Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zaczął głośno pracować (stuki) i dymi na niebiesko
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zaczął głośno pracować (stuki) i dymi na niebiesko
Autor Wiadomość
Speedup 



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: z kątowni



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 18:09   [R75] Zaczął głośno pracować (stuki) i dymi na niebiesko
Typ: CDT Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Sprawa wyglada tak. Rano było wsio ok. Potem pojechałem zatankowac i w trakcie dojazdu tez było ok. Po zatankowaniu (z dystrybutora ON oczywiście) po paru minutach jazdy silnik zacżał wydawac niezmiernie głosny dźwiek podczas jazdy i przyspieszania. Pojawiło się dośc mocno metaliczne stukanie. Potem reakcja na dodanie gazu tez przestała być rewelacyjna, jakby lekko przerywał. Na wolnych obrotach pracuje bardziej nierówno niż zwykle i to tak ze troche trzęsie całą buda, jak nigdy wczesniej. po zajechaniu na parking i przegazowaniu z wydechu wydobywa się dośc spora chmura o zabarwieniu niebieskawo siwym. Nie wiem co to może byc. Czy turbina (może zdechnąc tak od ręki nagle) czy coś z silnikiem czy może dystrybutor był wcale nie ON i zalał mi benzyne..o ile w ogóle jest możliwe jeżdzenie dieslem na benzynie, bo przed tankowaniem miałem promile ropy w baku więc niewiele jej tam zostało.
Co to moze być. Mam wyjazd konkretny w sobote i nie wiem czy bedzie on możliwy jesli to coś więcej niż niewłasciwe paliwo. A jesli paliwo to co teraz robić?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Lis 26, 2010 23:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 27, 2010 18:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 18:46   

Mógł walnąć wtryskiwacz. Musisz je sprawdzić.
Najpierw jednak powąchaj czy ze zbiornika nie czuć benzyną.

Napisz jeszcze czy odpala normalnie?
Ile dolałeś i ile miałeś paliwa w baku?
 
 
flapjck1 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1745
Skąd: Urzut/Nadarzyn



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 19:08   

jak po tankowaniu to chyba najpredzej benzyne zalales :D

odkrec korek i powachaj, jak czujesz etyline to musisz oproznic bak i zalac swieza ropka ;)
_________________
'99 r400 16k16 sedan JFR na czesci ( anglik ) pytac na priv :)
 
 
Speedup 



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: z kątowni



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 19:33   

Już sie sprawa wyjasniła. tak jest..to była benzyna...i to nie był mój błąd! Bład był na stacji. otóż do niedawna owa stacja (posiadająca dystrybutory starego typu) dzieliła jeden dystrybutor pomiędzy ON a E95. Okazalo sie, ze któregoś razu omyłkowo jakiś pan zalał etyline do dizla i zarżnał motor w ten sposub dokumentnie. Zrobił zadyme i stacja otrzymała decyzje, ze nie wolno na starego typu dystrybutorze dzielić sprzedazy paliwa pomiędzy dwa całkowicie odmienne typy paliwa. Nie wnikam...ale stacja przestawiła cały dystrybutor na ON...z tym, ze...pan który przyjezdża do nich cysterką prawdopodobnie z nawyku i rutyny zalał zbiornik etyliną. Stad E95 pojawiła isę pod oznaczeniem ON. na szczescie szybka i trafna diagnoza "usterki" w moim aucie pozwoliła na pozbycie się problemu. Zalałem tego badziewia ledwo 6,5l więc 4 krotnie wieksza nalewka prawdziwego ON i odrobina mixolu "naprawiła" mi auto...a wizyta na owej stacji (nigdy tam nie tankuje) zaowocowała dolaniem prawdziwego ON za kwote jaką wydałem wczesniej..tyle ze gratis. I wdzięcznoscią własciciela stacji, bo mógł (a być moze nadal zagrożenie nie minęło) miec spore kłopoty w niedlugim czasie z zaistniałej sytuacji.

A więc moje R75 jeszcze pożyje...na szczescie, bo to wspaniałe auto.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 19:40   

Oby tylko nie pojawiły się skutki uboczne.
Osobiście bym odkręcił jeszcze filtr paliwa, wylał wszystko z niego i zalał czystą ropą ON. :wink:

Dobrze że szybko doszedłeś co jest.
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 20:16   

Raz zdarzyło mi się nalać przez pomyłkę(jeździłem jednocześnie kilkoma autami firmowymi) benzyny do silnika 1,9d citroena.Stosunek benzyny do ropy był bardzo duży i kłopoty zaczęły się po kilku kilometrach i metodą rozcieńczania wyjeździłem to paliwo.Tylko to był wolnossący ropolek,można powiedzieć prehistoryczny.Nie mam pojęcia,co w przypadku naszych motorów.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Speedup 



Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: z kątowni



Wysłany: Czw Maj 27, 2010 21:54   

W przypadku common raila zdechnąc moga : pompa, wtryskiwacze..plus oczywiście to co w kazdym innym dieslu zasilanym benzyną. ogólnie po dodaniu mixolu do dużej przewagi ON nad Etyliną takie coś można spokojnie wyjeździc. W koncu w zimie to czasem zwyczajny zabieg ze dolewa sie mixolu i benzyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dymi na niebiesko
Bazyli Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Lis 28, 2008 21:10
Rowan
Brak nowych postów [R75] Dymi na niebiesko.
damianz11 Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Lis 07, 2010 10:38
damianz11
Brak nowych postów [R75] Dymi na niebiesko. POMOCY
chomik Rover serii 75, MG ZT 50 Sob Lip 30, 2016 12:59
michael_220
Brak nowych postów [R75] Silnie dymi na niebiesko, trzęsie się samochód
Magic79 Rover serii 75, MG ZT 63 Pią Sty 08, 2016 11:19
huberto8
Brak nowych postów [R75] Kopci na niebiesko
szpynior Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Lip 19, 2012 22:13
szpynior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink