Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 214i '99] Problem ze wstecznym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:29
[R 214i '99] Problem ze wstecznym
Autor Wiadomość
Jarpen83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Gdańsk



  Wysłany: Sob Sty 02, 2010 16:39   [R 214i '99] Problem ze wstecznym

Witam.

"Przekopałem" forum, ale nic nie wydaje się pomocne w moim przypadku. Wiem że problem ze skrzyniami w R to częsty przypadek, który również mnie dosięgnął.

Mój problem polega na tym, że wsteczny ostatnimi czasy za każdym razem wyskakuje. Udaje się cofać tylko na półsprzęgle, przytrzymując mocno drążek zmiany biegów i leciutko dodając gazu(na płaskim terenie) oraz ciągle manewrując sprzęgłem w górę i w dół i oczywiście przytrzymując mocno drążek zmiany biegów, gdy przyjdzie cofać pod górkę. Mimo tych zabiegów i tak bieg wyskakuje i trzeba go ponownie wrzucać co by się kapkę cofnąć.

Strasznie mnie to irytuje. Jest jakiś sposób żeby temu zaradzić?? Co robić, aby się tego problemu pozbyć??

Uprzedzając pytania dodam, że bieg wchodzi do końca, olej w skrzyni wymieniony 2 miesiące temu, pozostałe biegi chodzą lekko, wchodzą bez problemu i nigdy nie wyskakują. Skrzynia chodzi cicho i bez zgrzytów. Jedyny problem ze wstecznym.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.


Niestety nikt mi nie pomógł, a teraz stało się tak, że już muszę coś z tym zrobić. Bardzo proszę o pomoc!!
Czy lepiej kupić na allegro używaną skrzynię czy może próbować naprawiać, a jeśli tak to czy macie jakiś dobry warsztat w okolicach Trójmiasta, który by mi to zrobił?? Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc:(
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 02, 2010 16:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 19:05   

Jarpen83 napisał/a:
Czy lepiej kupić na allegro używaną skrzynię czy może próbować naprawiać


ja już mam dwie skrzynie za sobą, takiego problemu jak opisujesz nie miałem i nie wiem co się mogło stać. Ale skoro twierdzisz, że wszystko chodzi jak należy to nie ma się co pchać w używki tylko naprawić tą.
Ja miałem dużo więcej problemów dlatego zmieniałem skrzynię, w sumie na 2 skrzynie wydałem ponad 1500zł i nie jestem zadowolony zbytnio.
Pierwsza skrzynia chodziła w miarę dobrze ale szybko zaczęła wyć do tego dwójka wchodziła zawsze ze zgrzytem (niecały rok pochodziła u mnie)
Druga skrzynia niby jest ok ale dwójka i czwórka nie wchodzi zbyt płynnie jak to było w mojej starej skrzyni. Jeśli znajdziesz mechaniora który Ci to naprawi do 500zł to naprawiaj!
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 19:51   

Może to kwestia doregulowania wybieraka ? Nie wiem za bardzo jak to wygląda w tych skrzyniach więc za bardzo nie chce w błąd kolegę wprowadzić.

Może ktoś wie czy jest możliwość jego regulacji ?
 
 
 
BayHarborButche 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 20:22   

mam ten sam problem ze wstecznym, tylko mi wskakuje jak mocno wcisnę sprzęgło i powoli wrzucę wsteczny, gdzieś wyczytałem że to częsty przypadek w R 200 może to wina oleju?
_________________
Z poważaniem Adam Z.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 20:31   

Olej raczej nie, wymieniłem go jakieś 2 tyg. temu i jedynie co poprawiło, to biegi wchodzą bardzo ładnie, nawet wsteczny lepiej wchodzi bo wcześniej musiałem robić tak, że wrzucałem wsteczny, potem popuszczałem trochę sprzęgło aby trybiki się przekręciły i dociskałem wsteczny, wtedy wchodził.
Po wymianie to już prawie nie występuje, bieg wchodzi od razu, ale chciał bym wiedzieć czy komuś udało się zlokalizować przyczynę wypadania biegu, bo jak to u mnie się pojawi to będę wiedział co robić przynajmniej.
 
 
 
BayHarborButche 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 20:48   

gdzie się ten olej dolewa trzeba wjeżdża na kanał bo ja muszę wymienić i jaki jet koszt oleju ?
_________________
Z poważaniem Adam Z.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 21:13   

Ja nie mam kanału, zrobiłem to w garażu.

Robisz tak:
Bierzesz śrubokręt, włazisz pod samochód z przodu od strony kierowcy i patrzysz na skrzynię. Tam widać jej połączenie, są śruby i jest na samym dole jedna śruba, która wyróżnia się wielkością.
Śrubokrętem obdrapujesz całe błoto które tam jest, potem szmatką przecierasz.

Bierzesz płaską miskę aby weszła pod ten kurek zlewowy, bierzesz śrubokręt (bodajże 17 tam wchodzi) i odkręcasz tą śrubę.
I tutaj następuje zlewanie oleju, jest go tam około 2 litry.
Ja osobiście zostawiłem samochód na 24h aby wszystko tam ściekło bo olej był już czarny i gęsty.

Po takiej operacji, odkręcamy obudowę od filtra powietrza i ściągamy ją razem z rurą gumową która idzie do przepustnicy.
Pod nim znajduje się odpowietrznik (siedzi obok czujnika biegu wstecznego, taki przykryty czarną zatyczką).
Tą drogą wlewa się olej do skrzyni.
Ale trzeba jeszcze wiedzieć ile zalać. Do tego celu służy śruba, która znajduje się za skrzynią (trzeba się nieźle nagimnastykować) i jest takiej samej wielkości do śruba spustowa.
Do skrzyni wlewamy tyle oleju, aby przez tą śrubę za skrzynią zaczął olej wyciekać, wchodzi tam około 2l (przed tym oczywiście zakręcamy śrubę spustową).

Ja osobiście wlałem Shell 75W80 za jakieś 55zł 2l. Wlazły całe 2l i jeszcze było mu mało, ale już nie dolewałem, skręciłem wszystko i tak sobie jeżdżę.

Pozdrawiam
 
 
 
BayHarborButche 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 21:44   

ADI-mistrzu, dzięki jesteś wielki nie spodziewałem się tak dokładnej pomocy jak znajdę kilka minut to się tym zajmę, jeszcze raz dzięki
_________________
Z poważaniem Adam Z.
 
 
 
Jarpen83 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 13
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 12:28   

Dzięki za odpowiedzi. U mnie olej był wymieniany całkiem niedawno więc nie może to być raczej jego wina.
Też skłaniałem się raczej ku naprawie. Pytanie tylko czy zna ktoś godny polecenia warsztat w okolicach trójmiasta?
 
 
 
BayHarborButche 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:35   

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49763
poczytaj
_________________
Z poważaniem Adam Z.
 
 
 
muniek11d 



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 44
Skąd: Łańcut



Wysłany: Czw Sie 05, 2010 14:38   

przepraszam ze odgrzebuje stary temat ale potrzebuje pomocy. korek do sprawdzania poziomu oleju w skrzyni ? czy moglby ktos to zaznaczyc jakas obrysowka ? bo nie chce sie pomylic przy mojej skrzyni. w sklepie mi powiedziano ze jak sie pomyle i odkrece cos innego to moze byc juz po skrzyni. takze chcialbym uniknac takiej pomyłki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r 214si '97] Problem ze wstecznym
Nie świeci światło wstecznego. Ale nie zawsze!
coldmanns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Sie 04, 2008 18:12
coldmanns
Brak nowych postów [R200] Problem ze wstecznym
Kh4mell Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Czw Gru 25, 2008 12:00
Kh4mell
Brak nowych postów [R25] Problem ze wstecznym i jedynką :(
colo254 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Lip 29, 2016 11:52
sknerko
Brak nowych postów [R214 SI] problem ze swiatlem wstecznym
Lukasz_Konin Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Wto Gru 20, 2011 06:09
Lukasz_Konin
Brak nowych postów [rover 25 1.4] 2001 Problem z "wyskakującym wstecznym&q
hubertkolacki21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Sty 28, 2016 23:11
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink