Forum Klubu ROVERki.pl :: Pierwsza lustrzanka - co teraz ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza lustrzanka - co teraz ?
Autor Wiadomość
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Sie 03, 2010 15:05   Pierwsza lustrzanka - co teraz ?

Z okazji własnego ślubu :P Już z żoną sprezentowaliśmy sobie nowy aparacik.

Aparacik jaki kupiliśmy to Sony A330. Aparat został zakupiony z kitowym obiektywem 18-55, torbą sony i kartą 4GB za 1600zł brutto. Co wydawało mi się dość atrakcyjną ceną.

Wybrałem sony ze względu na LiveView i tanie obiektywy.

Po przerzuceniu się z kompaktu różnica jest kolosalna :) . Na razie stawiamy pierwsze kroki w fotografii.

Mnogość ustawień to dla mnie na dzień dzisiejszy zagadka ale już staram się korzystać z innych opcji niż AUTO w aparacie.


Mam kilka pytań odnośnie tego co teraz :) Mianowicie :
- jakie filtry wypadało by zakupić i co sądzicie o takim zestawie ( http://allegro.pl/item116..._a350_a500.html )
- jakich firm szukać obiektywów? z tego co czytałem to z tańszych warto poszukać Tamrona
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 03, 2010 15:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sie 03, 2010 15:34   

Ja radził bym, na początek darować sobie wszelkie filtry, i zainwestować w porządne szkło. Sam używam często używam Tamrona 17-50 f:2.8 do Canona 40d i powiem że to dobre szkło, za nie dużą kasę, jedyne co mnie drażni to głośny autofokus, ale chyba wszystkie tańsze obiektywy np. SIGMA pracują podobnie. Do tego wszystkiego koniecznie lampa błyskowa i już jest fajny zestawi, z czasem można dokupić jakiś zoom, statyw, grip jeśli robisz dużo fotek.

Pozdrawiam
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 03, 2010 15:59   

Filtry to i owszem ale nie 4 za 99zł. Porządny filtr polaryzacyjny kosztuje więcej niż ten cały zestaw....
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sie 03, 2010 16:41   

Dokładnie Pływak, dobrze prawi. Taki filtr to fajna sprawa, ale Jak sam napisałeś to twoja pierwsza lustrzanka, wobec tego najpierw wypadało by nauczyć się ja biegle obsługiwać i skompletować podstawowe rzeczy.

pozdro
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 03, 2010 17:02   

Obiektyw polece taki sam jak Slax, bo mam dokładnie ten model ;) bardzo dobry wybór za tą kase, jednak głośny jak wiertarka udarowa :D przedewszystkim zainwestuj w dobry podręcznik i ćwicz, ćwicz, ćwicz. Narazie nie jesteś w stanie wykorzystać możliwości tego sprzętu, więc z większymy zakupami bym się wstrzymał, aż ogarniesz to co masz i jakoś ukierunkujesz swoją droge w świecie fotografii ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
bastek 




Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 364
Skąd: Racibórz



Wysłany: Wto Sie 03, 2010 22:55   

Najpierw zainwestujcie w jakieś poradniki, książki z podstaw fotografii a potem inne obiektywy, filtry. No chyba że wychodzisz z założenia że jak się ma lustrzankę to wszystkie zdjęcia będą "słitaśne" ale mam nadzieję że tak nie jest :wink: Jak już obiektywy to dokupcie coś z ogniskowych 55-200 Nie orientuję się co można kupić w Sony, więc przykładów nie podam.
 
 
kajox1 




Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 30
Skąd: Ełk \ Olsztyn

Rover 45

Wysłany: Sro Sie 04, 2010 00:43   

bastek napisał/a:
Najpierw zainwestujcie w jakieś poradniki, książki z podstaw fotografii a potem inne obiektywy, filtry. No chyba że wychodzisz z założenia że jak się ma lustrzankę to wszystkie zdjęcia będą "słitaśne" ale mam nadzieję że tak nie jest :wink: Jak już obiektywy to dokupcie coś z ogniskowych 55-200 Nie orientuję się co można kupić w Sony, więc przykładów nie podam.


e tam poradniki. jak coś chcesz wiedzieć to są google, poza tym lepiej uczyć się na własnych błędach. ja mam leciwego cannona, zdjęć "artystycznych" nie robię, ale osobiście polecam przejsciówkę sony>m42 i obiektywy m42. są tanie i na początek wystarczą ;)
_________________
Wędkarzu.Jeżeli Ciebie interesuje tylko ryb jedzenie to sprzedaj wędki i wyrzuć zezwolenie.Centrala ryb ma dostatek.Kup sobie rybkę a żonie kwiatek
 
 
bastek 




Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 364
Skąd: Racibórz



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 00:52   

kajox1 napisał/a:
polecam przejsciówkę sony>m42 i obiektywy m42. są tanie i na początek wystarczą

tym rzucasz kogoś na głęboką wodę, przecież to nie ma pomiaru światła. Skąd taki gość ma wiedzieć jakie ustawić iso, czas i przysłonę i NAJWAŻNIEJSZE co od czego jest zależne. Przejściówkę sam polecam tylko że w wizjerze A330 za wiele nie zobaczysz i nie tak łatwo ustawić szybko ostrość a autor
michone napisał/a:
Wybrałem sony ze względu na LiveView

Więc nie tędy droga.
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 10:21   

bastek napisał/a:
kajox1 napisał/a:
polecam przejsciówkę sony>m42 i obiektywy m42. są tanie i na początek wystarczą

tym rzucasz kogoś na głęboką wodę, przecież to nie ma pomiaru światła. Skąd taki gość ma wiedzieć jakie ustawić iso, czas i przysłonę i NAJWAŻNIEJSZE co od czego jest zależne. Przejściówkę sam polecam tylko że w wizjerze A330 za wiele nie zobaczysz i nie tak łatwo ustawić szybko ostrość a autor
michone napisał/a:
Wybrałem sony ze względu na LiveView

Więc nie tędy droga.


LV wybrałem ze względu na łatwiejsze przerzucenie się z kompaktu, co do wizjera tu też już próbuje go używać tylko trochę okulary na nosie mi przeszkadzają. Co do fotek to widzę, że dużo wychodzi kiszkowatych :P
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sro Sie 04, 2010 12:23   

Jeśli Przeszkadzają ci okulary, to prawdopodobnie przy wizjerze masz małe pokrętło, do regulacji, wizjer można regulować w zakresie kilku dioptrii, wystarczy wyregulować i będziesz mógł focić bez okularów
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 13:46   

slax napisał/a:
Jeśli Przeszkadzają ci okulary, to prawdopodobnie przy wizjerze masz małe pokrętło, do regulacji, wizjer można regulować w zakresie kilku dioptrii, wystarczy wyregulować i będziesz mógł focić bez okularów
No jest :) Dzięki wielkie! mogę focić bez bryli :P
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 13:54   

Ja oczywiście też focę bez bryli, ale przyznaję, że strasznie irytujące jest to ciągłe zakładanie okularów na głowę i i ściganie na nos...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
pietro 




Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Sie 04, 2010 15:45   

hej
Przede wszystkim torbę, dodatkowy akumulator nawet zamiennik ;)
Z resztą zaproponuje aby wstrzymać się odrobinę, spróbować popracować na tym co się ma. Po pewnym czasie dojdziesz do wniosku czego Ci będzie brakowało. Czy światła, wtedy jaśniejsze obiektywy, czy większych ogniskowych wtedy jakiś teleobiektyw. Może złapiecie bakcyla na portrety albo makro. Jeśli to ma być typowo wycieczkowy zestaw to można pomyśleć o czymś z zakresu 55-300.
Jeśli chodzi o szkła na gwint m42 to mimo małego wizjera jest właśnie LV, na którym można obserwować obraz, powiększyć i wyostrzyć. Prądożerne, ale się sprawdza. Jeśli masz w domu jakiegoś zenitha z heliosem, to warto kupić przejściówkę i się pobawić.

Trzeba szkolić się i szlifować warsztat dlatego książka też się przyda, szczególnie bogata w ilustracje. Do tego robić i oglądać dużo zdjęć wyciągając wnioski.
Powodzenia! ;)
 
 
kajox1 




Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 30
Skąd: Ełk \ Olsztyn

Rover 45

Wysłany: Czw Sie 05, 2010 11:36   

bastek napisał/a:
kajox1 napisał/a:
polecam przejsciówkę sony>m42 i obiektywy m42. są tanie i na początek wystarczą

tym rzucasz kogoś na głęboką wodę, przecież to nie ma pomiaru światła. Skąd taki gość ma wiedzieć jakie ustawić iso, czas i przysłonę i NAJWAŻNIEJSZE co od czego jest zależne. Przejściówkę sam polecam tylko że w wizjerze A330 za wiele nie zobaczysz i nie tak łatwo ustawić szybko ostrość a autor


nie wiem jak jest w sony, w 350d każdy laik sobie z tym poradzi.
_________________
Wędkarzu.Jeżeli Ciebie interesuje tylko ryb jedzenie to sprzedaj wędki i wyrzuć zezwolenie.Centrala ryb ma dostatek.Kup sobie rybkę a żonie kwiatek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200] Pierwsza naprawa :P
bundylp Offtopic 1 Nie Wrz 27, 2009 16:34
azer
Brak nowych postów Wypadki - pierwsza pomoc
maniaq Offtopic 11 Pon Lis 04, 2013 07:26
gustav.pl
Brak nowych postów [R200] Moja pierwsza stluczka :(
Gdzie we Wrocku szukac pomocy?
Vit0 Offtopic 43 Czw Lip 12, 2007 11:46
PTE
Brak nowych postów pierwsza wycieczka streetwisem/chyba zagram w totka ;)
panadol Offtopic 8 Sro Mar 07, 2012 11:24
bociannielot
Brak nowych postów magiczna płyta DVD 4,8 GB - co teraz?
memphisto Offtopic 12 Pon Gru 13, 2010 17:03
Szymon



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink