Forum Klubu ROVERki.pl :: Kanapa i fotele + boczki z rovera 25 do 214
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kanapa i fotele + boczki z rovera 25 do 214
Autor Wiadomość
marek181 



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Toruń/Tuchola



  Wysłany: Pon Gru 20, 2010 22:23   Kanapa i fotele + boczki z rovera 25 do 214

Witam,
niestety fabryczne fotele z mojego R 214 dokończyły żywotu. Chciałbym wymienić je na fotele (jednocześnie kanapę i boczki) z rovera 25. Udało się komuś coś takiego?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 20, 2010 22:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 20, 2010 23:00   

Fotele - żaden problem.
Boczki - da się, ale trochę roboty jest, bo mocowanie klamek nieco inne jest.
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Wto Gru 21, 2010 19:37   

mnie się udało wkleić Ci link do tematu gdzie mam fotki i opisałem wszystko ?
 
 
marek181 



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Toruń/Tuchola



Wysłany: Sro Gru 22, 2010 05:44   

hmm ... niestety żadnego linku nie ma :(
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 22, 2010 17:29   

Dodatkowo wymieniłem tapicerkę drzwi na oryginalną z MG ZR, moim zdaniem lepie się prezentuje, niż stare R200 :)





W oryginale, były uchwyty na napoje w boczkach, ale znalazł się kupiec a właściwie zamiennik, wymieniłem na takie bez kubków i zyskałem 100 PLN :) a osobiście - nie brakuje mi tego z kubkami :)

Ciekawostką może być tweeter - tak co prawda w drzwiach, ale za to ruchomy, naprawdę solidnie zrobiony:









Wszelkie plamy, brudy, syfy to tylko i wyłącznie mój talent do mycia/sprzątania auta, który oscyluje na poziomie 4/10 :mrgreen:

[ Dodano: Sro Gru 22, 2010 17:29 ]
Co do samego montażu to:

Po zdjęciu tapicerki starej trzeba zdemontować klemkę. Jak ją zdemontujesz, to tu są 1'sze problemy.

Metalowy pręt (cięgno) jest dużo za długi i klamka z R25 nie działa, musisz skrócić cięgno i na końcu zagiąć - ogólnie to jest najtrudniejsza robota - ze słów prosta ale w rzeczywistości jest masakra, bo pręt jest dość gruby, a zagięcie jego końcówki nie łamiąc niczego to nie
lada wyzwanie.

Jak już skrócisz cięgno metalowe, to się okaże, że klamka z R25 nie pasuje - tylko 1 śrubka pasuje, więc musisz wiercić w klamce nowe dziurki. Jak już to zrobisz to niestety DALEJ nie pasuje :mrgreen: musisz ułamać (ja lutownicą wyciąłem) 2 plastiki z tej klamki. Po tej operacji musisz to jakoś poskładać i przykręcić najlepiej długo testuj, czy wszystko działa, bo nim ja opracowałem jak to ma być to 3x ściągałem tapicerkę.

No dobra, załóżmy, że się udało :mrgreen:

Następnie musisz wziąć tapicerkę z R25 i wyrwać z niej styropiany - bo nie ma bata nie nałożysz na drzwi. Jak juz pourywasz steropiany to musisz PRZYKRĘCIĆ rączkę do zamykania drzwi do tapicerki - ponieważ w drzwiach nie ma otworu, i nie da się do niczego wkręcić i jak zamykałem drzwi, to klamkę miałem w ręce... także klamkę musisz przykręcić do tapicerki z grubymi podkładkami.

Później z drzwi musisz powyrywać wszystkie odstające plastiki, bo nie da się docisnąć tapicerki do drzwi.

Kolejnym problemem jest to, że stara tapicerka ma chyba 4 miejsca do przykręcenia, a nowa ma tylko (bliżej silnika) natomiast z tyłu, trzyma się na takich jakby zatrzaskach - więc musisz je owinąć taśmą, bo są za małe do dziurek w drzwiach :mrgreen: jak juz poowijasz, to tapicerkę dociśniesz.

Ogólnie ta tapicerka chyba 5x cięższa jest - nie wiedzieć czemu. I przy zamykaniu drzwi nie ma szału, bo rączka do zamykania trzyma się tylko tapicerki, więc lepiej się nie wieszać. Mocno zamykam itp i narazie nie urwałem, ale nie czuć, aby to jakoś pewnie leżało :mrgreen:

jakbym to 2'gi raz robił, to bym drzwi całe zmienił, mniej babrania.
 
 
marek181 



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 28
Skąd: Toruń/Tuchola



Wysłany: Sro Gru 22, 2010 19:52   

A jak z zamykaniem drzwi? Siedzenia nie przeszkadzają? Na zdjęciach widzę, że między drzwiami a boczkiem nie ma prawie w ogóle miejsca.
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 23, 2010 00:01   

nic się nie dzieje, nic nie obciera, nic nie dobija. Miejsca na milimetry, ale nic kompletnie się nie dzieje : )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r200] Fotele i kanapa :)
jasiu87 Tuning wizualny 18 Sro Mar 26, 2008 22:34
Gość
Brak nowych postów [r 200] Tapicerka (fotele podbitka i kanapa)
matlacz Tuning wizualny 2 Wto Lis 20, 2007 18:15
matlacz
Brak nowych postów r214 czy podejdą fotele i kanapa od MG ?
Drake91 Tuning wizualny 17 Pią Mar 26, 2010 16:10
Krzysi3k
Brak nowych postów [R75] Podsufitka, fotele, boczki
PressionLife Tuning wizualny 2 Pon Lut 12, 2018 01:44
martinsc
Brak nowych postów [R400] Wymiana tapicerki, fotele i kanapa z Civica 5d VTI
faecd Tuning wizualny 39 Czw Lut 10, 2011 00:07
przyjemski



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink