Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] ściąga w prawą strone...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:15
[R416] ściąga w prawą strone...
Autor Wiadomość
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 10, 2010 13:19   [R416 SI 96'] Dziwne zachowanie na drodze...

Witam

Panowie odkopie trochę temat, nie Chciałem zakładać nowego, ale jak napisałem w starym to nie chciał mi wskoczyć na pierwszą stronę Usterek i Porad... Dlatego napisałem nowy.

Tu link do starego tematu http://forum.roverki.eu/v...t=45329&start=0

Mianowicie chciałbym wrócić do tematu, szarpania kierownicy na nierównościach, kiedy jadę powiedzmy polną drogą, która co prawda jest odśnieżoną ale są wyjeżdżone głębokie koleiny, dziury itp, każdy wie jak u nas drogi wyglądają zimą, to strasznie szarpie mi kierownicą, nawet jak się zaprę i trzymam mocno oburącz to i tak lekko wyrywa na boki.

Druga sprawa Podczas hamowania powiedzmy przy prędkośc ponad 50-60 km/h autko ucieka delikatnie w lewą stronę, i teraz ktoś powie że klocki nie równo zużyte i to dlatego, ale kierownica nadal jest ustawiona prosto. Co może być tego przyczyną? Dodam że to nie jest tak że autko ucieka mi zaraz na przeciwny pas, nie ucieka ale bardzo delikatnie, jest jeszcze taka sprawa ze przy mniejszej prędkości to zjawisko nie wystepuje.

No i teraz nie wiem czy jest to wina rzeczywiście nie równo zużytych klocków, czy może opon zimowych (mam aktualnie na samochodzie opony Nokian Hakapelita Rsi 175/60 R14 są one bardzo miękkie, nawet podczas dużego mrozu), czy może tego całego syfu na drogach.

Być może jestem porostu przewrażliwiony na punkcie swojego autka, jestem typem człowieka który podczas kupna autka nie kieruję się raczej głową, gdyby tak było pewnie kupił bym jakiegoś Passata albo golfa w dizlu jak wszyscy inny (żeby była jasność nie twierdze je te samochody są bezawaryjne i the Best, bo mają też wady jak każde inne, a kto wie czy nie więcej niż nasze roverki, i do tego są brzydkie...)

zawsze chciałem mieć autko nietuzinkowe, nie takie jak wszyscy, roverki od zawsze mi sie podobały pierwszy był 214 si 95', teraz 416 i następny na pewno tez będzie rover.

Może faktycznie jestem przewrażliwiony, ale wydaje mi się że w moim poprzednim 214 si nie występowały takie zjawiska, co prawda nie zwróciłem na to uwagi w poprzednim samochodzie i porostu nie pamiętam jak było w poprzednim roverku.

Powiedzcie koledzy i koleżanki, czy to moja wyobraźnia czy coś jest nie tak z moim autkiem.



Co z drążkiem stabilizatora? Może być winny?

Pozdrawiam i z góry dziękuje
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 10, 2010 13:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
shilus82 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 857
Skąd: Wrocław

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 10, 2010 13:32   

A może ciśnienie w oponach,jedna ma wyższe,a druga niższe i dlatego sciaga
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 10, 2010 13:51   

No właśnie wyrównywałem ciśnienie w oponach niedawno, jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy jest związane z faktem iż, oponki jak pisałem są bardzo miękkie i może w połączeniu z nie równo startymi klockami, efekt jest taki że dlatego ze oponki są bardzo miękkie to też przy hamowaniu pewnie bardziej "spłaszczają" się przy glebie i gdy hamuje to ściąga.

Kurcze trochę namotałem chyba, nie wiem co myśleć o tym...

Wcześniej kiedy mi na aluskach ściągało to byłem na trzech stacjach diagnostycznych żeby mi auto wytrzęśli i sprawdzili pod katem luzów i zużytych elementów i mówili wszyscy zgodnie ze wszystko ok, a dla mnie to nie było normalnie żeby na małych nierównościach tudzież koleinach mnie szarpało w lewo i prawo.

pozdrawiam
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Sro Lut 10, 2010 13:53   

moze hamulce masz zapowietrzone i jedna strona bierze lepiej a druga gorzej ... skoro przy hamowaniu sciaga to neirowno biara hamulce :)
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 10, 2010 14:46   

No niby tak, tylko nie czuje kierownicy mi nie ciągnie przy tym.

jeszcze dziś jak będę z pracy wracał to zrobię parę prób i zobaczę co się będzie działo
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Lut 10, 2010 17:31   

slax, scaliłam Twoje tematy :wink:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 416 99] ściąganie na prawą stronę
Ściąga w prawą stronę
maniek111 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Paź 11, 2009 14:07
szoso
Brak nowych postów [R45]tył lekko opada w prawą strone
reeadon Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Paź 07, 2019 19:48
iktorn73
Brak nowych postów [R416] Pomocy ściąga w lewo??
bulet4 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Kwi 30, 2008 11:10
piter34
Brak nowych postów [r416 si] Nie działa prawa żarówka h7
bielawnym Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Czw Lut 25, 2010 21:37
Artu
Brak nowych postów [R45] Ściąga furkę w lewo
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Paź 23, 2008 19:39
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink