Forum Klubu ROVERki.pl :: Kara 600 zł
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kara 600 zł
Autor Wiadomość
Dario 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wołów



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 13:56   Kara 600 zł

Witam wszystkich forumowiczów.
Piszę ponieważ mam taki oto problem:
Jestem teraz w pracy w Holandii a dostałem sygnał od siostry w Polsce, że był u mnie znajomy i powiedział iż muszę zapłacić 600 zł kary za to że jego syn spowodował wypadek (to nie jego pierwszy). W/w znajomy jest właścicielem mojego auta a ja jestem współwłaścicielem. Czy istnieje jakiś przepis prawny, który mówi o wyżej wymienionej sytuacji? Nie uśmiecha mi się płacić tych pieniędzy tym bardziej, że nie jestem winny w żadnym wypadku. Według mnie to powinno mi się co najwyżej anulować zniżki na OC, które do tej pory uzbierałem a nie karać w ten sposób.

Pozdrawiam, Darek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 13, 2012 13:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 13, 2012 14:12   

Dario napisał/a:
był u mnie znajomy i powiedział iż muszę zapłacić 600 zł kary za to że jego syn spowodował wypadek (to nie jego pierwszy).

Tylko dlatego, że
Dario napisał/a:
W/w znajomy jest właścicielem mojego auta a ja jestem współwłaścicielem.

To chore, ale koszty wypadku ponosi kierujący pojazdem, czyli w tej chwili syn znajomego, a jeśli sie nie wywiąże to w takim przypadku właściciel i/lub współwłaściciel pojazdu.
W tym przypadku powinien płacić ten nieszczęsny znajomy lub jego syn, nawet jeśli jesteś współwłaścicielem to na zdrowy rozum wychodzi, że znajomy powinien sie zachować. A jeśli pismo dot. kary nie przyszło ci do domu to znajomy pewnie chce cie zrobić w konia żeby płacić tylko płowe jego osobistej kary. Takie jest moje zdanie, a jeśli przyjdzie ci polecenie zapłaty to wtedy dopiero interweniuj.

Nie wiem dlaczego jesteś współwłaścicielem, pewnie chodziło o zniżki albo kredyt na auto ale w tym momencie znajomy postępuje niewłaściwie, powinieneś się przed takimi sytuacjami zabezpieczyć.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 18:28   

Hmmm
Po pierwsze to auto ma ubezpieczenie OC i kar sie nie płaci z własnej kieszeni. Przychodzi mi jeszcze do głowy kara narzucona przez ubezpieczalnie za to ,ze osoba młoda lub krótko posiadająca prawko ( syn kolegi ) spowodowała wypadek a przy zawieraniu umowy nie podano ,że takie osoby będą uzytkować auto. Ale to równiez problem kolegi skoro użyczył auto synowi.

Nie warto wchodzić w takie spółki z znajomymi czy dalszą rodziną. Jak kolega nie zapłaci raty ubezpieczenia to również Ciebie będą ścigać ;)
 
 
Dario 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wołów



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 18:49   

Ok. Dzięki za info. Jeszcze będę pisał co dalej i jak się ta sprawa zakończy bo powiedziełem mamie zeby poszła i sie zapytać do mojego ubezpieczyciela.

Pozdro
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 18:51   

chudson napisał/a:
Nie warto wchodzić w takie spółki z znajomymi czy dalszą rodziną. Jak kolega nie zapłaci raty ubezpieczenia to również Ciebie będą ścigać

Bezczel z twojego znajomego jest niezły .Zapewne podjerzewam iż wział Ciebie na wspołwłasciciela aby miec niższe OC ...
Ja na twoim miejscu powiedziałbym do słuchu jemu co nieco .Teraz stracisz znizki ale zeby jeszcze za cos płacic ... nie no paranoja.
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Maj 14, 2012 07:24   

Ubezpieczalnie wszystko na piśmie dają , więc możesz powiedzieć koledze aby przesłał Ci papiery ;) Nic na gębe.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4529
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 16, 2012 06:43   

Dokładnie, niech przyśle skan tego pisma, to będziesz wiedział na czym stoisz.
A jak dał dzieciakowi prowadzić, a wcześniej nie "doubezpieczył", to jego wina.
Nie rozumiem, dlaczego chce coś od Ciebie...
To chyba nie najlepszy znajomy. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Dario 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wołów



Wysłany: Nie Maj 27, 2012 14:39   

Witajcie, nie mogłem napisać prędzej bo mialem zapiernicz w pracy. Sprawa wygląda następująco: ten znajomy pokazał pismo mojej mamie w którym było napisane, że muszę płacić 600 zł. Dlaczego? Dlatego że jego syn juz miał w tym roku 2 wypadek i to podobno tak działa, że wszyscy powiązani współwłaściciele muszą płacić. Jednak moja mama doszła do porozumienia i zapłaciła tylko połowę czyli 300 zł. Zawsze to lepiej niż 600 zł.

Wniosek jest taki że" nie zawsze taniej znaczy taniej ".

Oby wam się nie zdażyła taka sytuacja w przyszłości.

Pozdro
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Maj 28, 2012 15:26   

Jakiś wałek to jest , nie ma takich przepisów. Jedyny zapis jaki ubezpieczalnie narzucają czasami zawierając ubezpieczenie to to ,że młody kierowca nie bedzie jeździł autem. Ale to twój kolega użyczył pojazd nieuprawnionej osobie i on powinien zapłacić te 600zł kary.

Czyje jest to auto ,które miało wypadek ? twoje czy kolegi ale ty jestes poprostu dopisany dla zniżek ? Co za cham z kolegi nawet jeśli to prawne roszczenie powinien zapłacić za syna.

Odsprzedaj mu swoją część auta , pamiętaj żeby nie zgubić umowy i poinformuj ubezpieczalnie. Będziesz miał koniec problemów na przyszłość , bo co jak bedzie miał kolejny wypadek w tym roku ??
 
 
maziciel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 100
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Maj 30, 2012 11:45   

Wlasnie, odsprzedaj mu to auto i !@!$# takiego znajomego :evil:
_________________
Jestem Polakiem i jestem z tego dumny!
 
 
Dario 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wołów



Wysłany: Sob Cze 09, 2012 00:58   

Nie wiem jak dokładnie było u nich i kto był właścicielem tego auta. Domyslam się jedynie że sytuacja była taka jak u mnie czyli auto było na młodego kierowce a starszy był dopisany dla znizek na OC.
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Nie Cze 10, 2012 00:18   

Dario napisał/a:
Nie wiem jak dokładnie było u nich i kto był właścicielem tego auta. Domyslam się jedynie że sytuacja była taka jak u mnie czyli auto było na młodego kierowce a starszy był dopisany dla znizek na OC.


Zapytam inaczej, dlaczego widniejesz w dowodzie jako wspołwłasciciel auta który
użytkuje twoj ,,znajomy''?
Kazdy radzi Ci abys załatwił raz na zawsze tą sprawe(rozmowienie sie w sprawie tego auta ) ,aby nie było podobnej sytuacji w przyszłosci.
Skoro nie użytkujesz tego pojazdu to raczej nie powienes widniec w dowodzie .
Tym bardziej jak swinsko postąpił twoj ,,znajomy'' ,rzadając płacenie mandatów za wybryki swojego syneczka. :shock:
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
HiS 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Gru 2010
Posty: 115

MG ZR

Wysłany: Nie Cze 10, 2012 14:43   

Takie pseudo oszczędności :lol: Żal mi takiego "ekonomicznego" podejścia do sprawy.
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Pią Cze 15, 2012 22:44   

HiS napisał/a:
Takie pseudo oszczędności Żal mi takiego "ekonomicznego" podejścia do sprawy.

Ja tam rozumiem powage sprawy tyle ze troszke szkoda tracic przez kogos zniżki ,ale placic za czyjes wybryki to juz naprawde przesada...
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Pią Cze 15, 2012 22:55   

Różne są koleje losu, trzeba podchodzić do tego z dystansem i pamiętać, aby tak więcej nie robić. Najłatwiej uczyć się na własnych błędach ale najlepiej na obcych.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [OC] Kara za brak OC w czasie kontroli
Ciufa Prawo i ubezpieczenia 15 Sro Cze 23, 2010 14:42
Perez



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink