Forum Klubu ROVERki.pl :: [OC] Kara za brak OC w czasie kontroli
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[OC] Kara za brak OC w czasie kontroli
Autor Wiadomość
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Cze 22, 2010 18:25   [OC] Kara za brak OC w czasie kontroli

Dostałem oto takie wezwanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego:

W związku z otrzymanym zawiadomieniem o przeprowadzeniu w dniu 19.02.2010 czynności kontrolnych dotyczących spełnienia obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) posiadaczy pojazdów mechanicznych przez posiadacza pojazdu marki XXXX o numerze rejestracyjnym XXXXX, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, działając na podstawie art. 90 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. Nr 124, poz. 1152 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, wzywa w terminie 30 dni od dnia doręczenia niniejszego wezwania:

- do przedstawienia dokumentów potwierdzających zawarcie w roku kontroli umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów mechanicznych zgodnie z warunkami ubezpieczenia określonymi w ustawie lub potwierdzających brak obowiązku zawarcia umowy takiego ubezpieczenia, albo

- do uiszczenia opłaty za niespełnienie ww. obowiązku.

Kwota opłaty wynosi - 1.020,00 zł
Kwota kosztów upomnienia wynosi - 8,80 zł

i dalej już jakies pierdoły gdzie wpłacić pieniądze itp.

Kontroli dokonał wydział komunikacyjny podczas odbierania karty pojazdu lub dowodu rejestracyjnego (już nie pamiętam). Było to kilka dni po zarejestrowaniu samochodu sprowadzonego z zagranicy i faktycznie przez kilka dni jest luka w ubezpieczeniu :/
W czasie gdy auto nie miało ubezpieczenia cały czas stało na parkingu strzeżonym monitorowane przez kamery.

W związku z tym, że nie ma możliwości przedstawienia im dokumentów potwierdzających zawarcie OC a płacić tysiąc złotych jakoś nie mam zamiaru, pytam co mogę zrobić, żeby jakoś wybrnąć z tej sytuacji

z góry dziękuje za pomoc :)

PS. Maciej HELP !! ;)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 22, 2010 18:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 18:32   

Ciufcia, niestety nie pomogę. :(

Rozumiem, że już byłeś wtedy właścicielem?

Musisz poprzeglądać fora ubezpieczeniowe, ale obawiam się, że ustawa o UFG jest bardzo szczelna i zgodnie z prawem może się nie dać od tego odwołać. :(

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to kwestia właśnie rejestracji, ale jeśli data rejestracji różni się od daty ubezpieczenia, to nie mam pomysłu.

Niestety w tej chwili mam potworne urwanie głowy w pracy i nie bardzo mogę poprzeglądać ustawę i inne fora, żeby ci coś podpowiedzieć, a właśnie wydaje mi się, że ta ustawa jest bardzo ostra i ciężko się przed nią obronić. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Cze 22, 2010 18:38   

maciej napisał/a:
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to kwestia właśnie rejestracji, ale jeśli data rejestracji różni się od daty ubezpieczenia, to nie mam pomysłu.

rejestracja pojazdu 10.02.2010
ubezpieczenie 15.02.2010
i właśnie o te 5 dni chodzi
w tym czasie autem nikt nie jeździł, stało na parkingu strzeżonym pod kamerami (płacąc za parking wykupuje się ubezpieczenie )
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Cze 22, 2010 18:45   

UFG nie interesuje czy to auto stało w stodole, czy nim jeździłeś po drogach publicznych. Wg obecnie panujących przepisów każdy pojazd niezależnie od tego czy jest użytkowany czy nie musi posiadać ważne ubezpieczenie OC (wyjątek pojazdy zabytkowe i chyba specjalne). Myślę, że nie pozostaje ci nic innego jak zapłacić wyżej podaną sumę.
Kara za brak OC w przypadku pojazdów osobowych wynosi 500euro. Jeżeli OC nie masz na okres do 3dni to płacisz 20% tej sumy, jeżeli na 3-14dni to płacisz 50% sumy a jeżeli powyżej 14dni to płacisz 100% podanej sumy.

Wg mnie sprawa jest jasna i nie widzę żadnej sensownej możliwości odwołania.
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 18:46   

Ciufcia, niestety nie da się nic zrobić. Podali Ci podstawę zawartego w piśmie żądania i faktycznie tak jest. Dla dokonania ubezpieczenia bez znaczenia jest czy pojazd jest na bieżąco użytkowany, czy stoi w krzakach. :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Cze 22, 2010 18:52   

Tomek1212 napisał/a:
UFG nie interesuje czy to auto stało w stodole, czy nim jeździłeś po drogach publicznych.

zetes napisał/a:
Dla dokonania ubezpieczenia bez znaczenia jest czy pojazd jest na bieżąco użytkowany, czy stoi w krzakach. :/

Tomek1212 napisał/a:
Kara za brak OC w przypadku pojazdów osobowych wynosi 500euro. Jeżeli OC nie masz na okres do 3dni to płacisz 20% tej sumy, jeżeli na 3-14dni to płacisz 50% sumy a jeżeli powyżej 14dni to płacisz 100% podanej sumy.

tak wiem, o tym już czytałem w lutym ;)
zetes napisał/a:
Ciufcia, niestety nie da się nic zrobić.

:beczy:
Tomek1212 napisał/a:
Myślę, że nie pozostaje ci nic innego jak zapłacić wyżej podaną sumę.

jest jeszcze inna możliwość ale na forum o tym nie będę pisał i zastosuje ją tylko w ostateczności ;)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Cze 22, 2010 19:06   

Domyślam się o co ci chodzi, ale o tym trzeba było pomyśleć w lutym jak zawierałeś polisę OC.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 19:08   

Ciufcia napisał/a:
jest jeszcze inna możliwość ale na forum o tym nie będę pisał i zastosuje ją tylko w ostateczności ;)

Jeśli ta o której myślę, to UFG da Ci spokój, ale US może się zainteresować - nie wiem co gorsze. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Cze 22, 2010 20:36   

maciej napisał/a:
US może się zainteresować

chyba myślimy o czym innym bo US nie ma nic do tego ;]
ja myślę, żeby poszukać tego OC na 4 dni w domu, bo może jednak zapłaciłem wtedy ;)
Tomek1212 napisał/a:
trzeba było pomyśleć w lutym jak zawierałeś polisę OC.

to nie jest tak, że celowo pominąłem te 5 dni
po prostu nie miałem możliwości wykupienia w tym czasie polisy
po cichu miałem nadzieję, że jednak oleją sprawe i nie przyjdzie wezwanie do zapłaty :P

teraz tak, jeżeli nie zapłacę to skierują sprawę do komornika tak ? po jakim czasie sprawa się przedawni ? Brat pracuje za granicą więc w życiu komornik go nie zastanie w domu :P
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 22:16   

Najprawdopodobniej beda go szukac przez U.S.
Jest tez cos takiego jak blokada konta bankowego, ale to tez na zlecenie U.S.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Cze 22, 2010 22:20   

U.S. nie ma numeru jego konta bankowego i nawet nie wiedza w którym banku ma konto :]
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
igorka21 




Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 77
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 23:40   

Niestety, jeśli jest luka te 5 dni, karę trzeba zapłacić, nawet jeśli auto nie było użytkowane (i tu nie ma znaczenia gdzie stało)czy też niezdolne do jazdy, trzeba mieć zawartą polisę OC (co nie oznacza opłaconą składkę). Jeśli nie zapłacisz, to komornik, potem US. Na przedawnienie sprawy niestety za wysoka kwota. Zresztą teraz ponoć ścigają za nieopłacone mandaty ZTM...
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Wto Cze 22, 2010 23:44   

dobra scigają ale jeżeli nie ściągną mandatu w ciągu chyba 3 lat to ulega przedawnieniu
a jak jest w tym przypadku ?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
igorka21 




Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 77
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 22, 2010 23:50   

ale po co się się wbijać do KRD?
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 23, 2010 13:36   

Ciufcia napisał/a:
U.S. nie ma numeru jego konta bankowego i nawet nie wiedza w którym banku ma konto :]

Jak by to był jakiś problem.... Uwierz mi, nie jest.

Ciufcia napisał/a:
dobra scigają ale jeżeli nie ściągną mandatu w ciągu chyba 3 lat to ulega przedawnieniu

Jak wystąpią na drogę sądową (nie wiem czy muszą) to komornika możesz mieć do końca życia.

Może inny przykład ale ja wytoczyłem sprawę komorniczą dłużnikowi, który wyrokiem z 2002r wisi mi kasę + odsetki. Dostał kilka monitów od adwokata i nic. Sprawa trafiła do komornika, który ma narzędzia do sprawdzenia dłużnika w bankach, ZUSie, US (i na poczcie :wink: )
Jeżeli komornik w rozpoczętym postępowaniu nie wskóra niczego to ja mam znów czas na ponowne złożenie sprawy. Wcześniej czy później kasa zostanie ściągnięta.
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sro Cze 23, 2010 14:42   

Ciufcia napisał/a:
U.S. nie ma numeru jego konta bankowego i nawet nie wiedza w którym banku ma konto

Wysylaja w ciemno zapytania do bankow i znajda na pewno
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kara 600 zł
Dario Prawo i ubezpieczenia 14 Pią Cze 15, 2012 22:55
rovek
Brak nowych postów Kolizja -refleksje po czasie
gustav.pl Prawo i ubezpieczenia 31 Pon Sty 11, 2010 19:55
gustav.pl
Brak nowych postów Kupiłem R 75 i okazał się po czasie złomem.
Mateusz843 Prawo i ubezpieczenia 7 Wto Sie 26, 2014 07:09
marthinez
Brak nowych postów [OC] brak kontaktu ze sprawca i brak odszkodowania
Marcinus Prawo i ubezpieczenia 2 Nie Wrz 05, 2010 15:49
Marcinus
Brak nowych postów Brak ubezpieczenia zdrowotnego
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 0 Pią Wrz 06, 2013 17:27
Pawkaz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink