 30, 2010 14:12   

Ja mam takie pytanie. Gdzie mozna kupic taki wlacznik(chodzi mi o ten na desce rozdzielczej) Musi byc podwojny? Jesli tak to po co mam tam ten nizej przycisk montowany seryjnie?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Brak tylnych świateł przeciwmgielnych
PopaY Rover serii 600, Honda Accord 19 Wto Lis 15, 2011 18:24
sebeks
Brak nowych postów [R600] montaż halogenów pare pytań
Arek Rover serii 600, Honda Accord 21 Wto Kwi 29, 2014 21:54
pawelino87
Brak nowych postów [R620] Instalacja świateł w miejsce halogenów
fireman Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Kwi 19, 2009 17:31
Paul
Brak nowych postów [R600] Dokładanie fabrycznych halogenów i tempomatu
Mayson Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Lip 14, 2009 22:53
Mayson
Brak nowych postów [R600] Montaż haka
jajco112 Rover serii 600, Honda Accord 5 Pon Maj 18, 2009 14:05
NEOSSS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink