Forum Klubu ROVERki.pl :: [R827] Klimatyzacja R827
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R827] Klimatyzacja R827
Autor Wiadomość
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 15, 2010 21:13   [R827] Klimatyzacja R827
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: 1996

Witam serdecznie.

Nie znam sie zupelnie na klimatyzacjach, polećcie mi dobry-tani serwis który dobrze zna albo robił klime w Roverze 827 coupe. Bylem w jednym powiedzieli mi ze padnieta jest sprezarka, wcześniej naczytałem się sporo postów na forum na temat klimy w tym modelu. Szukam kogos kto fachowo mi to "ogranie" najlepiej żeby miał już styczność z klimą w tym aucie. Facet w serwisie postraszył że sprężarka + robota w sumie 2000zł, cos chyba drogo.....

Ps. Odnosnie serwisu który mnie skasowal na 50zł za sprawdzenie, facet powiedział ze jest cisnienie w układzie, tzn jest czynnik, wziął miernik, cos tam pomierzył spiął jakis kabel od aku do sprezarki, silnik wlaczony, klimatronik niby też, sprężarka nie startuje.

A serwis lub osoba prywatna, najchętniej z Warszawy bądz okolic.

Dzięki i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 05, 2011 09:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 15, 2010 21:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Czw Lip 15, 2010 23:43   

Powiem ci, że może być kłopot ze znalezieniem kogo kto dobrze ogarnia temat klimy w tym modelu. Jednak generalnie z tego co napisałeś wynika, ze rzeczywiście padnięta jest sprężarka a dokładnie to sprzęgło elektromagnetyczne sprężarki.
 
 
 
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lip 16, 2010 06:33   

dzieki za odp, jakies koszta ? warto kupic na allegro sprezarke? http://allegro.pl/item109...imatyzacji.html ?? ?
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Lip 16, 2010 10:55   

Najpierw sprawdź czy to aby na pewno jest wina sprężarki, żeby nie kupować niepotrzebnie. Jeżeli rzeczywiście okaże sie, że uszkodzona jest sprężarka to jeżeli chcesz mogę ci sprzedać takową bo posiadam na stanie z rozbiórki R827. Jest sprawna i mogę ci na nią udzielić gwarancji.
pozdr.

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 10:55 ]
Aha, koszt wymiany sprężarki w jakimś serwisie powinien zamknąć sie w kwocie 300-400zł razem z nabiciem, nie wiem jakie tam ceny macie w Warszawie ale ja bym gdzieś tyle za taką robotę policzył. Przy okazji warto wymienić pasek klinowy do napędu kompresora. Koszt nowego paska około 40zł.
 
 
 
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lip 16, 2010 11:26   

Sprawdzić w sensie "-" mase na żółty kabel? Nie znam zupelnie na elektryce mechanice. Może jednak zaufam panom z serwisu ze to jednak sprezarka, powiedz mi tylko ile liczysz za spreżarke i czy jest napewno do tego modelu, bo z tego co widzialem to bywaly rozne typy w zaleznosci o wersji silnikowej.

[ Dodano: Pią Lip 16, 2010 11:26 ]
a w wawie nabicie i odgrzbienie to koszt 250zł minimum a za instalacje ustrojstwa krzykneli 500zł " bo jest tam troche do roboty" Nie chce sie splukiwac bo wydalem 3000zl na auto wiec bez sensu zeby 2 tyle kosztowala mnie klima.
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Lip 16, 2010 21:57   

Aby sprawdzić sprężarkę wystarczy tylko podać plus (nawet prosto z akumulatora) na przewód idący prosto od kompresora do góry. Jest cały jeden, więc raczej trudno się pomylić. Jeżeli będzie słychać charakterystyczne tyknięcie, tzn że sprzęgło kompresora działa. Jeżeli ten sam manewr wykonasz na zapalonym silniku to klima powinna zacząć chłodzić, a gruby wąż aluminiowy od klimy (ten co idzie wzdłuż alternatora, pompy wspomagania aż do ściany grodziowej) powinien zrobić się zimny.

Koszt nabicia klimy w całym kraju w ostatnim czasie mocno poszedł do góry ze względu na około 150% podwyżki cen gazu r134a.
Mój kompresor pochodzi z silnika o pojemności 2,7 i jest przystosowany do pracy z nowym czynnikiem chłodniczym r134a. Jeżeli twój rover jest wyprodukowany po 94r to będzie pasować na 100%. Cenię go na 200zł.
 
 
 
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 15:21   

Tomek1212 napisał/a:
Aby sprawdzić sprężarkę wystarczy tylko podać plus (nawet prosto z akumulatora) na przewód idący prosto od kompresora do góry. Jest cały jeden, więc raczej trudno się pomylić. Jeżeli będzie słychać charakterystyczne tyknięcie, tzn że sprzęgło kompresora działa. Jeżeli ten sam manewr wykonasz na zapalonym silniku to klima powinna zacząć chłodzić, a gruby wąż aluminiowy od klimy (ten co idzie wzdłuż alternatora, pompy wspomagania aż do ściany grodziowej) powinien zrobić się zimny.

Koszt nabicia klimy w całym kraju w ostatnim czasie mocno poszedł do góry ze względu na około 150% podwyżki cen gazu r134a.
Mój kompresor pochodzi z silnika o pojemności 2,7 i jest przystosowany do pracy z nowym czynnikiem chłodniczym r134a. Jeżeli twój rover jest wyprodukowany po 94r to będzie pasować na 100%. Cenię go na 200zł.


dzieki za podpowiedz :) jutro jak znajde troche czasu to cos pokombinuje, ale wstepnie zarezerwuj tą sprężarkę :)

[ Dodano: Sob Lip 17, 2010 15:21 ]
dla pewnosci dzisiaj chcialem poogladac te skrzynki ktore sterują klime, ale po lewej stronie ich........nie ma. Nie ma tez jakichs zwisajacych kabli swiadczacych o ich istnieniu tej puszki ze sterownikami. Czy mozliwe ze sa one pod reflektorem, tzn tak ze musze wykrecic reflektor?

Jedyne co znalazlem to taki prostopadloscian z napisem "ECU air condition" a obok pusty slot koloru bialego.


Dodatkowo jak przekrecam kluczyk w stacyjce to od ostatniego czasu same wlaczają mi się wiatraki, po wyjeciu kluczyka wyłączają się.
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 15:49   

Jeżeli włączają ci sie wiatraki to musisz miec ten sterownik który znajduje się z lewej strony (patrząc od przodu) czyli generalnie po stronie pasażera za halogenem nieco wyżej.
Jednak z tego co widzę ty masz rocznik 96, a pamiętam coś że właśnie w późniejszych latach gdzieś przenieśli te skrzynkę bo tam za halogenem woda ją zalewała. Poszukaj gdzieś pod maską, tak to powinno wyglądać:
http://allegro.pl/item115...er_400_800.html

Co do reszty elementów co podałeś to wszystko się zgadza, przynajmniej w tych roverach 827 co widziałem było tak samo.

Sprawdzałeś kompresor na krótko czy pompuje ?
 
 
 
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 16:07   

nie sprawdzałem taki żar się z nieba leje, a mam malo miesca w garazu, wiem mniej wiecej jak to wygląda, jezeli jest kolo halogenów to da się go "wymacać" od spodu? czyli jak wiatraki mi chodzą i podnoszą sie obroty na zapalonym silniku to ta skrzyneczka jest w porządku? czy odpowiada za cos jeszcze?
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 16:47   

Ten moduł jest odpowiedzialny za pracę wentylatorów (wolnego i szybkiego biegu) oraz załączanie kompresora klimatyzacji.
 
 
 
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 16:51   

Wstrzymam się do wypłaty z zakupem kompresora od Ciebie, muszę sprawdzić sam kompresor jak mówiłeś.

A mam jeszcze takie hipotetycze pytanie... czy można napełnić układ czynnikiem, mając niesprawny kompresor?
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 17:11   

Jak najbardziej można o ile tylko nie ma jakiejś nieszczelności.
 
 
 
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 21:27   

VICTORIA! Ci idioci od klimatyzacji g sieznają :) brakuje + na kompresorze bo kompresor cyka i chłodzi podłączony na krótko, poprostu poezja :) jestem szcześliwy :)) nie moge zlokalizowac tej puszki ale postanowiłem że zrobie na krótko swoją instalacje wraz z bezpiecznikiem i przełącznikiem. W koncu "puszka" odpowiedzialna za ponoszenie obrotów działa ja powinna. Przeciagne przewod do kabiny i na razie tak bede jezdzil, a wiadomo prowizorki trzymaja sie najdłużej :)
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 21:41   

To jest głupi pomysł bo w ten sposób szybko zamordujesz klimę. Musi być jakiś sterownik działający na podstawie czujnika ciśnienia. Aha, no i aby klima działała efektywnie w upały muszą pracować oba wiatraki na szybkim biegu.
 
 
 
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 21:55   

tzn zamorduje ją z powodu tego że kompresor będzie pracował non-stop? Powiem że oba wiatraki działają, tzn włącza się co jakiś czas drugi wiatrak, a później jak się schłodzi to sam się wyłącza i tak w kółko. Oczywiście mam na uwadze podniesiony stan temperatury w razie jak auto stałoby w korku i cały czas kontroluje, w razie co wyłączam wtedy swoim guziczkiem kompresor. Co Ty a to?
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 22:32   

W układzie klimatyzacji zamontowany jest czujnik niskiego i wysokiego ciśnienia (najczęściej są zintegrowane w jedną całość). Ten pierwszy przeciwdziała załączeniu klimy gdy poziom czynnika jest za niski. Poziom to raczej złe słowo, bo czujnik nie jest w stanie wykryć ile jest gazu, natomiast mierzy on ciśnienie. Wiadomo, że jak nie ma ciśnienia to i gazu też, więc w takiej sytuacji odłącza klimę.
Natomiast czujnik wysokiego ciśnienia jest znacznie ważniejszy. Ma on za zadanie wyłaczyć klimę gdy ciśnienie w układzie wzrośnie powyżej danej wartości. Ciśnienie w układzie jest zależne głównie od temperatury skraplacza oraz stopnia otwarcia zaworka z termoparą znajdującego się przy parowniku.
Wg mnie powinieneś zrobić prosty patent odłączający kompresor podczas gdy ciśnienie w układzie jest za duże. No i ten dodatkowy włącznik w kabinie też jest zbędny.
 
 
 
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 22:34   

jakies sugestie jak to zrobić? tzn po czym poznac ze cisnienie jest wysokie?
 
 
 
Vesper416 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 1138
Skąd: Poznań

Rover Coupe

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 22:34   

Ja pie..... ale kombinujecie to nie lepiej podjechać do elektryka żeby zobaczył co się schrzaniło i zrobił to tak jak należy? Nie rozumiem po co tak kombinować i zepsuć sobie klime? Sam kolega pisał jakie ceny wołają za naprawę...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 22:35   

Wg moich obliczeń oba wiatraki powinny włączać się na full obroty podczas włączonej klimy.

[ Dodano: Sob Lip 17, 2010 22:35 ]
Vesper416, stawiam ci piwo jak znajdziesz elektryka który ogarnia temat klimy w tym modelu. Tam układ jest jakieś 36razy bardziej skomplikowany niż np w modelu R200.
 
 
 
soprano 



Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lip 17, 2010 22:37   

Vesper416 napisał/a:
Ja pie..... ale kombinujecie to nie lepiej podjechać do elektryka żeby zobaczył co się schrzaniło i zrobił to tak jak należy? Nie rozumiem po co tak kombinować i zepsuć sobie klime? Sam kolega pisał jakie ceny wołają za naprawę...


po to kombinować żeby nie dac sie naciąć idiotom, którzy rzekomo mówią, że kompresor nie działa, a pewnie wygladalo by to tak.... ja bym zaplacil 2 koła wymienili by kompresor i pozniej powiedzieli ze "to cos innego". Masz cos zrobic zrob to sam.....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R827] Nie żyje klimatyzacja
R134a, po 94r
Tomek1212 Rover serii 800 7 Pon Kwi 06, 2009 20:15
Tomek1212
Brak nowych postów [R827] S4 w 827 Si
[R827Si92]
bd Rover serii 800 20 Wto Maj 29, 2007 11:41
maciej
Brak nowych postów [R827] Kod błędu
saib_78 Rover serii 800 13 Nie Sie 22, 2010 11:17
blue827
Brak nowych postów [R827] SRS Air Back
rover1977 Rover serii 800 2 Czw Mar 13, 2008 00:16
AndrewS
Brak nowych postów [R827] Termostat .
lestat192 Rover serii 800 1 Nie Sie 07, 2016 11:18
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink