Forum Klubu ROVERki.pl :: [r214 98r 16v] problem z komputerem ? ECU
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:55
[r214 98r 16v] problem z komputerem ? ECU
Autor Wiadomość
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 22:18   [r214 98r 16v] problem z komputerem ? ECU

Od dawna mam problemy z odpalaniem w nocy i z rana odpali w ciagu dnia juz nie ~~. Opisywalem juz w wczesniejszych tematach problem ale do nieczego nie doszedlem odwiedzilem 3 mechanikow jeden mi polecil wymienic przekaznik glowny co zrobilem i dupa problem ten sam co na starym przekazniku 2 w ogole powiedzial "nara" a 3 po typowej diagnostyce stwierdzil ze komputer mu nie wykazuje bledow. sprawdzil co i jak i:
- jest iskra czyli imo dziala oraz czujniki (chyba ja tak sadze z tymi czujnikami)
-idzie paliwo lecz...
... wtryski nie pracuja odpowiednio jak powinny stwierdzil. jak odlaczyl dolot paliwa i pryskal tam paliwem to silnik zapalil i chodzil normalnie puki mial co spalac. a jak juz wszystko dokrecil nie. po diagnozie tryskow (podlaczyl jeszcze tryski hondowskie i tak samo dzialaly) doszedl do wniosku ze otwieraja sie zbyt rzadko i cos tam jeszcze, a ogolne cisnienie jakie wchodzi na wtryski jest odpowiednie tyle ze przez trysk przelatuja kropelki paliwa.

powiedzil mi ze to komputer jest temu winny a teraz sie pytam was za ile jaki i gdzie najlepiej kupic i czy trzeba wymieniac z imo czy bez badz jakie sa wasze sugestie

pozdrawiam i czekam na wyczerpujace odpowiedzi :)
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 22:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 22:24   

trzeba sprawdzić czujnik temperatury , może on coś sieje. CO za idiota od hondy wkładał wtryski , przecież mają inny czas otwarcia.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 07:41   

a to nie jest tak ze ECU musi kalibrowac wtrykski ? sprawdze ten czujnik wezme go wymienie na nowy i tak mialem to zrobic dawno temu ale jak to nie on to raczej jednak bedzie ECU prawda jezeli problem polega na tym ze wtryski pracuja nie odpowiednio.
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 09:30   

To nie takie oczywiste, że jest uszkodzony ECU. NAjpierw jednak skupił bym się na posprawdzaniu czujników i ich połączeń. Problemy ze sterowaniem wtryskami mogą równie dobrze powodować czujnik temp płynu chłodzącego, czujnik temp powietrza jak i czujnik położenia wału - z nich wszystkich komp odczytuje sytuację silnika i reguluje pracę wtrysków. Poza tym wtryskiwacze są sterowane parami 1-4 i 2-3 więc uskodzenie kompa powinno zakłucić pracę jednej pary a nie wszystkich wtrysków. A jak już nie da rady nic wymyśleć warto wybrać się nie do mechanika ale do dobrego elektryka samochodowego lub samemu jeśłi jest taka mozliwość sprawdzić sygnały z czujników i do wtryskiwaczy najlepiej oscyloskopem (widać wtedy charakterystyki czasowe sygnałów i ich poziom).
Przy okazji na samym początku warto porozłączać i posprawdzać po kolei wszystkie złącza (czy nie są skorodowane), sprawdzić masy (silnik, nadwozie, masa ECU) - ich zły styk może dawać różne dziwne objawy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 09:55   

no dobrze nie do konca wiem jak mam po sprawdzac te wszystkie zlaczki i przewody nikt w okolicy nie chce sie zaopiekowac w moim r zamowilem czujnik od temp. chyba to bedzie to bo jak jednak odpali mi samochod to wskazowka od poziomu temp wody lezy jakby umarla nawet po dluzszych nagrzaniu silnika. musze sprawdzic reszte ale nie wiem jak zamowilem jeszcze czujnik ten co pod silnikiem jest " cisnienia oleju" czy jakos tak
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 12:11   

Pierwsze prośba - stosuj kropki i przecinki bo ciężko czytać.
Co do wskaźnika temperatury to ma osobny czujnik niż komputer. Jeśli wskazówka "leży" to albo uszkodzony jest czujnik albo przewód (wtyk) do niego. Możesz mieć również uszkodzony termostat - jest cały czas otwarty i silnik grzeje się bardzo wolno a co za tym idzie czujniki również błędnie odczytują temperaturę. Mimo zagrzania silnik cały czas pracuje na ssaniu i stąd mogą się pojawiać kłopoty z odpalaniem.
O sprawdzeniu termostatu jest sporo na forum - poszukaj.
Kontrola złączek polega na ich rozłączeniu, obejrzeniu czy styki nie są zaśniedziałe, czy przewody wchodzące do kostek są całe, nie mają spękanej izolacji i złączeniu ich ponownie porządnie dociskając. Można też kupić spray do złączy elektrycznych i profilaktycznie popsikać jak juz będą rozłączone. Nie polecam jednak stosowania płynów typu WD40 - przyspieszają korozję styków.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 22:33   

ale gdyby termostat byl uszkodzony to by raczej z nawiewu nie lecialo cieple powietrze a sprawdzilem jak odpali ( dzisiaj rano) cieple powietrze lecialo)

po drugie nowy problem ... dzis przed chwila co przyjechalem na chate, próbuje odpalic autko i pompka paliwowa zadzialala tak jak moja babcia a dzis rano po wlaczeniu zaplonu dzialala zajebiscie (nigdy z nia nie bylo problemow) samochod zakrecil i tak jakby chcial odpalic ale nie dal rady a spod maski bylo czuc paliwo, lecz nie bylo nic ockniete od benzyny. Czy paliwo moglo sie wydobyc spod wtryskow mechanik je sprawdzal moze zle cos zamontowal ?
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 22:33   

Dk-san napisał/a:
no dobrze nie do konca wiem jak mam po sprawdzac te wszystkie zlaczki i przewody nikt w okolicy nie chce sie zaopiekowac w moim r zamowilem czujnik od temp. chyba to bedzie to bo jak jednak odpali mi samochod to wskazowka od poziomu temp wody lezy jakby umarla nawet po dluzszych nagrzaniu silnika. musze sprawdzic reszte ale nie wiem jak zamowilem jeszcze czujnik ten co pod silnikiem jest " cisnienia oleju" czy jakos tak


jeśli nikt nie chce się zająć zapraszamy do siebie coś na niego poradzimy:)
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Nie Kwi 25, 2010 23:26   

a cenowo jakby to wyglądało przyjacielu ? znaczy sie Nowe Miasto jest 332km ode mnie wiec raczej chyba sobie daruje :P
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 07:01   

Dk-san napisał/a:
a cenowo jakby to wyglądało przyjacielu ? znaczy sie Nowe Miasto jest 332km ode mnie wiec raczej chyba sobie daruje :P
Nowe Miasto nad Wartą to jest nazwa miasta i masz 53km ;) Cenowo również nie pożałujesz a autko wroci jak nowe
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 08:42   

azer napisał/a:
Dk-san napisał/a:
a cenowo jakby to wyglądało przyjacielu ? znaczy sie Nowe Miasto jest 332km ode mnie wiec raczej chyba sobie daruje :P
Nowe Miasto nad Wartą to jest nazwa miasta i masz 53km ;) Cenowo również nie pożałujesz a autko wroci jak nowe


nazwa wsi :)
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 15:52   

a no tak jednak cene +- chcialbym poznac ^^. to jednak troche klockow jest rano jakby mi autko odpalilo moglbym sie wybrac gorzej z powrotem ^^.
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214 si] Problem z Komputerem
aliien Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Lip 07, 2011 12:14
Kozik
Brak nowych postów [R214 1.4Si 97r] Problem z komputerem
Rodriguez Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Czw Gru 24, 2009 19:50
papaj747
Brak nowych postów [R200] Problem z komputerem
Zbrza Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Maj 05, 2011 17:26
leszczu
Brak nowych postów [ R200 1.6 16V] problem z komputerem
brak wtrysku paliwa
kuri Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pon Mar 15, 2010 19:36
sTERYD
Brak nowych postów [R25 idt] problem z połączeniem z komputerem
konradp-swatch Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 40 Wto Lip 08, 2008 08:54
konradp-swatch



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink