Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Problem z sondą lambda
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Problem z sondą lambda
Autor Wiadomość
rysio42 




Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Międzychód



Wysłany: Czw Lut 11, 2010 17:04   [R600] Problem z sondą lambda
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: 1997

Witam

Mam pytanko. Czy to normalne zjawisko, że powyżej 4000 tys obrotów wykres sondy lambda przestaje oscylować i zamienia się w linię prostą? To samo zjawisko mam w okolicach obrotów biegu jałowego. Czy to może świadczyć o uszkodzeniu sondy? Może ktoś z was testował u siebie sondę ,i pomoże mi w tym temacie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lut 12, 2011 21:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 11, 2010 17:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 11, 2010 18:40   

Witaj

rysio42 napisał/a:
Czy to normalne zjawisko, że powyżej 4000 tys obrotów wykres sondy lambda przestaje oscylować i zamienia się w linię prostą? To samo zjawisko mam w okolicach obrotów biegu jałowego.

Moim zdaniem nie jest to normalne ;)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Lut 11, 2010 19:03   

To raczej nie jest normalne. Jaką tam masz sondę (ilu przewodową) ? Proponowałbym zakupić nową uniwersalną sondę BOSCH.
 
 
 
rysio42 




Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Międzychód



Wysłany: Czw Lut 11, 2010 19:48   

Mam od nowości (kabelki - 2 białe, jeden szary, jeden czarny) czyli 218 tys km, jakiej firmy sonda jest tam teraz , nie wiem. Miałem zamiar założyć NGK bo z BOSCH'em nie mam najlepszych doświadczeń (świece zapłonowe to złom a wycieraczki do szyby zbierały gorzej od rocznych Valeo), ale jeszcze nie zdecydowałem, może sondy robią lepsze od świec i wycieraczek. Będę wdzięczny za każdą radę.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Lut 11, 2010 20:02   

Powiem ci tak. Pierwsza sondę lambda wynalazł Bosch i od tej firmy inne wykupiły licencje na produkcję sond, wg mnie nie ma lepszy sond na rynku niż Bosch.
Co do świec, to rzeczywiście Bosch miał kiedyś problemy z serią świec z jednej z fabryk, potem Bosch wprowadził jakąś akcje dotyczącą bezpłatnej wymiany tych świeć na nowe.

Co do podpięcia to jest to banalnie proste. Nowa sonda ma takie same kolory, białe przewody służą do zasilania grzałki w sondzie, czarny to jest przewód sygnałowy a szary to masa.
Przewodów się nie lutuje, ponieważ one są stalowe. Do połaczenia nowej sondy do oryginalnej instalacji samochodu służą specjalne zaciskane złaczki.
 
 
 
rysio42 




Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Międzychód



Wysłany: Czw Lut 11, 2010 20:23   

Tomek1212 napisał/a:
Powiem ci tak. Pierwsza sondę lambda wynalazł Bosch i od tej firmy inne wykupiły licencje na produkcję sond, wg mnie nie ma lepszy sond na rynku niż Bosch.

Może i tak większość wynalazków dotyczących początków motoryzacji należy do europejczyków i mieszkańców USA, ale do perfekcji doprowadzili je japończycy. Ja nie chcę polemizować na temat BOSCHA, każdy ma swoje doświadczenia w tym względzie (ja się zraziłem). Jeżeli twierdzisz , że sonda BOSCHA jest lepsza (to dla mnie cenna uwaga, może potwierdzi to większa ilość klubowiczów) to rozważę zakup takowej, tym bardziej, że cena jest identyczna.
Wracając do meritum; rozumiem, że sygnał z sondy powinien mieć wykres "skaczący" w całym zakresie obrotów silnika. Jeżeli tak to rzeczywiście moja jest uszkodzona.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Lut 11, 2010 22:53   

Tak sądze, że twoja sonda jest już wypalona i pracuje trochę ospale.
Tak na marginesie NGK nie produkuje sond, tylko firma NTK która należy do NGK. To są też bardzo dobre sondy, jednak BOSCH jest pewniejszy, no i ma lepsze złączki.
Nie polecam natomiast sond firm LECHO, Magneti Marelli (czyli Golden Lodge) tudzież innych tanich wynalazków.
 
 
 
rysio42 




Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Międzychód



Wysłany: Pią Lut 12, 2010 08:13   

Tomek1212 napisał/a:
Nie polecam natomiast sond firm LECHO, Magneti Marelli (czyli Golden Lodge) tudzież innych tanich wynalazków.


Tego typu "badziewia" nie miałem zamiaru kupić. Dzięki za podpowiedź, chyba zdecyduję się na Boscha.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Problem z sondą lambda :(
Gość Rover serii 600, Honda Accord 6 Pon Lis 12, 2007 20:01
thef
Brak nowych postów [623i] Sonda Lambda
Blesso Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Mar 29, 2013 07:11
marthinez
Brak nowych postów [620]Sonda lambda podlaczenie
tomason Rover serii 600, Honda Accord 3 Pon Lis 21, 2011 14:42
-Marcin-
Brak nowych postów [R620] Czy sonda lambda juz do wymiany ?
crusio Rover serii 600, Honda Accord 6 Nie Maj 31, 2009 03:01
crusio
Brak nowych postów [r620si F20z1] Sonda lambda bląd
piotrpg Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Maj 17, 2017 11:07
emilek900



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink